Modelmania / www.modelmania.com.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: krzysztof »

oni się tam nie wyrabiają...

otóż dzisiaj dotarła do MM dla mnie wspomniana wcześniej E77 i jeszcze takie tam pierdółki. żeby już nie mieszać z kolejnymi przelewami postanowiłem zaryzykować i pojechać tam aby odebrać wszystko osobiście. no i... Ty43 i wszystko inne było dla mnie przygotowane! a zerkając w uchylone drzwi magazynu zauważyłem ogrom kartonów przygotowanych do pakowania i wysyłki...
mam nadzieję że uspokoi to trochę Kolegów i że moje odczucia są właściwe.
romanpumas
Posty: 1217
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: romanpumas »

Dlatego robię zakupy u Petra a po DRG i SBB jeżdżę do Niemiec więc na weekend jadę znów na zakupy.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Tomasz »

Do mnie właśnie wyruszyła paczka. Może dotarło do nich że na forum TT taka afera :P
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: MonsterSale »

zibi33 pisze: 12 paź 2023, 14:52 dostajecie jakieś rabaty w Modelmani ?
Dlaczego u Petra w HobbyShop jest wszystko od ręki a tu na zamówienie ?
Nawet w AMC trzeba zamawiać.
Z tym "od ręki" u Petra to bym uważał, bo akurat mało tak ma. Ale chłop daje porządny rabat (w MM uzbierałem raptem 5.5%) i załatwia rzeczy, które są po prostu niemożliwe dla MM. Trzeba jednak pamiętać, że Petr te swoje rabaty daje od cen katalogowych, a sporo sklepów w Niemczech ma niskie ceny bez specjalnych rabatów, a czasami to wręcz zawyża ceny (zobaczcie sobie na modele Fischer-Modell, które taniej można kupić bezpośrednio u nich niż u Petra).
Minusem u Petra są też ceny, bo są albo w koronach albo w euro, a więc cena jest zmienna zgodnie z kursem. Tu duży plus MM, że trzyma ceny w złotówkach. Najwyżej potrafią zrobić psikus, że zamówienie anulują :lol:

Podsumowując:
1. Do Petra po Tilliga, zwłaszcza po klubowe
2. Do niemieckich sklepów po całą resztę (np. PIKO 47131 wyhaczyłem w BesserePreise za 314 euro z darmową wysyłką)
3. Do MM tylko przy promocjach :lol:
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: piottrw »

Co do Petra, to jest jednak Czeski sklep, a tam rządzi TT, u nas jest tą druga skalą.
Co do modelmanii, fakt dzwoniłem codziennie co tam z zamówieniem od poniedziałku no i paczka poszła dzisiaj.
Może faktycznie nie wyrabiają się.
Ja mam rabat 10 %, ale zbierany z kolegami, czasem też coś potrzebują i się do tego rabatu dokładają swoimi zamówieniami przez moje konto. Jak długo będzie to będę korzystał, a jak rabat przeminie to są inne sklepy, szkoda tylko że nie w Krakowie.
A opóźnienie z towarem jest z winy też trochę i AMC i MM. Nie biorą nic ponad to co schodzi, resztę "zamawiajta jak chceta".
Dla mnie to i tak droga modelu od producenta do klienta jest dziwna. Dajmy na to Sebnitz - AMC we Wrocławiu - MM Gdańsk - Kraków. Toż z AMC do Krakowa mogło by iść a MM tylko odfajkowała by sprzedaż i marżę, albo od razu z Sebnitz... Tylko z czego kurierzy by się utrzymywali.
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: zibi33 »

dostajecie jakieś rabaty w Modelmani ?
Dlaczego u Petra w HobbyShop jest wszystko od ręki a tu na zamówienie ?
Nawet w AMC trzeba zamawiać.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: aviaTTor »

U mnie dotarła wczoraj ,proponuję kolegom zadzwonić i poruszyć temat,ja tak zrobiłem
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: krzysztof »

sTTaszek pisze: 11 paź 2023, 20:43Chyba tylko ja jestem takim pechowcem ...
i ja dokładnie też tak mam.......................................... łącznie z wpłatą od piątku...
wg mnie o kolejności wysyłki powinna decydować kolejność wpłat.
i podobnie jest z moim zamówieniem na E77 - wisi od prawie roku(!) - tu całe szczęście nie mam aż takiego parcia na zakup. jakoś podświadomie wiążę to pogorszenie jakości obsługi ze zmianą witryny internetowej.
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: MonsterSale »

Moja Ty43 ponoć dziś ma do mnie wyjechać a jutro InPostem dotrzeć - dam znać, czy faktycznie.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Mariusz »

Potwierdzam, coś się zapchało w MM.
Poczta też przetrzymuje paczki bez uzasadnienia.
Kupuje zawsze za pobraniem, więc jestem spokojny, ale nie lubię czekać :)
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: MonsterSale »

sTTaszek pisze: 11 paź 2023, 20:43Chyba tylko ja jestem takim pechowcem...
Ja mam niemal identyczną sytuację: SMS z Modelmanii, że należy wpłacić pieniądze, bo jest zamówiony model. Pieniądze mieli już w piątek rano 6.10, co sami potwierdzili mailem. W poniedziałek status zamówienia "dziś wysyłka". I oczywiście ten status jest do dzisiaj.
Zadzwoniłem do nich, odebrała jakaś naburmuszona pani i dostałem standardowy tekst, że mają dużo wysyłek do obsłużenia.

Co ciekawe, liczba rzekomych egzemplarzy Ty43 na stanie zmienia się jak w kalejdoskopie kilkanaście razy dziennie: raz jest 5, innym razem 3, a czasem 1 sztuka. Podejrzewam, że im brakło, albo że w pierwszej kolejności obsługują tych, którzy zapłacili obecną cenę, a więc ponad 1300zł.
Tych z ceną promocyjną olewają.
Niestety kupuję w tym sklepie tylko kiedy muszę.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: ArturSchŁ »

piottrw pisze: 12 paź 2023, 06:09... a tu jeszcze tyle zamówień czeka
Może, jak się wszyscy rzuciliście, sklep się nie wyrabia ....
...co oczywiście niczego nie usprawiedliwia.
:|
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: piottrw »

Też dziwna sytuacja, jeden model po monicie telefonicznym wysłali we wtorek i doszedł (wpłata w piątek była), za to druga sztuka po wpłacie w sobotę, ugrzęzła. Jest niby na zielono, że jest zarezerwowana, ale po monitach telefonicznych nadal nie wysłana. Wczoraj wysłałem im mailem wyciąg z banku o wpłacie i prośbę o wysyłkę dzisiaj. Zobaczymy.
No trochę się popsuło, a tu jeszcze tyle zamówień czeka, że jak tak dalej będzie to trza będzie się przenieś do makieciarza chyba. U niego przynajmniej wiadomo jak jest.
Awatar użytkownika
sTTaszek
Posty: 290
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:01
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: sTTaszek »

tydzial pisze: 11 paź 2023, 21:40 A nie prościej zadzwonić ?
Czy prościej ? nie sądzę ale na pewno drożej, a kit wcisną Ci ten sam :evil:

Staszek
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Tomasz »

Mam dokładnie tą samą sytuację. Przypuszczam, że zabrakło im na stanie Ty43 i teraz nabrali wody w usta bo ludzie powpłacali, a modeli nie mają... chyba wkradł im się bałagan i teraz są w kropce bo w Amc na razie już nie ma i trzeba czekać na kolejną dostawę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości