Ciekawe aukcje

Każdy sprzedawca w osobnym wątku

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
miszka-75
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:40
Lokalizacja: Zabierzów
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: miszka-75 »

Bo chodzi mi o to, że gdy przeglądałem Ebay, to widziałem że wysyłka z Niemiec, ale ceny są podane w PLNach.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: ArturSchŁ »

Najpraktyczniejszy jest PayPal, w drugiej kolejności przelew bankowy.
Płacisz z konta PLN cenę EUR, po kursie Twojego banku.
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: MonsterSale »

miszka-75 pisze: 11 mar 2024, 15:53 Aha. A jak wygląda sprawa z płaceniem? Można płacić w PLNach?
Ceny są w EUR, ale eBay może na Tobie zarobić oferując Ci słaby przelicznik. Lepiej zaopatrzyć się w elektroniczny portfel do przeliczania na EUR. A teraz złotówka trochę zyskała, to nawet wychodzi korzystniej.
miszka-75
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:40
Lokalizacja: Zabierzów
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: miszka-75 »

Aha. A jak wygląda sprawa z płaceniem? Można płacić w PLNach?
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

Po raz kolejny set z czerwonym talbotem na eBay-u: https://www.ebay.de/itm/326046445649?it ... R5y5hanFYw
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: MonsterSale »

miszka-75 pisze: 09 mar 2024, 16:20 Witam i zarazem mam pytanie; czy kupowanie na Ebay'u z Niemiec jest bezpieczne?
eBay to platforma nastawiona na bezpieczeństwo kupujących. Wręcz gdy sprzedajesz, to musisz mieć niezłe dowody, że z Twojej strony zrobiłeś wszystko, co się da, żeby paczka przyszła do kupującego. Już sam fakt, że kupujący może odebrać paczkę, rozpakować, upuścić model i odesłać twierdząc, że sprzedałeś uszkodzoną, a Ty się musisz tłumaczyć i bez zdjęć stanu z wysłania, ciężko udowodnić dobrą wolę.
Kilka lat kupuję na eBay i tylko kilka razy miałem sprawę do zaraportowania - za każdym razem groźba zabrania pieniędzy sprzedającemu czyniła cuda (zwrot pieniędzy lub obniżka gdy wiedziałem, że sobie naprawię). Raz miałem sytuację, że przesyłka nie dotarła - dostałem pełny zwrot od eBay.
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: Adamczewski »

miszka-75 pisze: 09 mar 2024, 16:20 Witam i zarazem mam pytanie; czy kupowanie na Ebay'u z Niemiec jest bezpieczne?
Tak samo jak kupowanie z Allegro czy OLX. Wszystko zależy od sprzedawcy jak podchodzi do tematu, czy prowadzi sklep, czy też sprzedaje to i owo od czasu do czasu. Tak samo z wysyłką - czy jest w pełni ubezpieczona, z możliwością śledzenia itd. No i wreszcie, czy cała transakcja przechodzi przez Ebay czy dogadujecie się poza nim.

Osobiście kupowałem z niemieckiego sklepu ds-automodelle na Ebay kilka rzeczy, sprzedawca był tak miły, że sam zaniżył wartość przedmiotów, abym nie musiał płacić cła w Anglii :) Oczywiście, nie mam żadnych zastrzeżeń i przesyłki doszły dość szybko i bez problemów.
miszka-75
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:40
Lokalizacja: Zabierzów
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: miszka-75 »

Witam i zarazem mam pytanie; czy kupowanie na Ebay'u z Niemiec jest bezpieczne?
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: RailNut »

MonsterSale pisze: 09 mar 2024, 12:27 Sprawa indywidualnego odbioru. Dla mnie szpary między ścianami bocznymi a dachem i ścianami przy przejściu wagonów (tak, tu były szpary), nierówna krawędź ściany bocznej przy dachu, nierówne napisy są zbyt odpychające żeby kłaść na makietę. Co kto lubi.
To podobno zależało od egzemplarza - taka (nomen omen) "rosyjska ruletka" :lol:
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: MonsterSale »

bankier pisze: 08 mar 2024, 23:34 Jeśli tabor oglądasz pod lupą owszem nie jest doskonały - ale bawiąc się na makiecie czy przy modułach to te "tandety" nadają innego wymiaru składom. Masz Tilligowskie 13533 i 13536 a dodasz 7676 (jedynka) i 7672 (bar) i dwójkę z ryflowanym dachem, której numeru nie pamiętam i już to inaczej wygląda. Tak samo jak z BWE czy "Papugami". Jeden wagon czy dwa a czyni różnicę. A te, których nie można kupisz już w sklepie nabierają wartości. Szczególnie za Odrą. A co do meritum - wagony warte uznania (nawet z wadami) dla kogoś kto chce zestawić "Kiepurę".
Sprawa indywidualnego odbioru. Dla mnie szpary między ścianami bocznymi a dachem i ścianami przy przejściu wagonów (tak, tu były szpary), nierówna krawędź ściany bocznej przy dachu, nierówne napisy są zbyt odpychające żeby kłaść na makietę. Co kto lubi.
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 210
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: NemoTT »

bankier pisze: 08 mar 2024, 23:34 Masz Tilligowskie 13533 i 13536 a dodasz 7676 (jedynka) i 7672 (bar) i dwójkę z ryflowanym dachem, której numeru nie pamiętam i już to inaczej wygląda.
Dwójka 7677
Załączniki
IMG_20240309_072142.jpg
IMG_20240309_072013.jpg
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: bankier »

Jeśli tabor oglądasz pod lupą owszem nie jest doskonały - ale bawiąc się na makiecie czy przy modułach to te "tandety" nadają innego wymiaru składom. Masz Tilligowskie 13533 i 13536 a dodasz 7676 (jedynka) i 7672 (bar) i dwójkę z ryflowanym dachem, której numeru nie pamiętam i już to inaczej wygląda. Tak samo jak z BWE czy "Papugami". Jeden wagon czy dwa a czyni różnicę. A te, których nie można kupisz już w sklepie nabierają wartości. Szczególnie za Odrą. A co do meritum - wagony warte uznania (nawet z wadami) dla kogoś kto chce zestawić "Kiepurę".
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 210
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: NemoTT »

MonsterSale pisze: 08 mar 2024, 21:41 Ja kiedyś kupiłem modele IC tej firmy i gdy tylko je miałem w ręce to od razu powziąłem decyzję o sprzedaży. To jest taka tandeta, że szkoda pieniędzy. Nawet jeśli faktycznie zrobili wagony z ryflowanym dachem czy restauracyjny, którego Tillig nie popełnił.
Chyba nie są takie złe. :mrgreen:
Załączniki
IMG_20240308_232342.jpg
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: MonsterSale »

Ja kiedyś kupiłem modele IC tej firmy i gdy tylko je miałem w ręce to od razu powziąłem decyzję o sprzedaży. To jest taka tandeta, że szkoda pieniędzy. Nawet jeśli faktycznie zrobili wagony z ryflowanym dachem czy restauracyjny, którego Tillig nie popełnił.
romanpumas
Posty: 1212
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Ciekawe aukcje

Post autor: romanpumas »

Ja też paru wagonów z TTMODEL w SBB szukam i też ciężko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Allegro/eBay”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość