Ciekawe aukcje

Każdy sprzedawca w osobnym wątku

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

bankier pisze: 11 lut 2024, 07:59 A myślisz, że nowa kosztowała by mniej niż 250PLN? Modele z EKA mają swoją wartość bo szansa na ich reedycję jest mała. Cena w górę bo modele bazowe, koszty konwersji i roboczogodziny bez porównania z latami pierwszych edycji.
I dlatego - pararfrazując - "wysiadłem z pociągu EKA Model na stacji >>moja granica zdrowego rozsądku<< " :lol:
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: bankier »

A myślisz, że nowa kosztowała by mniej niż 250PLN? Modele z EKA mają swoją wartość bo szansa na ich reedycję jest mała. Cena w górę bo modele bazowe, koszty konwersji i roboczogodziny bez porównania z latami pierwszych edycji. W tym miejscu polecam Sprzedającego (można się w języku potomków Reja czy Kochanowskiego dogadać).
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

I kolejny EKA-model, tym razem talbot Rail Polska: https://www.ebay.de/itm/285694655706?ha ... R-yc-82yYw
Licytację juz od 50 Euro zaczynaja, widza jakie ceny to osiąga :roll:
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

mae pisze: 10 lut 2024, 16:10 Ja w ogóle nie rozumiem skąd te ceny takie za szutrówki. Nawet jeśli EKA zrobiła ładne oznaczenia, to nadal sam wagon jest kiepski, wygląda jak zabawka no i rzecz jasna jest fikcyjny... Osobiście nie kupiłem żadnej tego typu szutrówki Tilliga, bo jej zabawkowość rzuca się w oczy mocno. No ale widać jest sporo osób, którym wystarczy, że czegoś jest niewiele na rynku.
Zgadzam się - ta szutrówka przy doliczeniu wysyłki (nawet tylko do Niemiec) i uwglednieniu przewalutowywania przy płatnościach PayPal to wyjdzie jakieś 430 zł! :shock:
mae
Posty: 207
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: mae »

Ja w ogóle nie rozumiem skąd te ceny takie za szutrówki. Nawet jeśli EKA zrobiła ładne oznaczenia, to nadal sam wagon jest kiepski, wygląda jak zabawka no i rzecz jasna jest fikcyjny... Osobiście nie kupiłem żadnej tego typu szutrówki Tilliga, bo jej zabawkowość rzuca się w oczy mocno. No ale widać jest sporo osób, którym wystarczy, że czegoś jest niewiele na rynku.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: krzysztof »

ArturSchŁ pisze: 10 lut 2024, 10:21 Dla ścisłości:
/.../
pmt - małymi bo profi modell thyrov
to prawda, ale nawet w kilku niemieckich sklepach (a o ebay`u nie wspomnę) zamiast pmt mamy PMT stąd takie skojarzenia. i jako ciekawostkę podam, że MTB to chyba też jest mtb... przykładem jet ELRIWA gdzie mamy takich producentów jak PMT i mtb ;)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: ArturSchŁ »

Dla ścisłości:
PMT bo Pol Miedź Trans wielkimi literami,
a
pmt - małymi bo profi modell thyrov
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: krzysztof »

romanpumas pisze: 10 lut 2024, 08:16 No właśnie wagon z EKA był PMT.
w tym przypadku to Pol Miedź Trans ale... PMT częściej kojarzone jest z producentem modeli, zresztą EKA też wypuściło wagony na bazie tej firmy
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: ArturSchŁ »

RailNut pisze: 10 lut 2024, 03:44Na marginesie: EKA model znowu osiągneło wariacką cenę (zdecydowanie za dużo jak dla mnie...): https://www.ebay.de/itm/285682687138
Krzychu !!
... wznowienie !!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
romanpumas
Posty: 1218
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: romanpumas »

No właśnie wagon z EKA był PMT.
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

romanpumas pisze: 09 lut 2024, 09:23 Znów rodzynki z PKP platformy 4 i 6 osiowe,PMT z EKA na ebay.
Platformy i inne nowe rzeczy w PKP widzę - ale jest coś od PMT w PKP? Nie widzę... ??

Na marginesie: EKA model znowu osiągneło wariacką cenę (zdecydowanie za dużo jak dla mnie...): https://www.ebay.de/itm/285682687138
romanpumas
Posty: 1218
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: romanpumas »

Znów rodzynki z PKP platformy 4 i 6 osiowe,PMT z EKA na ebay.
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

Ten sam sprzedający, tym razem set eaos-ów 01482 z niebieską PKP Cargo: https://www.ebay.de/itm/335228750414?ha ... R6bCmt2qYw
Sporo fajnych rzeczy PKP ostanio miewa ten sprzedający, warto śledzić - mi to wygląda na "przejęcie" czyjejś kolekcji...
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: Borczy »

Czy tam nie mam babola w oznakowaniu na kabinie :roll: ?
romanpumas
Posty: 1218
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: romanpumas »

Na ebay loka CTL z DKMODEL jeszcze jedna inna.
https://www.ebay.de/itm/296172857149?_t ... p_homepage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Allegro/eBay”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości