Makieciarz / www.makieciarz.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

makieciarz
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Postautor: makieciarz » 25 sty 2008, 10:06

Ale korespondencja to nie dane osobowe ... A poza tym temat już zamknięty wyjaśniany a tu jeszcze musi się ciągnąć dyskusja.

Kilkujadek
Has thanked: 1 time

Postautor: Kilkujadek » 25 sty 2008, 09:24

makieciarz pisze:A czy pytał Pan o zgodę na wklejenie korespondencji?(...) Nadal będę się upierał nad faktem że nie wyraziłem zgody na wklejenie naszej korespondencji, użycie przez Pana mojego nazwiska w niej zawartego i robienia jakichś afer z niczego.
Przepraszam bardzo ale jeżeli prowadzisz firmę, podajesz dane osobowe na stronie internetowej to już przestają być chronione przez ustawę o ochronie danych osobowych. Korespondencja też już nie jest prywatną.
Miałem nadzieję że Twoje usługi zaczną być cywilizowanymi, a tu znowu "wtopa".
:evil: :evil: :evil:
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 09:25 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 2 razy.
ArJu

Postautor: ArJu » 25 sty 2008, 00:16

bartekdj pisze:Wręcz przeciwnie jak co rok PP podwyższa koszty za przesłanie paczki, tyle, że teraz bierze inteligętnie jak kurierzy, typu waga i wielkosc to gabaryt A a powyzej 10kg i ilus tam wymiarów gabaryt B i jest już więcej o kilka zł...
Powyżej 10kg? Mowa tu o modelu, a nie o wagonie w skali 1:1.

bartekdj pisze:Pewnie Pan makieciarz wkleił to co poczta napisała i tyle....tylko,ze to wszystko jest na początku mało zrozumiałe dla normalnego człowieka....
A kosztami swego błędu najłatwiej obciążyć drugą stronę...
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 07:50 przez ArJu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartekdj
Kontaktowanie:

Postautor: bartekdj » 25 sty 2008, 00:06

2-3 PLN to nie majątek, ale mimo wszystko zastanawiam się skąd różnica w kosztach? Galopująca inflacja? A może zwykłe naciąganie?
Wręcz przeciwnie jak co rok PP podwyższa koszty za przesłanie paczki, tyle, że teraz bierze inteligętnie jak kurierzy, typu waga i wielkosc to gabaryt A a powyzej 10kg i ilus tam wymiarów gabaryt B i jest już więcej o kilka zł...

Pewnie Pan makieciarz wkleił to co poczta napisała i tyle....tylko,ze to wszystko jest na początku mało zrozumiałe dla normalnego człowieka....
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 07:50 przez bartekdj, łącznie zmieniany 1 raz.
makieciarz
Kontaktowanie:

Postautor: makieciarz » 24 sty 2008, 23:57

Mr ArJu, info zostało już poprawione, akurat trafiło na czas zmian opłat pocztowych zafundowanych nam przez pocztę.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 00:07 przez makieciarz, łącznie zmieniany 1 raz.
ArJu

Postautor: ArJu » 24 sty 2008, 22:37

Zastanawiałem się kilka dni, czy opisywać transakcję z niejakim Makieciarzem. Nie chciało mi się, ale widząc powyższą pyskówkę jednak się zdecydowałem. Na początku stycznia kupiłem na aukcji, korzystając z "Kup teraz", jedną z 10 zaoferowanych chłodni PKP. Kiedy po jakimś czasie od zakończenia owej aukcji zapytałem o rzeczywiste koszty przesyłki (wcześniejsze informacje były niespójne, ale o tym poniżej) zamiast informacji o kosztach sprzedawca jakby nigdy nic telefonicznie przekazał mi, że... wylicytowanej przeze mnie chłodni nie ma. Nie ukrywam, że owa informacja mnie zaskoczyła. Aktualnie, po upływie pewnego czasu mam wrażenie, iż Makieciarz nie ma zamiaru wypełnić zawartej umowy kupna-sprzedaży. Szczerze mówiąc, nie interesuje mnie, czy model jest dostępny u producenta, czy też są problemy z jego dostaniem. Jeśli ktoś wystawia przedmiot na aukcji, to powinien być rzeczywistym posiadaczem tego przedmiotu.

I jeszcze o formach płatności i kosztach wysyłki. Na stronie aukcji napisane było:
Formy płatności i koszt wysyłki:
- Wpłata na konto bankowe (płatność z góry) - koszt wysyłki: 8,00 zł,
- Pobranie pocztowe (płatne przy odbiorze) - koszt wysyłki: 13,00 zł,

Po wylicytowaniu, jak to bywa na Allegro, przyszło info zawierające m.in.:
Proszę o wybranie formy zakończenia aukcji:
- paczka pobraniowa - suma z wszystkich wylicytowanych aukcji + 15 zł /koszty przesyłki pobraniowej (wg cennika Poczty Polskiej - gabaryt B) - paczka priorytetowa + pobranie/ - osoby bez pełnej aktywacji obowiązuje jedynie wpłata na konto
- przedpłata na konto - suma z wszystkich wylicytowanych aukcji + 11 zł /koszty przesyłki priorytetowej (wg cennika Poczty Polskiej - gabaryt B) - lub 9 zł /paczka ekonomiczna.
2-3 PLN to nie majątek, ale mimo wszystko zastanawiam się skąd różnica w kosztach? Galopująca inflacja? A może zwykłe naciąganie?

Podsumowując: ja raczej nie będę korzystał już z usług tego sprzedawcy. W moim mniemaniu, delikatnie mówiąc, jest niesolidny.

PS. Pikanterii dodaje jeszcze fakt iż aukcją tą Makieciarz przyczynił się skutecznie (oferując niższą cenę) do uwalenia pomysłu ściągnięcia owych chłodni przez jednego z forumowiczów. Ktoś tam napisał, że takie są prawa rynku i coś w tym jest. Szkoda tylko, że na owym rynku trafiają się nieuczciwi sprzedawcy, niedotrzymujący zawartych umów.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 09:27 przez ArJu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Postautor: Misiek » 24 sty 2008, 22:19

czy korespondcencję w sprawie nie dostarczonych od kilku lat artykułów też mogę wkleić?
ostatnio znalazłem dowód wpłaty za te drobiazgi, których się do dzisiaj nie doczekałem, mimo kilku ponagleń.... znaczy się wysłanych e-majli na które nie doczekałem się odpowiedzi.
wpłata została wysłana 9.11.2004.
potem było jakieś ściemnianie o czekaniu na części od "producenta"
od ostatniego mojego e-majla z maja 2006 jest cisza...
makieciarz
Kontaktowanie:

Postautor: makieciarz » 24 sty 2008, 21:03

Wypowiedzieć się, a nie cytować korespondencję jak by Pan nie widział tej subtelnej różnicy!
Awatar użytkownika
Ichu
Kontaktowanie:

Postautor: Ichu » 24 sty 2008, 21:02

A co, czegos Pan się boi? Jakieś tajemnice przekazał Pan w swojej korespondencji do mnie? Coś przeinaczyłem na Pańską niekorzyść?
Po to jest ten dział, żeby inni mogli wypowiedzieć się na temat jakości obsługi - w Pana przypadku widać że nie na wysokim poziomie.

PS. moderatora proszę o usunięcie nazwiska tego Pana.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 21:04 przez Ichu, łącznie zmieniany 1 raz.
makieciarz
Kontaktowanie:

Postautor: makieciarz » 24 sty 2008, 20:49

A czy pytał Pan o zgodę na wklejenie korespondencji? to tak w ogóle na marginesie. I nadal nie rozumiem w czym problem, gdyby kupił Pan cztery w czasie trwania aukcji na pewno by je Pan dostał - gwarantuję to, że w międzyczasie zauważyłem niezgodność stanu magazynowego, zmieniłem to bo nie mam ochoty ich więcej rozkompletowywać, to jakieś przestępstwo że zmieniłem stan magazynowy w czasie trwania aukcji. Nadal będę się upierał nad faktem że nie wyraziłem zgody na wklejenie naszej korespondencji, użycie przez Pana mojego nazwiska w niej zawartego i robienia jakichś afer z niczego.
Awatar użytkownika
Ichu
Kontaktowanie:

Postautor: Ichu » 24 sty 2008, 20:44

Co prawda nie miałem "szczęścia" zawarcia transakcji z Panem Makieciarzem, ale dzisiejsza przygoda skutecznie mnie odstraszyła od tego sprzedawcy.
Od dłuższego czasu obserwowałem na Allegro aukcję 4szt talbotów KVG/CTL, która była powtarzana kilka razy i nie cieszyła się zainteresowaniem. Kiedy stan mojego konta pozwolił mi wreszcie na ich zakup, postanowiłem jeszcze zapytać o ewentualną zniżkę przy zakupie 4szt od razu. Oto odpowiedź jaką otrzymałem:
ale mam jeden ostatni

Odpisałem że na aukcji były przecież dostępne 4. W tym momencie odświeżyłem stronę z aukcją. I nagle z 4 zrobił się jeden. Trudno, pewnie sprzedał poza Allegro. Ale kolejny mail od Pana Makieciarza:
nie, na aukcji jest jeden, nie możliwe

No facet sobie jaja robi czy co?! Moja reakcja:
taaa... bo liczba sztuk została zmieniona zaraz po moim zapytaniu. proszę nie robić ze mnie wariata. aukcja była powtarzana kilka razy i zawsze były 4 sztuki, teraz nagle dziwnym trafem zrobił się jeden. kupiłbym te wagony i bez rabatu. jeśli tak postępuje się z klientami jeszcze przed zawarciem transakcji, to boję się pomyśleć, jak jest już po przelaniu kasy na pańskie konto.
I znowu Pan Makieciarz:
Witam
tak bo 3 sprzedałem na aukro i zapomniałem zmienić stan. Z czym Pan ma problem, gdyby Pan kupił 4 na aukcji przed zmianą stanu wówczas musiałbym rozkompletować kolejne 3 zestawy ot i tyle, a Pan się boi o czymś myśleć, nie rozumiem.
Heda

Gratuluję podejścia do klienta. Nie chodzi już o żadne rabaty, bo akurat te wagony mi się podobały, już nie chodzi o te kilka złotych. Ale sposób informowania klienta godny naśladowania.
Pawelec

Postautor: Pawelec » 25 paź 2007, 00:21

Narazie nie narzekam, choć trochę czekałem. Dobry kontakt e-mail z Makieciarzem.
Polecam
Awatar użytkownika
Jacekk

Postautor: Jacekk » 25 cze 2007, 21:49

maciej_kolej pisze: Moje czekanie wyczerpało się po ponad 43 dniach.

Ja dzisiaj zrezygnowałem z mojego zamówienia po 140 dniach :evil:
Ostatnio zmieniony 25 cze 2007, 21:50 przez Jacekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Postautor: Maciej » 25 cze 2007, 21:37

miki pisze:W zasadzie ten wpis powinien się tu znaleźć tydzień temu, ale z tzw. powodów obiektywnych :oops: znajduje się dopiero teraz. Brakująca część zamówienia dotarła kurierem, najdłuższa transakcja nowoczesnej europy zakończona. Lepiej późno niż wcale....wniosek płynie taki - co nagle to po .....a wszystko dobre co się dobrze kończy :mrgreen:

To masz szczęście, ja dziś zarządałem zwrotu w innym sklepie (ciekawe czy wpłaci kasę na czas :shock: ). Moje czekanie wyczerpało się po ponad 43 dniach.
miki
Been thanked: 2 times

Postautor: miki » 25 cze 2007, 12:17

W zasadzie ten wpis powinien się tu znaleźć tydzień temu, ale z tzw. powodów obiektywnych :oops: znajduje się dopiero teraz. Brakująca część zamówienia dotarła kurierem, najdłuższa transakcja nowoczesnej europy zakończona. Lepiej późno niż wcale....wniosek płynie taki - co nagle to po .....a wszystko dobre co się dobrze kończy :mrgreen:

Wróć do „Sklepy”