Modelmania / www.modelmania.com.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: krzysztof »

oelka pisze:No jest... http://www.modelarstwo.waw.pl/
ceny GENIALNE :lol:
Ostatnio zmieniony 08 sty 2009, 07:48 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2185
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: oelka »

andsaw pisze:Warszawy i znalazłem sklep Młody Geniusz
Zalezy gdzie. Na Przyczółku Gocławskim, na Latyczowskiej już go dawno nie ma, a połączenie się ze sklepikiem bytującym w Galerii Mokotów i wylądowanie na Ursynowie, na KENie skończyło się katastrofą cenową. Z marną ofertą.
Misiek pisze:O rety, to jest taki sklep?
No jest... http://www.modelarstwo.waw.pl/
- Wilcza - odpada - panowie od kilku lat twierdza, że rynek TT w Polsce nie istnieje ostatnio mało się nie posikałem jak powiedzieli, że w Warszawie nie ma też modelarzy eNkowców ;D
Gdyby ich, a dokładnie jednego z nich proroctwa miały się spełniać, to TT powinna już dawno temu zniknąć jako wielkość modelarska. Szkoda, że wówczas nie zaproponowałem zakładu :)
- Jakiś czas temu widziałem w sklepie modelarskim na Grójeckiej (tam są dwa, jeden w byłej CSH, drugi dalej, to w tym byłem) trochę "złomu" BTTB
Byle CSH to Mirage-Hobby. Takie połączenie wędkarstwa z modelarstwem. Kiedyś jak ten sklep przejęli to mieli jakieś resztki chyba jeszcze BTTB, po poprzednim właścicielu, który zresztą odżył zdaje, się w tym sklepie położonym dalej.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 08 sty 2009, 07:47 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
andsaw
Posty: 61
Rejestracja: 04 sty 2009, 13:21
Lokalizacja: Vänersborg, Szwecja
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: andsaw »

Mieszkałem na Tyszkiewicza.
Sam już teraz nie wiem, miałem TT i mam jeszcze trochę staroci ale w oryginalnych opakowaniach. Potem przerzuciłem się na H0 teraz już cyfrowe ale makieta w tej skali to olbrzymie przestrzenie, powróciłem więc do TT. Z tego co jednak widzę to też nie jest najlepsze rozwiązanie jak tylko są z tym problemy.
Zobaczę co da się znaleźć u naszych sąsiadów.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2009, 07:44 przez andsaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Misiek »

O rety, to jest taki sklep?

Z Woli powiadasz? Krajan jesteś, a z której? Bo ja też jeszcze przez jakiś czas tu bytuję (po 30_kilku latach)
Składnice na Obozowej pamiętam, bo to "za rogiem" ;-)

W Warszawie to tak naprawdę nie ma co wybierać:
:arrow: Irek-Parowozik - fenomenalna obsługa, ale z TT to niewiele (ostatnio był Gagar Rail Polska, Ludmiła Roco, zestaw BR106 z wag.osobowymi, zestaw 3xszutrówki, coś tam jeszcze, trochę PMT, z torów to fleksy
:arrow: Wilcza - odpada - panowie od kilku lat twierdza, że rynek TT w Polsce nie istnieje ostatnio mało się nie posikałem jak powiedzieli, że w Warszawie nie ma też modelarzy eNkowców ;D
:arrow: Jakiś czas temu widziałem w sklepie modelarskim na Grójeckiej (tam są dwa, jeden w byłej CSH, drugi dalej, to w tym byłem) trochę "złomu" BTTB

Nadal pozostaje zamówienie on-line.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2009, 07:42 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
andsaw
Posty: 61
Rejestracja: 04 sty 2009, 13:21
Lokalizacja: Vänersborg, Szwecja
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: andsaw »

Za miesiąc wybieram się z krótką wizytą do mojego rodzinnego miasta Warszawy i znalazłem sklep Młody Geniusz, macie jakieś doświadczenia, gdzie jeszcze w Warszawie można zdobyć TT.
Kiedyś była to składnica harcerska, mieszkałem na Woli i często odwiedzałem ten sklep na Obozowej jak dobrze pamiętam ale było to bardzo dawno temu.
Pozdrawiam i dzięki za informacje
Ostatnio zmieniony 08 sty 2009, 07:41 przez andsaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: krzysztof »

zobacz wyżej moje przygody z MM.
i dzisiaj kolejna:
zamówiłem przedmiot (ponad tydzień temu) "wysyłamy w ciągu 72 godzin".
od razu zapłaciłem.
i nic !!
dzwonię, niby ok.
i dzisiaj wiadomość: "nie ma ich w sklepie, co zrobić?" :evil:
co Ty byś zrobił?
posłuchaj Kolegi Marcina.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Misiek »

andsaw pisze:W zasadzie jest to jedyny, ktory posiada tak duzy asortyment do TT.
Popatrz na termin realizacji zamówienia, tj, czy towar jest od ręki, czy trzeba czekać miesiąc...
andsaw pisze:Jezeli nie ten sklep to gdzie jeszcze mozna robic zakupy?
Może jakiś sklep z Niemiec? Zapewne jest sporo takich co wyślą do Szwecji.
Ewentualnie przeszukałbym ebay.de pod kątem "sklepów", które mają wpisaną opcję: Versand nach European Union/ Weltweit.

Jest jeszcze oczywiście Deltax, ale to by trzeba Thomasa zapytać czy wysyła do Szwecji :D
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: Marcin »

Ja radzę wyciagnij wnioski z tego co czytałes. Musisz sam wybrać. Ja w tym sklepie nie kupuję. Jesli mieszkasz w Szwecji może się okazac że zakupy w niemczech będa tańsze i przesyłki tez będa tańsze. Pomijając większy wybór modeli i to że sa one w sklepach , odmiennie niż u naszych dostawców.
andsaw
Posty: 61
Rejestracja: 04 sty 2009, 13:21
Lokalizacja: Vänersborg, Szwecja
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: andsaw »

Witam
Zaglądam bardzo często do witryny tego sklepu i zamierzam złożyć większe zamówienie, głównie tory.
Czytając wasze posty nie wiem co mam sądzić o tym sklepie. W zasadzie jest to jedyny, który posiada tak duży asortyment do TT.
Jeżeli nie ten sklep to gdzie jeszcze można robić zakupy?
Tutaj w Szwecji, gdzie mieszkam skala TT w zasadzie nie istnieje tak ze muszę zamawiać gdzieś w Europie.
Co wy na to?
Ostatnio zmieniony 08 sty 2009, 07:39 przez andsaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: tydzial »

Ja muszę przyznać wielki (+) na rzecz sklepu zamówiłem przed świętami części, które jak wiadomo powszechnie są dostępne po czasie, dziś odbieram paczkę z częściami, które w sklepie int. w Sebnitz są na czerwono. Jeszcze raz plus!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 06 sty 2009, 09:05 przez tydzial, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekTT
Posty: 73
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Słupsk|Szczecin
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: WojtekTT »

Wprawdzie to moja pierwsza wypowiedź na tym forum, ale to raczej nie ma znaczenia. Przygoda dotycząca modelmani jest prawie zawsze taka sama, zmienia się tylko kolejność robienia z kupującego głupka. W moim przypadku było następująco. Rok temu kupiłem kilkanaście rzeczy wcześniej upewniając się, że są dostępne w sklepie. Złożyłem zamówienie przelałem pieniądze, a później zaczęła się walka mojej cierpliwości ze sklepem. Po 4 miesiącach napisałem ładny wzór pozwu i przesłałem na maila sklepu. Zaznaczając że opłaty skarbowe nie są drogie i że w przypadku nie przelania pieniędzy na moje konto papierek ląduje w sekretariacie sądu. Rzecz jasna kasa szybko trafiła z powrotem, ale nie zmienia to faktu, że wolałem otrzymać zakupiony towar.

Natomiast kilka miesięcy temu przed złożeniem zamówienia zadzwoniłem do sklepu i upewniłem się że rzeczy które zamawiam są i że będą przesłane od ręki. Paczka poszła naprawdę dość sprawnie i w kilka dni miałem śliczne wagony u siebie. Także podsumowując nie wiem co sądzić o takim sklepie, ale jak na razie trochę się zrehabilitował. Pozdrawiam WojtekTT
gurdol1
Posty: 41
Rejestracja: 07 sie 2008, 18:39
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: gurdol1 »

A kiedy ten urlop się kończy, bo chciałem coś zamówić... Na kilka maili ani słychu ani widu. Telefony (oba) milczą - znaczy milcząco piszczą... Przecież nie będę codziennie po kilka godzin wydzwaniał do Modelmanii.

Nie kupowałem do tej pory w tym sklepie, ale kupowałem np. w "Świecie Kolejek". Tam urlop, nie urlop - zawsze jestem zadowolony. Przesyłki szybkie, na maile zawsze jest odpowiedź. A tu chyba nie chcą nowych klientów - tak mi się coś wrednie zaczyna wydawać.

Nie chcą to mieć nie będą. Tyle.

Pozdrawiam
Robert Wyszyński
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: krzysztof »

przed swoim urlopem właściciel sklepu urealnił ofertę - chwała mu za to!
a cierpliwości to ja nie mam - to fakt. jak napisane że dostępne, to musi tak być!
wkocierz
Posty: 132
Rejestracja: 11 sty 2007, 20:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: wkocierz »

Ja również mam kilka zakupów za sobą i jakoś nie miałem większych problemów. Na brakujące towary mam sposób taki iż zamawiam za pobraniem i czekam cierpliwie...kiedy dojdzie paczka wtedy płace i nie piekle się, że zapłaciłem a towaru nie ma.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Modelmania / www.modelmania.com.pl

Post autor: tydzial »

Wielokrotne zakupy z towarem dostępnym i na zamówienie nie było kłopotów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości