Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

Awatar użytkownika
Robcio1910
Kontaktowanie:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Postautor: Robcio1910 » 26 lut 2014, 16:39

Wg mnie oczywista sprawa. Zamówienie na lokomotywy złożyło kilka (kilkanaście osób) z możliwością otrzymania za ok. 14 dni. Mając już kaskę za te modele, sklep zamówił np. 2-3szt. więcej ... :shock: :roll: :lol: stąd taki szybki czas realizacji. :D
OK1-316 widać jest jeszcze na stanie w magazynach ROCO, natomiast OK1-359 prawdopodobnie ja kupiłem ostatnią, bo gdy złożyłem zamówienie na obie sztuki modelu to "buśka" przy OK1-359 zrobiła się czerwona, jako towar niedostępny? :shock: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Alteo

Postautor: Alteo » 26 lut 2014, 16:19

Loka po wczorajszym, drugim docieraniu jeździ ok. Teraz będzie kolejny wydatek na dekoder Plux16 /może z dźwiękiem/.
A propos.. sklepu wyraźnie pisze:towar dostępny na zamówienie, czas wysyłki 14 dni. Jak moją otrzymałem w 3 dni to byłem zdziwiony. Widocznie mieli kilka sztuk na półce.
Ponoć cierpliwość jest cechą modelarzy. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcin

Postautor: Marcin » 26 lut 2014, 09:01

ArturSchŁ pisze:Zostaną, jak mówił Marcin, sklepy w DE i te w CZ.
Nie jesteśmy za żelazną kurtyną !!
Racja, tym bardziej że przelewy do Niemiec ciągle tanieją.....
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 09:15 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
akinomrz

Postautor: akinomrz » 26 lut 2014, 07:03

Krzysztof i JarTTek :mrgreen:

Jedyne co nam zostaje to właśnie mega optymizm i jak pisze Artur zakupy w Czechach lub DE ;)
Awatar użytkownika
krzysztof
Been thanked: 9 times

Postautor: krzysztof » 25 lut 2014, 22:57

akinomrz pisze:Spieszcie się kupować Roco, bo sklepy z nimi tak szybko odchodzą ;)
skoro już padają parafrazy cytatów to może i ja dodam jeden:
a tam chodziliśmy po Roco
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 07:59 przez krzysztof, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Has thanked: 36 times
Been thanked: 19 times
Kontaktowanie:

Postautor: ArturSchŁ » 25 lut 2014, 22:32

akinomrz pisze:Spieszcie się kupować Roco, bo sklepy z nimi tak szybko odchodzą ;) A na koniec zostanie jeden słuszny, który może Was łaskawie obsłuży :mrgreen:
Zostaną, jak mówił Marcin, sklepy w DE i te w CZ.
Nie jesteśmy za żelazną kurtyną !!
Awatar użytkownika
Alteo

Postautor: Alteo » 25 lut 2014, 20:27

Loka wyjeździła /po naoliwieniu korbowodów/ wczoraj 1 godz. Dzisiaj jeździła już 30 min. do przodu. Aktualnie jedzie następne 30 min do tyłu. Później sprawdzę jeszcze jazdę z dekoderem. Pożyjemy zobaczymy co z nią będzie.
W sumie pocieszam się tym, że nie jestem pierwszy z tym problemem. Loki kupowane z dźwiękiem też miały problemy /wcześniejsze posty/.
Muszę się pochwalić, że rozebrałem 359, wyprowadziłem przewody do głośnika i już jest z dźwiękiem. !! Korbowody nie były takie straszne. Ostrożne rozbieranie i składanie trwało ok.40 min. :mrgreen: Zrobiłem kilka zdjęć i założe odpowiedni temat jak będzie lepiej z czasem. Może sie komuś przydać.
Mariusz pocieszę Ciebie. Ja też chciałem kupić za pobraniem i otrzymałem podobnego majla. Po przelewie wszystko poszło bardzo sprawnie.
akinomrz

Postautor: akinomrz » 25 lut 2014, 19:37

markom pisze:
Marcin pisze:[b]... a firma pozwala sobie na zlewanie klienta????
To proste Marcin :D
Ktoś, albo sami sobie, nawkładali do głowy, że są NAJ...sklepem w Polsce !!
I, że wszyscy będą u nich kupować, bo nie ma konkurencji z wiadomych względów !! :evil:
Ja wiedziałem, że tak będzie :mrgreen:

Spieszcie się kupować Roco, bo sklepy z nimi tak szybko odchodzą ;) A na koniec zostanie jeden słuszny, który może Was łaskawie obsłuży :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, 22:30 przez akinomrz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Robcio1910
Kontaktowanie:

Postautor: Robcio1910 » 25 lut 2014, 19:27

Ufffffffff, Ok1-316 i Ok-1-359 na pół kreski (analog FZ1) zapalają światła (do przodu i do tyłu) ruszają powoluteńku od pierwszej kreski (napęd w tendrze, bez rozbierania wg mnie na trzy pierwsze osie, licząc od budki maszynisty, czwarta toczna).
W obu lokach dodatkowa oś z trybikiem (zielonym) ... + elementy dodatkowe. :roll:
Chyba wszystko OK? :roll: :lol:
Z wagonikiem "WARS" (stare jare BTTB) tylko "pchanie" przodem jak i tyłem bez problewów od jedynki na FZ1 ...
Jak będę miał dekodery to napisze coś więcej ... :D
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, 19:38 przez Robcio1910, łącznie zmieniany 4 razy.
markom

Postautor: markom » 25 lut 2014, 19:19

Marcin pisze:[b]... a firma pozwala sobie na zlewanie klienta????
To proste Marcin :D
Ktoś, albo sami sobie, nawkładali do głowy, że są NAJ...sklepem w Polsce !!
I, że wszyscy będą u nich kupować, bo nie ma konkurencji z wiadomych względów !! :evil:
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, 22:29 przez markom, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
miano
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Postautor: miano » 25 lut 2014, 19:08

Wysłałem maila z zapytaniem o towar. Odpowiedź dała mi do myślenia - czy w ogóle wiedzą co sprzedają, dodatkowo choć się podpisałem odpowiedź była dla pana Jacka. Na dodatkowe pytanie nie dostałem już odpowiedzi (może było zbyt złożone) więc chyba nie dane będzie mi skorzystać :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Robcio1910
Kontaktowanie:

Postautor: Robcio1910 » 25 lut 2014, 18:52

Alteo, Marcin ... stawiam oba loki na torach, chociaż jestem bardzo zmęczony po pracy ... :roll:
Co będzie napiszę ...
Awatar użytkownika
Marcin

Postautor: Marcin » 25 lut 2014, 18:44

Generalna zasada, piętnowac sklepy sprzedające powietrze !!!!! Ja od dawna jeśli kupie cos w Polsce to już wybiorę Modelmanię (bez kryptoreklamy) bo jadąc przy okazji do Trójmiasta, wpadnę do nich i widzę co mają na półce. Poza tym kupuję tylko w Niemczech.
Szału dostaję jak widzę jakis mały sklepik, który ma aspiracje na "MODELARSKI", a szit sobą reprezentuje. Czytając o gburowatych sprzedawcach nie mogę wyjść z podziwu, mamy trudne czasy i handel jest cienki, a firma pozwala sobie na zlewanie klienta????

Przykład Alteo, loka ma feler, dlaczego? Bo do tego sklepu dotarła po pięciu pośrednikach, w tym trzech firmach kurierskich , więc swoje w pudełku wyskakała.... kolejny argument do unikania sklepików..... KUPUJ U ŻRÓDŁA, w sklepach z dużą rotacją modeli a nie w "muzeach", które hodują modele i każdy kto tam wejdzie bierze lokę do łapy i ogląda, gniecie, wytłuszcza paluchami...(o cos odpadło...może nie zauważą)....

no toż kurka wodna...... mnie to mierzi masakrycznie, kto kupi potem taki model.....TEN MA PROBLEM.....
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, 18:47 przez Marcin, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mariusz
Kontaktowanie:

Postautor: Mariusz » 25 lut 2014, 18:11

Nie będę mógł spać.
Jestem cierpliwy, ale tam jakieś jaja się dzieją.
Dostałem drugiego meila o zmianie zamówienia z zapobraniem, na przelew bo pierwszy raz, no dobra i jeszcze drobiazg, proszą o meila jeśli mam problem z logowaniem. No skoro przysłali już 2 meile to jaki ja mam im wysłać adres jeszcze?
Awatar użytkownika
daraśekp
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times

Postautor: daraśekp » 25 lut 2014, 18:02

Żarty, żartami. Robiłem tam zakupy trzy razy. Za każdym razem wysyłka była bardzo szybka...więc z tej strony mogę sklep pochwalić...u makieciarza też kupowałem kiedyś kilka razy, i też nie mogłem narzekać (nawet potargować się dało) a potem się pochrzaniło...
Mariusz, na jeden dzień zwłoki można oko przymknąć...jutro możesz się zacząć martwić...

Wróć do „Sklepy”