Ciekawe aukcje

Każdy sprzedawca w osobnym wątku

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: bankier »

RailNut
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

To dla odmiany teraz prawdziwa "perełka"! :lol: Makieta w TT do "wyrwania" TANIO! 8):

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-kole ... derIndex=1

W ramach oferty:
  • Tabor BTTB, głownie "startówki
  • Trochę wagonów (z czego wiekszośc wrzucona bezładnie do pudła)
  • Zerwane z makiety tory (część od razu "zwaloryzowana" rdzą :mrgreen: )
  • Trochę domków wrzuconych do innego pudła (część połamana)
  • Dwa zasilacze (no ok, te moze coś sa warte..)
  • No i sama ultra-realistyczna makieta!
Cena za to cudo? Jedyne 3000 PLN! No dobra - "do negocjacji"... Moze na 2500 sie zgodzi... :lol:
Awatar użytkownika
miano
Posty: 610
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: miano »

T_Domagalski pisze: 24 lut 2024, 14:20
RailNut pisze: 10 lut 2024, 22:17 I kolejny EKA-model, tym razem talbot Rail Polska: https://www.ebay.de/itm/285694655706?ha ... R-yc-82yYw
Licytację juz od 50 Euro zaczynaja, widza jakie ceny to osiąga :roll:
Mnie to nie dziwi. Wystarczy przypomnieć, jak ludzie rzucali się na pomarańczową pocztę i wagony Y 1/2 klasy od Tilliga, których nigdy nie było na PKP.
Głód jest taki, że ludzie płacą za pomalowane na czerwono ziemniaki jak za pomidory. I jeszcze chwalą, że pyszne.... :cry:
Ano bataty są w cenie :P
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: MonsterSale »

T_Domagalski pisze: 24 lut 2024, 14:20
RailNut pisze: 10 lut 2024, 22:17 I kolejny EKA-model, tym razem talbot Rail Polska: https://www.ebay.de/itm/285694655706?ha ... R-yc-82yYw
Licytację juz od 50 Euro zaczynaja, widza jakie ceny to osiąga :roll:
Mnie to nie dziwi. Wystarczy przypomnieć, jak ludzie rzucali się na pomarańczową pocztę i wagony Y 1/2 klasy od Tilliga, których nigdy nie było na PKP.
Głód jest taki, że ludzie płacą za pomalowane na czerwono ziemniaki jak za pomidory. I jeszcze chwalą, że pyszne.... :cry:
A niech się rzucają na co chcą. Naprawdę lepiej nie robić spiny, że modele nie są idealnie polską wersją.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: T_Domagalski »

RailNut pisze: 10 lut 2024, 22:17 I kolejny EKA-model, tym razem talbot Rail Polska: https://www.ebay.de/itm/285694655706?ha ... R-yc-82yYw
Licytację juz od 50 Euro zaczynaja, widza jakie ceny to osiąga :roll:
Mnie to nie dziwi. Wystarczy przypomnieć, jak ludzie rzucali się na pomarańczową pocztę i wagony Y 1/2 klasy od Tilliga, których nigdy nie było na PKP.
Głód jest taki, że ludzie płacą za pomalowane na czerwono ziemniaki jak za pomidory. I jeszcze chwalą, że pyszne.... :cry:
RailNut
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

Ktos ROKAL-a SBB-CFF zbiera podobno...? :P Bo na eBayu się o lokomotywę (w całkiem przyzwoitym stanie) biją: https://www.ebay.de/itm/176245607501?it ... SwKCll0kdQ
RailNut
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

bankier pisze: 11 lut 2024, 07:59 A myślisz, że nowa kosztowała by mniej niż 250PLN? Modele z EKA mają swoją wartość bo szansa na ich reedycję jest mała. Cena w górę bo modele bazowe, koszty konwersji i roboczogodziny bez porównania z latami pierwszych edycji.
I dlatego - pararfrazując - "wysiadłem z pociągu EKA Model na stacji >>moja granica zdrowego rozsądku<< " :lol:
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: bankier »

A myślisz, że nowa kosztowała by mniej niż 250PLN? Modele z EKA mają swoją wartość bo szansa na ich reedycję jest mała. Cena w górę bo modele bazowe, koszty konwersji i roboczogodziny bez porównania z latami pierwszych edycji. W tym miejscu polecam Sprzedającego (można się w języku potomków Reja czy Kochanowskiego dogadać).
RailNut
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

I kolejny EKA-model, tym razem talbot Rail Polska: https://www.ebay.de/itm/285694655706?ha ... R-yc-82yYw
Licytację juz od 50 Euro zaczynaja, widza jakie ceny to osiąga :roll:
RailNut
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

mae pisze: 10 lut 2024, 16:10 Ja w ogóle nie rozumiem skąd te ceny takie za szutrówki. Nawet jeśli EKA zrobiła ładne oznaczenia, to nadal sam wagon jest kiepski, wygląda jak zabawka no i rzecz jasna jest fikcyjny... Osobiście nie kupiłem żadnej tego typu szutrówki Tilliga, bo jej zabawkowość rzuca się w oczy mocno. No ale widać jest sporo osób, którym wystarczy, że czegoś jest niewiele na rynku.
Zgadzam się - ta szutrówka przy doliczeniu wysyłki (nawet tylko do Niemiec) i uwglednieniu przewalutowywania przy płatnościach PayPal to wyjdzie jakieś 430 zł! :shock:
mae
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: mae »

Ja w ogóle nie rozumiem skąd te ceny takie za szutrówki. Nawet jeśli EKA zrobiła ładne oznaczenia, to nadal sam wagon jest kiepski, wygląda jak zabawka no i rzecz jasna jest fikcyjny... Osobiście nie kupiłem żadnej tego typu szutrówki Tilliga, bo jej zabawkowość rzuca się w oczy mocno. No ale widać jest sporo osób, którym wystarczy, że czegoś jest niewiele na rynku.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: krzysztof »

ArturSchŁ pisze: 10 lut 2024, 10:21 Dla ścisłości:
/.../
pmt - małymi bo profi modell thyrov
to prawda, ale nawet w kilku niemieckich sklepach (a o ebay`u nie wspomnę) zamiast pmt mamy PMT stąd takie skojarzenia. i jako ciekawostkę podam, że MTB to chyba też jest mtb... przykładem jet ELRIWA gdzie mamy takich producentów jak PMT i mtb ;)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: ArturSchŁ »

Dla ścisłości:
PMT bo Pol Miedź Trans wielkimi literami,
a
pmt - małymi bo profi modell thyrov
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: krzysztof »

romanpumas pisze: 10 lut 2024, 08:16 No właśnie wagon z EKA był PMT.
w tym przypadku to Pol Miedź Trans ale... PMT częściej kojarzone jest z producentem modeli, zresztą EKA też wypuściło wagony na bazie tej firmy
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: ArturSchŁ »

RailNut pisze: 10 lut 2024, 03:44Na marginesie: EKA model znowu osiągneło wariacką cenę (zdecydowanie za dużo jak dla mnie...): https://www.ebay.de/itm/285682687138
Krzychu !!
... wznowienie !!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Allegro/eBay”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości