Modelmania / www.modelmania.com.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: wlodar »

et22 pisze: 12 gru 2023, 14:01Petr przez chwilę wysyłał do paczkomatu, jak w Chałupkach był punkt do takich wysyłek.
Czyli jednak dobrze pamiętałem, że dostałem to do paczkomatu. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10305
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: ArturSchŁ »

et22 pisze: 12 gru 2023, 14:01Druga przyczyna to (...) ceny.
... sklep jest duży, zatrudnia wiele osób a to kosztuje.
Z uporem maniaka będę powtarzał,
nie chodzi o koszty sklepu,
tylko o narzut pośrednika !!
et22
Posty: 533
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: et22 »

Petr przez chwilę wysyłał do paczkomatu, jak w Chałupkach był punkt do takich wysyłek.
Punkt się zamknął i wysyłek do paczkomatów ostatnio znów u Petra nie było.
Szkoda, bo ja też bym tak wolał.
Co do zakupów w MM, to ja osobiście przestałem kupować ze względu przede wszystkim na znaczny spadek jakości kupowanego tam towaru. Nie obwiniam sklepu, ale mam wrażenie, że w ogóle na Polskę idzie towar gorszej jakości, a czasem chyba wręcz ze zwrotów konsumenckich w innych krajach.
W sklepach zagranicznych zdarza się to rzadziej.
Druga przyczyna to, o czym wspomniał Artur, - ceny. Natomiast to od biedy jestem w stanie przeboleć, sklep jest duży, zatrudnia wiele osób a to kosztuje. Poza tym, jakość samej obsługi jest moim zdaniem na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1897
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: T_Domagalski »

wlodar pisze: 11 gru 2023, 23:41 To zależy też jak kto używa strony sklepu i czego oczekuje. Ja poszukiwanie promocji pozostawiam małży w Biedronce, tudzież w Lidlu, a na stronę sklepu modelarskiego wchodzę zawsze po konkretny produkt (bo np. SM52 w końcu trafiło do sprzedaży)...
W dzisiejszych czasach istnieją określone standardy działania interfejsu użytkownika stron www i aplikacji mobilnych. Jeśli strona/aplikacja ich nie spełnia, to jest odbierana jako niefunkcjonalna, niedopracowana lub wręcz "zbugowana".
Nowa strona Modelmanii ma właśnie takiego "buga", polegającego na czysczeniu WSZYSTKICH filtrów wyszukiwania w momencie przejścia między podkategoriami (np. wagony towarowe kryte -> wagony towarowe platformy)
Gdy wchodzisz po jedną konkretną SN52, to może tego nie widzisz.
Ale gdy ja "przeczesuję" sklep w poszukiwaniu różnych zamienników/półproduktów do konwersji, to jest to dość upierdliwe...
markom
Posty: 733
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: markom »

wlodar pisze: 12 gru 2023, 08:53 Tzn. nie rozumiem. Wysyła do paczkomatu, czy nie?
Nie, Petr nie wysyła do paczkomatu. Tylko Poczta Polska !!

Ale może kiedyś to się zmieni. Usilnie namawiam Petra na InPost. Gotów jestem pomóc przy pierwszych krokach :)
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: wlodar »

piottrw pisze: 12 gru 2023, 06:13Pisałem do Petra, i jakoś tak mi odpisał że paczkomatem z Czech nadaje, zresztą przesyłka drogo wychodzi. Ale zapytam jeszcze raz, może się coś zmieniło.
Tzn. nie rozumiem. Wysyła do paczkomatu, czy nie? Może mi się pomyliło, ale na 99% obie przesyłki miałem do paczkomatu.
PS: tak, wiem, zaśmiecamy wątek dotyczący Modelmanii. :oops: Składam samokrytykę. :|
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10305
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: ArturSchŁ »

piottrw pisze: 12 gru 2023, 06:13... przesyłka drogo wychodzi.
To akurat dyskusja na inny wątek,
ale pozwolę sobie zaprzeczyć:
- rabat u petra mam jak w MM,
- tylko ceny bazowe są niższe - dziękuję ci AMC !!
- koszt przesyłki jest porównywalny do paczkomatu inPost,
reasumując: zakupy wychodzą mi ponad 100 PLN taniej na loce niż w dowolnym sklepie via AMC.
A Ty43 zamówiłem gdy się pojawiły zajawki, że idzie z Tilliga do sklepów,
i na giełdzie cen na FB wyszła bodaj najtaniej ze wszystkich kupujących.

I dla ścisłości, nie mam nic przeciwko MM, osłabia mnie jedynie haracz wyłącznego.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 756
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: piottrw »

Pisałem do Petra, i jakoś tak mi odpisał że paczkomatem z Czech nadaje, zresztą przesyłka drogo wychodzi.

Ale zapytam jeszcze raz, może się coś zmieniło.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: wlodar »

To zależy też jak kto używa strony sklepu i czego oczekuje. Ja poszukiwanie promocji pozostawiam małży w Biedronce, tudzież w Lidlu, a na stronę sklepu modelarskiego wchodzę zawsze po konkretny produkt (bo np. SM52 w końcu trafiło do sprzedaży) i nie zastanawiam sie czy jest to w promocji, czy nie. Na rabaty też specjalnie nie zwracam uwagi - dzisiaj przepłacę, a jutro nawet nie będę o tym pamiętał.
PS: Nie wiem czemu piottrw pisze, że Petr nie wysyła Inpostem. Kupowałem u niego BR94 Kühna i BR58 Arnolda i oba, z tego co pamiętam, dostałem do paczkomatu Inpostu.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1897
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: T_Domagalski »

Borczy pisze: 11 gru 2023, 21:22...i mam pachnące odchodami 2,5 %.
To jak z promocjami telekomów - gdy jesteś klientem od 20 lat to g... ci oferują. Przypominają sobie o tobie dopiero, gdy złożysz wniosek o przeniesienie numeru do innego telekomu... :roll:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Borczy »

A ja robię co kilka miesięcy zakupy za grosze - jakieś części, pierdoły i mam pachnące odchodami 2,5 %.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1897
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: T_Domagalski »

wlodar pisze: 11 gru 2023, 18:27Strona jak strona. Ja się przyzwyczaiłem...
Rzecz gustu. Mi nie podpasowała... :|

Ale wracając do tematu, to coś się Modelmanii mocno pozajączkowało z tymi rabatami, bo w sumie dostałem aż 3 kody rabatowe - jeden na SMS i dwa na e-mail, z tym, że na różne imiona (w tym jako Mariusz)... :roll:
Ale dzisiaj sprawdziłem i mimo tej dziwnej sytuacji kod zadziałał. Miło, bo zawsze to parę stówek zostało w kieszeni... :P
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 756
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: piottrw »

Mnie przy modelmani trzyma rabat 10%, wysyłka inpostem oraz to, że jak zamówiłem np Ty43 to cena pozostała niezmieniona przez cały czas do wydania modelu, w sumie ponad 2 lata.
Czasem kupuję też coś kolegom, hazerowcom, to jakoś tak rabat cały czas jest. Ściągają też części tilliga, to też się liczy, jak duperelkę za 2,5 PLN mam.
Wysyłka też szybka, z reguły na drugi dzień po zapłaceniu paczka czeka na mnie w paczkomacie.
Niestety w Krakowie teraz w skali TT nic nie ma, a inne sklepy jak np. w Rybniku nie wysyłają inpostem, Petr też nie. Zostaje jedynie podjechać do Sosnowca.
Z usług poczty polskiej nie korzystam, bo cenię sobie czas i spokój :lol:
Do nowej strony już się przyzwyczaiłem i nie wiem czy bym nie miał teraz problemów ze starą
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: MonsterSale »

Jedną z lepszych stron ma Petr. Całe przeglądanie sklepu można od razu filtrować po skali (!), producentach, epokach, przewoźnikach, dostępności itd. Nie wiem, dlaczego sklep MM nie ma podobnego filtrowania. Mogę filtrować po jakichś bzdurach, a nie mogę wg dostępności.
Rozwala mnie w MM brak możliwości filtrowania np. promocji wg skali TT.

No ale potrafią jednak doradzić, ściągnąć części z Tilliga (od innych producentów jak Roco czy Gutzold mi się nie udało), więc ich nie skreślam.

Mają bardzo dziwną politykę cenową: czasem trafiają się okazje typu Ty43 za nieco ponad 1000zł a potem lokomotywa wystawiona jest za blisko 1400. Nawet mimo promocji 7% (tyle udało mi się uzbierać), rzadko mają coś taniej niż mogę mieć w innych sklepach. I to już jest poważniejszy problem.

Wszystkim polecam nie nastawiać się na jeden sklep, tylko czesać internet przy każdym zakupie i brać, gdzie taniej :)
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: wlodar »

Strona jak strona. Ja się przyzwyczaiłem i to czego potrzebuję to znajdę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości