Makieciarz / www.makieciarz.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: womo »

Gratuluje!!!
Dzisiaj mija 2 miesiąc od złożenia zamówienia, i po raz 7 też nie wyszła przesyłka.
Najlepsze jest to, że towar jest cały czas dostępny w sklepie. Po każdym telefonie dostaje zapewnienie że jest, jutro wyjdzie i ..., czekam tydzień i znowu dzwonię a towar jak leżał na półce tak leży. Czy tak trudno zapisać sobie co, gdzie i komu?
Na 3 zamówione lokomotywy doszła jedna, po 45 dniach i chyba tylko dlatego że wysyłała ją żona z domu, a reszty jak nie było tak nie ma.
Kontakt telefoniczny jest na +
Kontakt mailowy na +
Rabaty na +
wysyłki i realizacja ( 7 razy nie wyszło ) - - - - - - -
podsumowując 3-7 = -4
Czyli odradzam zakupy !!
Ciekawe kto tym razem będzie winny? Poczta która paczki nie dostała? Ja że zamówiłem 3 lokomotywy? Czy półka do której te lokomotywy się przykleiły?
Nadal czekam Panie Piotrze na BR 50 i TKT 3 !!
I proszę nie mówić że trzeba było zadzwonić ...
Pozdrawiam
womo
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ArturSchŁ »

rietzeTT pisze:Co za skandal.
Dobre zasady sobie, a życie sobie. :evil:
rietzeTT
Posty: 75
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:51
Lokalizacja: Chojna
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: rietzeTT »

Co za skandal. Jak można firmy produkujące modele H0 i TT nie sprawdzać. Czy firmy nie chcą sprawdzać, może są leniwi :x To lokomotywa to jest sprzęt, podobny jest do telewizora, to powini zrobić koniecznie testy, czy tak w ogóle się spieszą.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

Przepraszam, ale to zbyt dziwny zbieg okoliczności i może tak to Pan zinterpretował. Ale przytoczę najbardziej znane mi reklamacje z kilku ostatnich dni:
- Roco brak poręczy w woreczku
- Roco 3 reklamacje na BR 80-ki
- Roco bez sprzęgu
- Roco zacinająca się kinematyka
- Piko - lok bez zderzaków
- Piko, 2 loki bujające się na torach
- Piko nie świecące
- Piko bez gumki przyczepnościowej !
- Kuehn bez oświetlenia - kur... jasne Kuehn sobie zapomniał wsadzić płytkę z oświetleniem.
- Kuehn - nie świeci światełko górne - OK to jest wada fabryczna, niedolutowane na płytce.
- Tillig - brak jednego zderzaka
ILE może być reklamacji w ciągu tygodnia czy półtora dosłownie, już mi nerwy puszczają albo producenci puszczają takie badziewia. Każda reklamacja to przesyłki w obie strony i koszt materiałów. Ile czasu i materiału zmarnowanego - dla tego teraz tak rygorystycznie podejdę do sprawdzania loków, może nawet do tego stopnia że każda będzie miała pieczątkę na opakowanie "sprawdzono" lub coś w tym stylu bo to są jaja!
To były Panowie reklamacje TT, a co z H0 - tu jakoś mam jedną reklamację na pół roku, więc coś jest na rzeczy.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: krzysztof »

makieciarz pisze:Faktura w drodze proszę się nie martwić i już więcej NIC u mnie nie zamawiać.
to już postanowione od momentu potraktowania mnie jako naciągacza. wierzę (to od słowa "wiara"), choć może jestem naiwny, że moje uwagi będą jednak potraktowane konstruktywnie, bo taki był ich sens. jak można wyżej przeczytać - dokładne sprawdzanie loków to już wymogliśmy na sklepie "Makieciarz". i o to chodzi. aby sklep był lepszy a nie aby dokopać Właścicielowi. tyle czy Właściciel to rozumie?
pozdrawiam i życzę tylko uśmiechniętych klientów co da wiele radości z prowadzenia sklepu: krzysztof
Ostatnio zmieniony 03 lip 2009, 19:01 przez krzysztof, łącznie zmieniany 2 razy.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

Super, czyli mam od Roco woreczek z częściami, dzięki że mi Pan to powiedział wcześniej.
Faktura w drodze proszę się nie martwić i już więcej NIC u mnie nie zamawiać.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: krzysztof »

makieciarz pisze:Nie myślał Pan chyba że wyślę Panu drugi woreczek z częściami od drugiej lokomotywy? Niech ROCO wie że robi babole choć ja w to nie wieżę! Dziwne aby nowa lokomotywa miała rozerwany woreczek i wyciągniete poręcze. Tak samo jak sprzedaję 30 lokomotyw PIKO i w jednej nagle nie ma 4 zderzaków! Nie ma takiej opcji, koniec cwaniakowania przez klientów!!!!
Od dziś każda lokomotywa wysyłana do KOGOKOLWIEK będzie przed wysyłką sprawdzona pod kątem części zapasowych, zderzaków, kółek lampek,świecenia i jeżdżenia, zajmie mi to z 5 minut życia więcej ale nie będę wysłuchiwał idiotycznych uwag że nowa lokomotywa fabrycznie zaklejona nie ma 4 zderzaków, zresztą po ich wyjęciu spada buda. Oczywiście zderzaki na pewno wyjął sobie chinol i wsadził w buty aby być wyższym, bez jaj. Jak ktoś chce zderzaki czy inne części to teraz proszę nabijać w butelkę inne sklepy, jasne!
Rozmawiałem z właścicielami innych sklepów i takie pomysły to nagminna praktyka więc aby temu zapobiec wprowadzam własny program kontrolny, zarówno dla skali TT jak i H0.
więcej moich idiotycznych uwag:
ot rzetelny sprzedawca!!!
WORECZEK NIE BYŁ ROZERWANY o czym mowa była podczas rozmowy telefonicznej. cała transakcja była dziwnie przeciągana w czasie, od kilku conajmniej zakupów BRAK PARAGONÓW FISKALNYCH w paczkach z przesyłkami czy nawet namiastek faktur.
NIE WIERZĄC W RZETELNOŚĆ "Makieciarza" zamówiłem w MM te części zamienne (poręcze czołowe - 4 zł) i już od wczoraj je mam, więc jeśli chodzi o sklep internetowy to wniosek nasuwa się sam.
pozdrawiam: krzysztof
Ostatnio zmieniony 03 lip 2009, 19:00 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ArturSchŁ »

makieciarz pisze:...powiedzmy że ufałem producentom.
Z praktyki wszyscy wiemy, że różnie to (niestety) bywa.
Chcąc panować nad reklamacjami klientów, trzeba samemu sprawdzić przed wysyłką. Takie życie :/

Stara leninowska zasada : zaufaj (producentowi) i sprawdź.
:lol:
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

Dobrze - DOKŁADNIE I DOGŁĘBNIE sprawdzona, niech pozostanie w tej formie. Skoro była fabrycznie zaklejona więc nie była sprawdzana, powiedzmy że ufałem producentom.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2009, 14:13 przez makieciarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ArturSchŁ »

makieciarz pisze:Od dziś każda lokomotywa wysyłana do KOGOKOLWIEK będzie przed wysyłką sprawdzona ...
:shock:
Dopiero teraz ??
A gdzie dobra kupiecka zasada, że każdy model przed wysyłką jest postawiony na tory i sprawdzony czy prawidłowo działa/wygląda ?
Wiem, że mamy permanentny brak czasu, ale będąc świadomymi, że każda firma puszcza braki do klientów, oszczędzamy na przesyłkach do klienta i z powrotem, oraz na nerwach.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

O zdjęciach to serio myślałem, i to nie jest głupie!
Ostatnio zmieniony 03 lip 2009, 14:13 przez makieciarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: gbbsoft »

Przed wysłaniem róbcie film z pakowania, albo przynajmniej zdjęcia... :D
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

Nie myślał Pan chyba że wyślę Panu drugi woreczek z częściami od drugiej lokomotywy? Niech ROCO wie że robi babole choć ja w to nie wieżę! Dziwne aby nowa lokomotywa miała rozerwany woreczek i wyciągniete poręcze. Tak samo jak sprzedaję 30 lokomotyw PIKO i w jednej nagle nie ma 4 zderzaków! Nie ma takiej opcji, koniec cwaniakowania przez klientów!!!!
Od dziś każda lokomotywa wysyłana do KOGOKOLWIEK będzie przed wysyłką sprawdzona pod kątem części zapasowych, zderzaków, kółek lampek,świecenia i jeżdżenia, zajmie mi to z 5 minut życia więcej ale nie będę wysłuchiwał idiotycznych uwag że nowa lokomotywa fabrycznie zaklejona nie ma 4 zderzaków, zresztą po ich wyjęciu spada buda. Oczywiście zderzaki na pewno wyjął sobie chinol i wsadził w buty aby być wyższym, bez jaj. Jak ktoś chce zderzaki czy inne części to teraz proszę nabijać w butelkę inne sklepy, jasne!
Rozmawiałem z właścicielami innych sklepów i takie pomysły to nagminna praktyka więc aby temu zapobiec wprowadzam własny program kontrolny, zarówno dla skali TT jak i H0.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: krzysztof »

Piotr Sekuła pisze:Wszystkie opinie takie złe, bo wy wszyscy kupujecie przez pocztę - ze Starachowic bodajże.
swego czasu był InPost, nie było źle... dlaczego więc zmieniono dostarczyciela?
no a z Czech kto dostarcza? a z Niemiec? bociany? PP! źle jest? nie!
na razie czekam na rozpatrzenie mojej reklamacji. pierdoła że aż wstyd i żałuję, że nie odesłałem towaru do sklepu skoro na stronie internetowej widnieją jeszcze dwa takie loko. a na swoją czekałem zbyt długo...
ali
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2009, 17:08
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ali »

No comments, nawet przez allegro ewcia bmw nie dotrzymuje słowa, wysyła miesiąc po wpłacie (z tego samego banku!) a PP dostarcza w dwa dni.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2009, 08:23 przez ali, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości