Makieciarz / www.makieciarz.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr Sekuła
Posty: 113
Rejestracja: 05 cze 2009, 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Piotr Sekuła »

A jest możliwe złożenie zamówienia internetowo, ale zapłata i odbiór na Helleńskiej? Człowiek nie chce się cackać z Pocztą i przelewami.

(Mam ochotę na dość porządne zamówienie Roco, tylko wolałbym, żeby to zrobić w większości poza komputerem.)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2009, 08:12 przez Piotr Sekuła, łącznie zmieniany 1 raz.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

W sprzedaży kolejna po BR 44 nowość tym razem reedycja talbota # 15299
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Ołgierd »

W ciągu ostatnich 9 miesięcy dokonałem u Makieciarza pięciu zakupów. Konfiguracje były różne: towar tylko ze sklepu, łączony z towarem z allegro (pod obu nickami), płatność z góry i pobranie. Za każdym razem zostałem obsłużony normalnie: towar zgodny z opisem, docierał pod wskazany adres, cena zgadzała się z ofertą (przy pobraniu). Terminy przyzwoite (ewentualne poślizgi były w "normie" polskich sklepów).

Aha, nie znam osobiście właściciela :P Być może jestem mało reprezentatywny - nie wiem ile wydaje przeciętnie klient sklepu modelarskiego, ale dla mnie moje wydatki były sporą kwotą i nie zawiodłem się na obsłudze. No, może odpowiedzi na maile mogłyby być mniej lakoniczne, ale wiem że to trudne w praktycznie jednoosobowej firmie.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

Zgadza się, nie aktualizuję cen produktów których stan jest zerowy i są "na zamówienie", dodam taką informację do uwag na stronie, słuszna informacja.
Pytać zawsze można ;)
PiotrZ
Posty: 676
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: PiotrZ »

Zrobiłem pierwszy zakup u Makieciarza. Jestem zadowolony.
PLUSY:
- dobry i efektywny kontakt mailowy
- terminowe sprowadzenie towaru na zamówienie
- szybka wysyłka
- bezpiecznie zapakowana przesyłka
MINUSY:
- cena sprowadzonego towaru była wyższa niż wystawiona na stronie, gdy składałem zamówienie. W ramach rekompensaty otrzymałem 5% rabatu, dzięki czemu różnica w końcowej cenie była niewielka.

Moja rada dla innych kupujących nie tylko u Makieciarza: przy zamawianiu towaru, którego stan magazynowy jest 0, uzgodnijcie cenę końcową, aby nie być niemile zaskoczonym.

Pozdrawiam
PiotrZ
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: krzysztof »

witam,

k woli rzetelności przedstawiam finał ostatnich moich przygód ze sklepem opisanych na stronach 5-6 (prawie happy-end :lol: ):
1. na moje wyraźne życzenie wymazane zostało moje konto ze sklepu :lol: ,
2. faktura została przysłana niezwłocznie poleconym,
3. dzisiaj odebrałem list a w nim brakujące części zamienne :shock: (aż za dużo, bo w oryginalnym woreczku, a informowałem mailem ze zdjęciem, że brakowało jedynie jednej wypraski z poręczami).
dziękuję, ale czy nie można było tak od razu?

p.s. a piętrusy kuehn`a też mam ochotę, zestaw kosztuje w MBS 90 euro a więc jeśli je kupię to tam.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Kilkujadek »

Coś w tym jest bo ja swoje 21 Lowa PMT kupiłem drożej ale nie u makieciarza !! :mrgreen:
Awatar użytkownika
ostrak
Posty: 253
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: 54*N 19,5*E
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ostrak »

Moja dobra passa zakupowa u Makieciarza skończyła się niedawno, wsześniej przez dwa lata współpraca układała się dobrze, ba nawet dostawałem towar z odroczonym terminem płatności. Pewnego razu postanowiłem, że kupię loczkę, wyszła z oferty w sebnitz i nie była już dostępna, a Makieciarz na allegro od kilku tygodni w kółko ją wystawiał. Lokę zamówiłem, kase następnego dnia przelałem uradowany czekałem. Po dwóch tygodniach stwierdziłem, że coś nie tak, poczta nawaliła i loka krąży gdzieś po Polsce. Piszę do Makieciarza o numer przesyłki, żeby się dowiedzieć co jest grane, w odpowiedzi otrzymuje, że wcześniej zostałem poinformowany o tym, że loka została sprawdzona przed wysyłką i została odesłana do sklepu w sebnitz ponieważ się bujała na boki podczas jazdy. Dziwne, że sprzedawca sam odsyła loke bez wiedzy klienta i twierdzi, że mnie informował. Trudno stwierdziłem, że jak uszkodzona no to może i dobrze. Miałem czekać dwa tygodnie na wymiane bądź naprawę, odczekałem swoje cierpliwie. Kolejna rozmowa, dowiaduję się, że Makieciarz za tydzien jedzie do sebnitz bo ma być loka do odbioru. Tydzień przeleciał zero odzewu, natrętnie napisałem znowu, w odpowiedzi otrzymałem, że jedzie za tydzień. Po tygodniu na moje kolejne zapytanie otrzymałem odpowiedź, że ma pogrzeb w rodzinie i nie mogł jechać, że jedzie za tydzień. Po tygodniu, że loka nie gotowa, że mam czekać dwa tygodnie. Stwierdziłem, że czekam ostatnie dwa tygodnie i proszę o zwrot kasy. Termin minął loki nie ma, na pytanie dlaczego nie ma, odpowiedź brzmiała, że za długo by tłumaczyć. Na szczęście zwrot pieniędzy otrzymałem w przeciągu tygodnia. Moim zdaniem loka istniała wirtualnie i Makieciarz liczył, że gdzieś ja zdobędzie lub może wznowią produkcję? albo może ktoś ją w tzw. międzyczasie podkupił? Niesetety do tej pory nie wiem jaki był tak naprawdę powód całej tej maskarady, mógł uczciwie napisać, że sprzedał lub nie miał to zaoszczędził by mi czasu i nerwów. Cała historia ciągneła się od 19-03-2009 do 26-05-2009, kiedy to otrzymałem po dwóch miesiącach wpłacone pieniądze. Po tym zajściu mam bardzo mieszane uczucia co do dalszych zakupów u Makieciarza, a nie powiem, że nie miałbym ochoty na pare wagonów.
Darek.W
Posty: 131
Rejestracja: 09 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Darek.W »

To akurat niekoniecznie musi świadczyć na niekorzyść .Chociaż znam firmy , które pod jednym nickiem sprzedają towar w "normalnej" cenie , a pod innym po zaniżonej , bez możliwości łączenia z innymi aukcjami no i z BARDZO wysoka ceną wysyłki .Dlaczego ? Kasiorka za przesyłkę w razie reklamacji nie podlega zwrotowi . Towar za np. 20 zł jest sprzedawany za 15zł ,a wysyłka zamiast 5-6 zł ( umowy z Poczta lub InPostem ) kosztuje 12-15 zł .O dziwo masa ludzi się na to łapie . Widziałem ostatnio coś takiego , towar za 1zł. x 100st. + koszty wysyłki 10 zł. x 100 . W zwykłym sklepie można go dostać za 500 - 600 zł. To dopiero "Handlowiec ". A i tak ktoś wylicytował 100 szt. za 1100 zł. i oczywiście dostał negatywa .
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: gbbsoft »

... i tak się to mieli z naszym Makieciarzem od lat... jedni są na białej liście, inni na czarnej, inni spadają z białej na czarną...
:mrgreen:

Mnie nie chciał wypłacić pieniędzy za sprzedaną GbbKolejkę, dopiero afera na forum pomogła. Więcej z nim nie handlowałem, a jak coś kupię, to najpierw towar, potem pieniądze... :D a przymierzam się do wagonu czyszczącego... zobaczymy...
Awatar użytkownika
Leszek tt
Posty: 104
Rejestracja: 10 paź 2007, 21:39
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Leszek tt »

Makieciarz jest zawsze na giełdzie w Katowicach. Jeśli sprawa się nie wyjaśni zawsze możesz kolego przyjechać i się z Makieciarzem rozmówić :evil: :evil: :evil: ...a potem w miłej i przyjemnej atmosferze zrobić zakupy u naszych południowych sąsiadów :P :P :P ...
Giełda jest 02.08(niedziela) a z Opola droga prosta :D
Pozdrawiam i życzę pozytywnego zakończenia tych tzw.''zakupów''.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2009, 07:31 przez Leszek tt, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TTygrysek_P-ń
Posty: 446
Rejestracja: 21 paź 2008, 19:53
Lokalizacja: 52.413076,16.90123
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: TTygrysek_P-ń »

Komentarze: ile negatywów ma Makieciarz a ile Ewcia_bmw - 38:0 żeby nasza reprezentacja miała takie wyniki :D
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Marcin »

A te zmiany nicków na allegro to myslicie że po co? Ma nas za durniów?
Awatar użytkownika
TTygrysek_P-ń
Posty: 446
Rejestracja: 21 paź 2008, 19:53
Lokalizacja: 52.413076,16.90123
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: TTygrysek_P-ń »

Standartowy komentarz na Allegro od Makieciarza: Nie myli się ten co nic nie robi - taka mała uwaga na przyszłość, było jak było dobrze się skończyło.
Na to wychodzi ze Jemu wolno się pomylić ale innym nie. To tak jak Kali: jeżeli Kali ukraść krowę to dobrze ale jak ktoś ukradnie Kaliemu to źle !! To samo mówi za siebie.
Darek.W
Posty: 131
Rejestracja: 09 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Darek.W »

Racja .Sklep powinien poinformować o problemie . To jest poza dyskusja .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości