Makieciarz / www.makieciarz.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MichalH
Posty: 129
Rejestracja: 02 sie 2011, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: MichalH »

Czy z każdym zamówieniem ze sklepu Makieciarz.pl jest obecnie jakiś problem?
Dekoder Lenz dostępna sztuka zapłacone i tydzień cisza nic się nie dzieje na emaile cisza.
Tymczasem np. sklep Drim taniej 10% i szybciej wysłali mi w 1 dzień. Można? można.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Wojtek_Kraków »

Chyba wszystkim wysłał bo do mnie też zamówienie dotarło po około 2 miesiącach.
Awatar użytkownika
pmalorny2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lis 2007, 18:39
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: pmalorny2 »

W uzupełnieniu opisanych poniżej moich zaszłości z Makieciarzem nastąpił szczęśliwy koniec całego zamówienia.
2 stycznia zostało ono wysłane i 4.01.2023 jest już u mnie. Czas realizacji ok. 2 miesiące, ale zostało zrealizowane. Pozostawiam innym zamawiającym do własnego uznania zamawianie z przedpłatą.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: wlodar »

T_Domagalski pisze: 08 gru 2022, 15:59No cóż, Piotr prowadzi swój biznes w bardzo "dynamiczny" sposób.
:lol: Dobre...
A ja mam bardzo proste podejście: jeśli nie można się ze sklepem dogadać, bo nie odbiera, bo nie odpisuje, to znaczy że sklep ma mnie gdzieś. Jeśli sklep ma mnie gdzieś, to ja taki sklep też mam gdzieś. Dlatego u Makieciarza od dawna nic nie zamawiam. Płacenie za pobraniem to też nie jest rozwiązanie. Po pierwsze trzeba zablokować często sporą sumkę (na wypadek gdyby paczka jednak kiedyś przyszła), po drugie nie będę przy kurierze rozpakowywał i sprawdzał czy wszystko gra bo zaraz będzie stękanie że się spieszy i ma jeszcze 6327615 paczek do rozwiezienia, w dodatku gdyby coś się zepsuło, to załatwianie reklamacji może wyglądać podobnie do sprzedaży. Dziękuję, nie skorzystam. :evil:
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: womo »

Jak mawia kolega Wąski - U makieciarza tylko za pobraniem.
Przyjdzie to będzie, nie przyjdzie to nie ma :lol:

A jak komuś się śpieszy to Elriwa. Tam są wszystkie promocje które on ma i skąd on ma. Przesyłka droga ale bez stresu :D
https://www.elriwa.de/Aktionen/Spur-TT/
https://www.elriwa.de/Abverkauf/Spur-TT/
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ArturSchŁ »

Powiem tak:
wątek o sklepie MAKIECIARZ jest chyba jednym z najdłuższych na FTT i zawiera sporo negatywów.
Stąd: ...jeśli ktokolwiek tu kupuje to na własne ryzyko,
więc posty o braku kontaktu czy problemami w realizacji zamówienia nie mają sensu bo będą 1805-te z kolei z identyczną treścią. ;)

Pana Piotra poznałem podczas osobistych zakupów na imprezach i wtedy zakupy mają sens (widzisz co kupujesz).
Wszelkie zakupy internetowe opatrzone są ryzykiem - co kto lubi, ja wybieram pewność współpracy z innymi sprzedawcami.

Przykro, że Piotr prowadzi swój biznes w bardzo "dynamiczny" sposób, ale to JEGO wybór.

PS: moje zakupy internetowe w tym sklepie (praktycznie) bez zarzutu (bo mały wolumen zakupów).
DLOK
Posty: 53
Rejestracja: 11 lis 2010, 12:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: DLOK »

wlodar pisze: 08 gru 2022, 20:21
brovarek pisze: 08 gru 2022, 16:26Ja Wam się mogę tylko dziwić, macie tu 50% negatywnych opinii a dalej kupujecie.
Nie kupuję u Makieciarza od lat. Właśnie dlatego, że jest niesłowny.
Ulżyło mi. Myślałem, że tylko mnie tak olewa :D
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: wlodar »

brovarek pisze: 08 gru 2022, 16:26Ja Wam się mogę tylko dziwić, macie tu 50% negatywnych opinii a dalej kupujecie.
Nie kupuję u Makieciarza od lat. Właśnie dlatego, że jest niesłowny.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Wojtek_Kraków »

brovarek pisze: 08 gru 2022, 16:26Ja Wam się mogę tylko dziwić, macie tu 50% negatywnych opinii a dalej kupujecie.
Bo czasem ma na sklepie "od ręki " takie rzeczy których inni w ogóle nie mają.
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 861
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: brovarek »

Ja Wam się mogę tylko dziwić, macie tu 50% negatywnych opinii a dalej kupujecie.
Każdy kolejny wpis o zawiedzionych nadziejach można odczytać tylko jako g.......
Jak to funkcjonuje , nie wiem. Najbardziej podobają mi się ruletkowe szanse typu "kto puka".
Powodzenia, ciekawe kiedy będą kolejne posty. Idą Święta....
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: T_Domagalski »

No cóż, Piotr prowadzi swój biznes w bardzo "dynamiczny" sposób. Ma to swoje plusy i minusy. Ja kupuję u Makieciarza już od prawie 20 lat i zdążyłem się przywyczaić do tej formy biznesu. ;)

Jeśli chodzi o moje wrażenia, to chyba nasłabszą stroną sklepu Makieciarz są nieaktualizowane stany magazynowe na stronie www. Są na niej produkty, które już się sprzedały. Ale są też produkty, których nie ma na stronie, a fizycznie są dostępne do kupienia. Zawsze warto wcześniej zapytać.
Co do kontaktu, to jak na ten "pisany" (np. e-mail) nie dostanę odpowiedzi, to wtedy dzwonię. Jak Piotr jest akurat w rozjazdach, to umawiamy się na inny termin rozmowy. Generalnie - kto puka, temu będzie otworzone...

Też miałem przypadek, że z większego zamówienia "wypadły" dwa wagony, które w sklepie miały status "ostatnia sztuka na stanie". Miały dojechać później, ale nie dojechały. Dwa razy dogadywałem zamienniki. W końcu po ok. pół roku rozliczyłem się osobiście biorąc z giełdy 2 zupełnie inne wagony.
Dla mnie to niewątpliwy plus, że można tak sobie kombinować. Drugi to finanse. U Makieciarza większość rzeczy jest o parę PLN tańszych niż gdzie indziej. Dodatkowo zdarzało mi się, że saldo moich transakcji było raz dodatnie, a raz ujemne, ale zawsze rozliczaliśmy się do zera, choć czasem dopiero po dłuższym czasie. Wszystko jednak bez nerwów i w atmosferze pomyślnie zakończonej transakcji.

To są uroki współpracy z Makieciarzem. Jednym odpowiadają, innym mogą przeszkadzać. Jak kto lubi... ;)
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Wojtek_Kraków »

Potwierdzam.
Obsługa na niskim poziomie.
Sam czekam na realizację.
Jeden towar usunięty z listy bez słowa komentarza. Pytania drogą mailową bez odpowiedzi. Na telefon się nie dodzwonisz. SMS też bez odpowiedzi.
cupik
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2022, 13:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: cupik »

Ja mam też negatywne odczucia. Towar zamówiony z dostępnością 1-2 dni. Miesiąc oczekiwania. Ciągłe upominanie się ani jednego maila lub telefonu, że jest jakiś problem z zamówionymi pozycjami. I oczywiście jeden dekoder nie taki jak zamawiałem.

Dla porównania zamówienie w czeskim sklepie - drożej przez koszt wysyłki ale za to od zamówienia do realizacji 7 dni w tym co chwilę informacja o aktualnym statusie zamówienia plus gratis w paczce. Po ostatnim zamówieniu stwierdziłem, że wolę zapłacić więcej ale dostać towar bez opóźnień niż tracić czas na upominanie się o zamówione produkty.
Awatar użytkownika
pmalorny2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lis 2007, 18:39
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: pmalorny2 »

Dodam jeszcze, do wcześniejszego wpisu, że może jestem starej daty, ale myślę, że w modelarstwie dane słowo jest ważne i uczciwość również (nie tylko w stosunku do kręgu osób znajomych lub zaprzyjaźnionych).
Awatar użytkownika
pmalorny2
Posty: 24
Rejestracja: 09 lis 2007, 18:39
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: pmalorny2 »

Witam, ponieważ zbliża się już prawie rocznica pozytywnych komentarzy Makieciarza, to niestety jego złe nawyki nadal mają miejsce.
A oto moja negatywna historia pod choinkę:
23.10.2022 zakupiłem 3 niewyszukane rzeczy (dekoder Next18, furmanki TT oraz traktor H0), które miały zapis: dostawa 1-3 dni magazyn Starachowice
(to ważne - poprzedni nieudany zakup to były rzeczy z dopiskiem Magazyn Gorelitz - wysyłka 3-10 dni- tamto nie doszło nawet do proformy). Kupiłem gdzie indziej.

Teoretycznie do 24h przychodzi proforma z pozycjami które należy opłacić (wybrałem przelew). Przyszła 26.10- traktor z niej zniknął-bez wyjaśnienia (i został też nagle usunięty ze strony sklepu). Opłaciłem 26.10 i potem cisza (na moje maile brak odpowiedzi). Potem SMS-y i nagle cud: 16.11.2022 - mail, że dekoder wyparował, że może ktoś na giełdzie ukradł lub wysłał do kogoś innego. Ale jest też pozytyw- w poniedziałek ma być wysyłka. Super. Do dziś nic nie przyszło....
A dekoder nr 82350 na stronie sklepu nadal ma ostatnią sztukę wysyłka 1 do 3 dni.

Po kolejnym SMS-ie, aby wysłać towar lub zwrócić pieniądze - była szybka, konkretna odpowiedź: "Oki".
Mamy już 4.12.2022 - towaru brak i pieniędzy też. Potężna kwota 167,50 PLN :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości