Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: Mariusz »

Wielka ulga. Skan przelewu chyba zadziałał, bo gagarin już jest u mnie. Prosiłem jeszcze o solidne zapakowanie zabawki i postarały się kobiety. Paczka wielkości głowy, a w niej kupa folii i w środku cacko w pudełeczku. Żeby nie słaba komunikatywność i stres z pieniędzmi dałbym piątkę, ale czwórka należy się pomimo stresu.
Jestem chyba rozpieszczany przez dotychczasowe sklepy :oops:
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: Misiek »

LemingAnadyrski pisze:DHL, z którego usług korzysta ten sklep, ma to do siebie, że jak się nie za późno wyśle, to na następny dzień paczka jest na miejscu...
Zasadniczo PocztaPolska też tak ma.
LemingAnadyrski pisze:o ile w lokalizacji docelowej jest ktoś w środku dnia
A to akurat Poczcie nie przeszkadza zostawić awiza :D
Awatar użytkownika
LemingAnadyrski
Posty: 142
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: LemingAnadyrski »

Mariusz pisze:No jak na razie nie jestem uszczęśliwiony. W niedzielę pieniążki wyszły, a do nich jeszcze nie doszły, a kończy się wtorek. Czuję, że będzie to pierwszy i ostatni tam zakup.
Jeśli "wyszły" w niedzielę a konto jest w innym banku i był to zwykły przelew, to fizycznie wyszły w poniedziałek rano, pierwszą
sesją (Elixiru), czyli w banku docelowym powinny być koło południa (ale dokładna godzina księgowania zależy od konkretnego
banku). Problem w tym, że część sklepów zdaje się sprawdzać stan wpłat wcześniej i stosownie do tego ewentualnie szykować
wysyłki i zamawiać kuriera. Stąd często przy różnych zamówieniach realizacja (po stronie sklepu) zajmuje o dobę dłużej, niż
wydawałoby się że powinno w wariancie najbardziej optymistycznym. A do tego dochodzi jeszcze "czynnik ludzki" w sklepie,
zwłaszcza jeśli nie ma systemu sprzedaży importującego sobie dane z bankowości elektronicznej i pozycję "zapłacone" musi
pracowicie odklikać człowiek.

Poprzednio najpierw miałem maila od nich z informacją o zmianie statusu zamówienia na "w trakcie realizacji" (też chyba ze
dwa dni po wpłacie), potem kolejnego "wysłane", a tym razem był od razu "wysłane" (również 2 doby po wpłacie - tylko nie
trzeba było czekać na ściągnięcie towaru). Najwidoczniej takie mają tempo obsługi, grunt że to działa (i nie po kwartale jak
w sklepie na "M").
Mariusz pisze:Po kilku telefonach nie odebranych niestety, otrzymałem meila że kasa się znalazła i szykują pakę. Teraz wieczorem kolejny meil, że jest wysłana.
Zobaczymy jak przyjdzie. Odetchnąłem częściowo z ulgą.
DHL, z którego usług korzysta ten sklep, ma to do siebie, że jak się nie za późno wyśle, to na następny dzień paczka jest na
miejscu... o ile w lokalizacji docelowej jest ktoś w środku dnia, w innym wypadku jeśli kurier ma przyjeżdżać w godzinach
popołudniowo-wieczornego szczytu, to różnie bywa. :-> No, i w mniejszych miejscowościach, gdzie nie mają oddziału, to może być
inna bajka. Właśnie z tego powodu jakby MŚM podawał numer trackingowy, to byłoby miło i pewnie zaoszczędziłoby sklepowi
maili od klientów "a co z moją paczką?".

Podsumowując, cierpliwość jest cnotą, którą modelarz może się wykazać nie tylko podczas składania modeli. :-) Tam w sklepie
też są ludzie a nie roboty, a paczka nie ma indywidualnego napędu odrzutowego. ;-) Po paru dniach można trochę ich przyciskać,
ale żeby tak po dwóch dniach roboczych się niepokoić? Szkoda nerwów (w razie czego, jeśli odpowiednio dużo wydałeś, o co
przy modelach nietrudno, pociesz się że jakby przepili te pieniądze to będzie przestępstwo a nie wykroczenie i łatwiej ścigać ;-)).
Ostatnio zmieniony 27 lut 2014, 07:50 przez LemingAnadyrski, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: daraśekp »

Widzisz, a tak się martwiłeś...w przyrodzie nic nie ginie, co najwyżej zmienia właściciela ;)
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: Mariusz »

Po kilku telefonach nie odebranych niestety, otrzymałem meila że kasa się znalazła i szykują pakę. Teraz wieczorem kolejny meil, że jest wysłana.
Zobaczymy jak przyjdzie. Odetchnąłem częściowo z ulgą.
AS-62
Posty: 162
Rejestracja: 26 sie 2007, 23:06
Lokalizacja: podkarpacie Brzozów
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: AS-62 »

Witam

Podobnie jak u kolegi wyżej Ok1-316 mimo że "dostępny na zamówienie" w środę wieczorem w dzień rocznicowej promocji zamówiłem w czwartek rano przelałem kasę a w piątek ( zaskoczenie ) informacja o wysyłce.
W poniedziałek pełne zadowolenie kurier w domu no i oczywiście próba na torach, jest wszystko Ok.
353 kupiłem z głosem za 1.3 kzeta, miałem wcześniej kupować i 316 z głosem kiedy różnica w cenie nie była aż tak duża a teraz można kupić dwie bez głosu za jedną z głosem, wolę dokupić deka z dźwiękiem i sam założyć.
Co do pracy sklepu nie mam żadnych zastrzeżeń, mają co jakiś czas ciekawe promocje.
Miesiąc temu kupiłem trzy platformy CSD z T55 za bardzo promocyjną cenę.

POZDROWIENIA
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: Robcio1910 »

Wg mnie oczywista sprawa. Zamówienie na lokomotywy złożyło kilka (kilkanaście osób) z możliwością otrzymania za ok. 14 dni. Mając już kaskę za te modele, sklep zamówił np. 2-3szt. więcej ... :shock: :roll: :lol: stąd taki szybki czas realizacji. :D
OK1-316 widać jest jeszcze na stanie w magazynach ROCO, natomiast OK1-359 prawdopodobnie ja kupiłem ostatnią, bo gdy złożyłem zamówienie na obie sztuki modelu to "buśka" przy OK1-359 zrobiła się czerwona, jako towar niedostępny? :shock: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: Alteo »

Loka po wczorajszym, drugim docieraniu jeździ ok. Teraz będzie kolejny wydatek na dekoder Plux16 /może z dźwiękiem/.
A propos.. sklepu wyraźnie pisze:towar dostępny na zamówienie, czas wysyłki 14 dni. Jak moją otrzymałem w 3 dni to byłem zdziwiony. Widocznie mieli kilka sztuk na półce.
Ponoć cierpliwość jest cechą modelarzy. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: Marcin »

ArturSchŁ pisze:Zostaną, jak mówił Marcin, sklepy w DE i te w CZ.
Nie jesteśmy za żelazną kurtyną !!
Racja, tym bardziej że przelewy do Niemiec ciągle tanieją.....
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 09:15 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
akinomrz
Posty: 289
Rejestracja: 26 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: akinomrz »

Krzysztof i JarTTek :mrgreen:

Jedyne co nam zostaje to właśnie mega optymizm i jak pisze Artur zakupy w Czechach lub DE ;)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: krzysztof »

akinomrz pisze:Spieszcie się kupować Roco, bo sklepy z nimi tak szybko odchodzą ;)
skoro już padają parafrazy cytatów to może i ja dodam jeden:
a tam chodziliśmy po Roco
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 07:59 przez krzysztof, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: ArturSchŁ »

akinomrz pisze:Spieszcie się kupować Roco, bo sklepy z nimi tak szybko odchodzą ;) A na koniec zostanie jeden słuszny, który może Was łaskawie obsłuży :mrgreen:
Zostaną, jak mówił Marcin, sklepy w DE i te w CZ.
Nie jesteśmy za żelazną kurtyną !!
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: Alteo »

Loka wyjeździła /po naoliwieniu korbowodów/ wczoraj 1 godz. Dzisiaj jeździła już 30 min. do przodu. Aktualnie jedzie następne 30 min do tyłu. Później sprawdzę jeszcze jazdę z dekoderem. Pożyjemy zobaczymy co z nią będzie.
W sumie pocieszam się tym, że nie jestem pierwszy z tym problemem. Loki kupowane z dźwiękiem też miały problemy /wcześniejsze posty/.
Muszę się pochwalić, że rozebrałem 359, wyprowadziłem przewody do głośnika i już jest z dźwiękiem. !! Korbowody nie były takie straszne. Ostrożne rozbieranie i składanie trwało ok.40 min. :mrgreen: Zrobiłem kilka zdjęć i założe odpowiedni temat jak będzie lepiej z czasem. Może sie komuś przydać.
Mariusz pocieszę Ciebie. Ja też chciałem kupić za pobraniem i otrzymałem podobnego majla. Po przelewie wszystko poszło bardzo sprawnie.
akinomrz
Posty: 289
Rejestracja: 26 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: akinomrz »

markom pisze:
Marcin pisze:... a firma pozwala sobie na zlewanie klienta????
To proste Marcin :D
Ktoś, albo sami sobie, nawkładali do głowy, że są NAJ...sklepem w Polsce !!
I, że wszyscy będą u nich kupować, bo nie ma konkurencji z wiadomych względów !! :evil:
Ja wiedziałem, że tak będzie :mrgreen:

Spieszcie się kupować Roco, bo sklepy z nimi tak szybko odchodzą ;) A na koniec zostanie jeden słuszny, który może Was łaskawie obsłuży :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, 22:30 przez akinomrz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój świat modeli / www.mojswiatmodeli.pl

Post autor: Robcio1910 »

Ufffffffff, Ok1-316 i Ok-1-359 na pół kreski (analog FZ1) zapalają światła (do przodu i do tyłu) ruszają powoluteńku od pierwszej kreski (napęd w tendrze, bez rozbierania wg mnie na trzy pierwsze osie, licząc od budki maszynisty, czwarta toczna).
W obu lokach dodatkowa oś z trybikiem (zielonym) ... + elementy dodatkowe. :roll:
Chyba wszystko OK? :roll: :lol:
Z wagonikiem "WARS" (stare jare BTTB) tylko "pchanie" przodem jak i tyłem bez problewów od jedynki na FZ1 ...
Jak będę miał dekodery to napisze coś więcej ... :D
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, 19:38 przez Robcio1910, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość