mały sklepik modelarski w Krakowie

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Krzysztof F
Posty: 195
Rejestracja: 19 lip 2007, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ja nie miałem

Post autor: Krzysztof F »

Najmniejszych problemów - dobry kontakt i e-mail i telefoniczny, wszystko szybko sprawnie i OK. Owszem musiałem poczekać na rzeczy, które należało sprowadzić, a trwało to 2 tygdnie (z Niemiec). Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2008, 17:40 przez Krzysztof F, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mencin
Posty: 210
Rejestracja: 12 lis 2007, 14:11
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: mencin »

Dwa sposrod trzech wymienionych przez Ciebie sklepow juz wisza mi zamowienie, ktore mialo byc "za chwile"... jeden ponad miesiac, drugi ponad dwa...
Krzysztof F
Posty: 195
Rejestracja: 19 lip 2007, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakupy chyba w Modelamii albo Techohobby...

Post autor: Krzysztof F »

Ze sklepami wszelkiej maści (w tym modelarskimi) to jest tak, jak ze sklepem hydraulicznym, cy innym supermarketem. Kiedyś potrzbowałem złączkę hydrauliczną pośrednią. Dopwcip był taki, że przy dolnopłuku typowy gwint to 3/4 cala a u mnie był akurat tzw,.. gazowy 5/8 cala. No i w sklepie hyraulicznym pan rozgarnięty jak kupka liści wybałuszył gały. Takie są prawa rynku - poszedłem do drugiego sklepu - a tam miła pani (podkreślam kobieta)- oczywiście są i na ladzie położyła kilka różnych sztuk w róznych cenach - proszę te są zwykłe, te chromowane itd. I tu widać różnicę - tu był fachowiec (fachowczyni?) a tam była d.... wołowa. Stąd pewnie mówi się, że wnalazcą d... był rosyjski uczony niejaki Wołow. I dokładnie tak samo jest ze sklepami z naszą skalą TT.
- Panie to niepopularna skala- Może ona i jest dla niektórych niepopularna, cóź, my wiemy,że jest dokładnie inaczej. No bo jak trakować fakt, że pojawiają się nowi producenci? Nawet PIKO-bastion HO i N zaczął w TT. Nie mówiąc już o innych producentach np. ROCO. Są także i pozytywy - sprawdź w Modelmani, Technohobby czy Świat kolejek. Tam spotkasz ludzi - pasjonatów, którzy naprawdę nie handlują pietruszką i wiedzą co robią. A pozstałym powiedz po prostu bye, bye. :>
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: Jacula »

piottrw pisze:Wymiary: 120x80 cm..... Mieszkam na Czerwonym Prądniku..... Porozmawiam z Szymonem.....
:arrow: To nie taki kłopotliwy w transporcie torcik :)
:arrow: Ja mieszkam na Białym Prądniku, mamy do siebie rzut przysłowiowym beretem :)
:arrow: Ja też porozmawiam z Szymonem - weźmiemy go w krzyżowy ogień pytań :mrgreen:

Pozdrowienia - Jacek
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2008, 09:46 przez Jacula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10304
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: ArturSchŁ »

tomeczek pisze:No ale zaraz mi powiecie ,że EW1 to raczej nie tylko EW2,3.
A po co mówić jak sam wiesz ... ??
:P
tomeczek
Posty: 146
Rejestracja: 30 lis 2007, 22:26
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: tomeczek »

No i rewelacja. Wielki ukłon w stronę sklepu ze Stradomskiej. Dostałem w moim przekonaniu dobrą ofertę na elementy torów modelowych. Podkłady (flex, G1), szyna cena jak w Modelmani, a EW1 do montażu 60gr taniej. No ale zaraz mi powiecie ,że EW1 to raczej nie tylko EW2,3. Prawda?
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 756
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: piottrw »

Witam
Wymiary: 120x80 cm, bardzo mały, ale mogą jednoczesnie jeździć dwa składy. Mieszkam na Czerwonym Prądniku
Porozmawiam z Szymonem który organizuje spotkania hazerowców i może coś na czerwiec zorganizujemy
Pozdrawiam
tomeczek
Posty: 146
Rejestracja: 30 lis 2007, 22:26
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: tomeczek »

Dysponuję dostawczym Ducato, tak więc transport bezproblemowy Piotrze.
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: Jacula »

piottrw - Transport jest do załatwienia. Podaj tylko wymiary torcika. Mieszkasz gdzieś w pobliżu Mackiewicza?

J
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 756
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: piottrw »

Witam
No właściwie to tak. Jak były spotkania na Mackiewicza to swojego torta zabierałem. Teraz mam kłopot z przewozem.
Myślę że tak w okolicach Dnia Dziecka można było by pojeździć. Wcześniej mam komunię, więc do połowy maja jestem "zapracowany"
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: Jacula »

ArturSch pisze: Może i Wam uda się coś na Dzień Dziecka w jakiejś szkole zorganizować ??
I na to przyjdzie czas. Jak widzę z Forum, jest nas TT-kowiczów coraz więcej w Krakowie, więc pewnie już niedługo. Pomyślimy :)

piottrw :arrow: Twoja kolekcja jest imponująca - może zaprezentowałbyś przynajmniej jej część np przy okazji któregoś z krakowskich spotkań hazerowców. Pomoglibyśmy (jestem chętny, przypuszczam, że jacek61 również) :) - jakiś owal zawsze się przecież znajdzie, aby pojeździć :)

Z c.k. galicyjskim pozdrowieniem - Jacek
Ostatnio zmieniony 30 mar 2008, 23:18 przez Jacula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10304
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: ArturSchŁ »

piottrw pisze:A teraz nie ma poprostu zainteresowania kolejkami wśród dzieci.
Jak ma być, jak nie ma makiety, ale za to loka jest za 0,5 Kzł ??

Stąd takie imprezy jak Sosnowiec (i mam nadzieję że Sopot też) rozbudzą maluchy. Może i Wam uda się coś na Dzień Dziecka w jakiejś szkole zorganizować ??
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 756
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: piottrw »

Witam
To jest bolączka wiekszości sklepów w Polsce i nie tylko modelarskich. Niby wszystko można kupić ale wcześniej trzeba to zamówić. Nie ma Taurusów bo są na Stradomiu, na Stradomiu nie ma Tilliga bo jest na Łobzowskiej itd. Ja swoje pierwsze modele kupowałem w składnicy na Krakowskiej i w Nowej Hucie - tam była mawet makieta ze startowym Shinkasenem. A teraz nie ma poprostu zainteresowania kolejkami wśród dzieci. To i sklepy są tak zaopatrzone jak są.
Jak będę potrzebowal czegoś to i tak kupię, najprawdopodobniej w Modelmani, albo pojadę do Katowic. I juz. Jak nie chcą na mnie zarabić to trudno. Dam komuś innemu zarobić. Tak jak ktoś na Allegro (niby taniej) sprzedawał korby po 6 zł, a ja kupiłem po 2 zł w Modelmanii, i tak w kilku parowozach wymieniłem sobie zużyte na nowe. Przy dzisiejszej technice (internet) można towar sprowadzić sobie z dowolnego miejsca na swiecie. Natomiast wracając do sklepów to uważam ze przy dzisiejszym zainteresowaniu tematem modeli kolejowych towaru jest pod dostatkiem. Wejdź do takiego Smyka, Pinokia czy MIKI w Krakowie (dla nietajemniczoych to nazwy sklepów dla dzieci) popatrz co oferują w temacie kolejki. Kilka kilkanaście zestawów glównie Mehano Piko, oczywiscie w HO. I popatrz jak zniszczone od ogladanie są pudełka. i zobacz date produkcji. Niektóre to już leżą od kilku lat. A ceny...to lepiej kupić Wetsern ciufcie za 25 zł. albo drewniane brio, i jeszce może Tomasza.
I ile z tych osób złapie bakcyla. Ile w Krakowie jest TT-kowiczów? poza forum to nieznam nikogo.
Pozdrawiam
tomeczek
Posty: 146
Rejestracja: 30 lis 2007, 22:26
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: tomeczek »

No i właśnie o to chodzi Piotrze. Ja wiem , Ty wiesz co to za loka, ale taki nowicjusz nie i patrz, że mała i droga. Czemu obok nie stoi jak wspomniałem Taurus, Herkules za 200?
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 756
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: mały sklepik modelarski w Krakowie

Post autor: piottrw »

Witam
A zwróciłeś uwagę na to że 110 jst oświetlona. To faktycznie rarytas, z ok. 1991. jak by kosztowała ze 200 zł mniej to bym kupił bo nie mam. A znajdź taką drugą od ręki, w takim stanie. Ja w tym sklepie dorwałem m.in.mojego Nohaba DSB czarno czerwonego.
Co do wyboru Ho. A niech wybierają, Mehano czy inne Pikole. Pojeżdzą popsują, jak złapią bakcyla to wtedy dopiero będą wybierać, może i TT.
Tak swoją drogą te Mehano to dopiero badziewie, ciekaw jestem jak Bluetiger wygląda w rzeczywistosci
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości