MBS Modell + Spiel [ Było: Modellbahnshop Sebnitz ]

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
mb1
Posty: 118
Rejestracja: 26 kwie 2006, 19:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: mb1 »

To czekamy razem. Może się "zlitują" i doczekamy się.
Pozdrawiam.
mb1
Ostatnio zmieniony 08 mar 2007, 08:38 przez mb1, łącznie zmieniany 1 raz.
mb1
romek tt
Posty: 137
Rejestracja: 05 cze 2006, 09:19
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: romek tt »

Czekam i czekam na ten wagon. Wszystkie dokumenty składane były w sebnitz /bo tam były zakupy/. liczę, że z materiałami klubowymi w końcu przyjdzie. :evil:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2007, 08:38 przez romek tt, łącznie zmieniany 2 razy.
mb1
Posty: 118
Rejestracja: 26 kwie 2006, 19:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: mb1 »

Takie były warunki promocji, ale co z realizacją : czy ktoś dostał wagon z tej promocji, bo coś cisza na forum w tym temacie.
Pozdrawiam.
mb1
Ostatnio zmieniony 08 mar 2007, 08:36 przez mb1, łącznie zmieniany 1 raz.
mb1
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

MarcinSz pisze:(...)w oznaczonym terminie zrobili zakupy za 240 euro. Co do zasady wagon należało zamówić w sklepie, w którym nabyto towar, przedkładając rachunki itp.
Termin na zamówienie wagonu minął bodajże w październiku zeszłego roku.
O tym wlasnie pisalem gdzies tam wyzej, ze roznie to bywa z tymi posrednikami. Nikt mnie o tym nie poinformowal :cry: a zakupy w sklepie X zawsze byly wieksze niz wspomniana przez Ciebie kwota. No coz, przykre.
MarcinSz
Posty: 352
Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: MarcinSz »

pepsigo2pl pisze:
mb1 pisze:Takie są zasady promocji.
hmmm..... moze cos wiecej na temat tej promocji. Robie juz zakupy od jakiegos czasu, u samego zrodla i nic mi o tym nie wiadomo :/ mam wszystkie rachunki, wiec moze cos uda mi sie uszczknac z tej promocji :D
Z okazji 60-lecia TT zaoferowano wagon jubileuszowy dla tych, którzy w oznaczonym terminie zrobili zakupy za 240 euro. Co do zasady wagon należało zamówić w sklepie, w którym nabyto towar, przedkładając rachunki itp.
Termin na zamówienie wagonu minął bodajże w październiku zeszłego roku.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 mar 2007, 18:11 przez MarcinSz, łącznie zmieniany 2 razy.
Marcin Szwanenfeld
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

mb1 pisze:nawet w Londynie, i ten sklep ma obowiązek pośredniczyć w dostarczeniu do klienta
szkoda, ze w Londynie takiego posrednika nie ma - chyba, ze sam takowym zostane :D pomijajac to, kazdy wie, ze z posrednikami to roznie bywa - i nie mam na mysli tylko tematu kolejkowego.
mb1 pisze:Takie są zasady promocji.
hmmm..... moze cos wiecej na temat tej promocji. Robie juz zakupy od jakiegos czasu, u samego zrodla i nic mi o tym nie wiadomo :/ mam wszystkie rachunki, wiec moze cos uda mi sie uszczknac z tej promocji :D
mb1 pisze:Nie dzwonię do sklepu,bo nie dogadam się(słaba znajomość języka angielskiego w mowie)więc wysyłałem maile, na które nie dostawałem odpowiedzi
nie przejmuj sie, znajomosc angielskiego w tym sklepie az taka dobra nie jest. Jezeli jestes w stanie napisac maila po angielsku, to i sie dogadasz bez problemu :D
mb1 pisze:Więc pewnie kupię w innym sklepie,mam już upatrzony
Jako, ze TU sie mowi o sklepach - to moze, bys uchylil rabka tajemnicy jaki to sklep. Moze ktos cos wie na temat tego sklepu. Od tego jest forum, zeby sie dzielic informacjami a nie 3mac wszystko dla siebie. Nie musi to byc w formie komentarza/oceny - po prostu krotkie wspomnienie, ze przymierzam sie do zlozenia zamowienia w sklepie X.
mb1
Posty: 118
Rejestracja: 26 kwie 2006, 19:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: mb1 »

Ma się tak, Kolego, że w/g promocji chodzi o zakup za określoną kwotę w sklepie, nieważne gdzie, nawet w Londynie i ten sklep ma obowiązek pośredniczyć w dostarczeniu do klienta promocyjnego wagonu. Takie są zasady promocji. Ale na razie cisza w tym temacie. Nie dzwonię do sklepu, bo nie dogadam się (słaba znajomość języka angielskiego w mowie) więc wysyłałem maile, na które nie dostawałem odpowiedzi. Więc pewnie kupię w innym sklepie, mam już upatrzony, kontakt po polsku, ceny fabryczne -10% dla członków klubu TT-Polska, wpłaty w złotówkach, czyli coś dobrego na polskie warunki.
Pozdrawiam.
mb1
Ostatnio zmieniony 07 mar 2007, 07:59 przez mb1, łącznie zmieniany 1 raz.
mb1
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

To co AMC pisze, nie wiem jak sie ma do sklepu Tilliga... wiec sie na ten temat nie wypowiadam. Z tym sie przypominaj do Wroclawia, a nie do Sebnitz.

cos podobnego mi sie przytrafilo, tylko ze za pierwszym razem nie dostalem ZADNEGO potwierdzenia poczta elektroniczna - a list, ktorym byla faktura z detalami konta do wplaty.

po moim telefonie wszystko juz poszlo sprawniej.... proponuje zadzwonic...

DOPISANE: co do cen, jezeli masz numer rachunku z calkowita kwota, to powinienes zaplacic zgodnie z rachunkiem, bez uwzgledniania nowego VAT'u.

tak bylo w moim przypadku, obowiazywaly ceny z momentu wystawienia rachunku a nie jakiegos tam czasu potem. jeszcze raz zadzwon.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2007, 21:33 przez pepsigo2pl, łącznie zmieniany 1 raz.
mb1
Posty: 118
Rejestracja: 26 kwie 2006, 19:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: mb1 »

Witam,
Wtrącę swoje trzy grosze na temat sklepu w Sebnitz. Podczas klubowego wyjazdu w sierpniu ub. roku nabyłem w tym przyfabrycznym sklepie Tilliga kultową BR 52 digital. Pod koniec sierpnia AMC wysyłało informacje o promocji w postaci wagonu jubileuszowego dla wszystkich, którzy dokonali zakupu w określonym czasie i za określoną wartość w danym sklepie. Za pośrednictwem tego sklepu wagon ten otrzymamy. Wysłałem ksero paragonu zakupowego, jednocześnie przypomniałem się. Otrzymałem potwierdzenie, wyślą mi wagon, gdy będzie rozdzielany. To był wrzesień ub. roku. We wrześniu wysłałem pierwsze zamówienie, na początku pażdziernika drugie. Nie na drobnicę, lecz na konkretne pozycje.
Byłem w sklepie, zobaczyłem osobiście, dokonałem zakupu, wszystko OK, a na dodatek mają sklep internetowy, no i ten asortyment. Pomyślałem : mój sklep. Otrzymałem potwierdzenia z nr-ami zamówień, lecz bez nr konta do wpłaty. To do dnia dzisiejszego jedyne trzy maile ze sklepu w Sebnitz. Mija pół roku i nic, cisza. Wysyłałem zapytania, prośby o termin dostaw. Cisza. Po drodze zmieniła się stawka VAT w Niemczech, czyli ceny są już nieaktualne. Nie wiem, co o tym myśleć. A może to ja coś zrobiłem źle. Czytając pow. wątek, a także inne na forum o zakupach i o tym sklepie, wypowiedzi wskazują, że sklep jest OK. Więc jak to jest. Może Koledzy mi wyjaśnią. Proszę nie traktować pow. opisu, jako krytyki sklepu,l ecz jako opis doświadczeń w kontaktach z danym sklepem ( tu: od pozytywu do ...to narazie nieokreślone, może się wyjaśni).
Pozdrawiam.
mb1
Ostatnio zmieniony 07 mar 2007, 07:57 przez mb1, łącznie zmieniany 1 raz.
mb1
MarcinSz
Posty: 352
Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: MarcinSz »

Witam,
Płaciłem kartą w tym sklepie, nie było problemów.
Pozdrawiam
Marcin Szwanenfeld
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

pytanie do Kolegow, ktorzy byli i robili zakupy osobiscie w tym sklepie (nie przez internet). W zwiazku z tym, ze niedlugo sie wybieram do tegoz sklepu, moje pytanie jest nastepujace: czy mozna placic u nich karta platnicza??

Moze wydawac sie to banalne pytanie, ale dla mnie jest BARDZO wazne, bo nie wiem czy mam sie uzbroic w EUR (co narzuca limit zakupowy) czy karta zalatwi wszystko :o
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Charakterek »

Jeden z lepszych sklepów TT. Tam trzeba być i to trzeba zobaczyć! Potrzebowałem części zamiennych mając mętne pojęcie o tym, czego potrzebuję. Natychmiast pojawiły się serwisówki i części zostały zakupione
romek tt
Posty: 137
Rejestracja: 05 cze 2006, 09:19
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: romek tt »

To jest klasa sama w sobie.Tam jest wszystko,no prawie.Kupowałem 3 loki,wszystkie mozna/trzeba/ było przetestować ,pooglądać,wybrać.Myślę,ze takie zakupy sa najlepsze.Szkoda,że tak daleko.
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

- ten sklep chyba nie potrzebuje duzo reklamy.
- co dodam od siebie, jezeli czegos nie ma w produkcji - zajrzyj do Sebnitz - z pewnoscia znajdziesz, za odpowiednia cene.
- jest w tym sklepie duzo artykulow nie dostepnych gdzie indziej, lub juz wycofanych z produkcji (sa dostepne tylko w tym sklepie, lub z drugiej reki gdzies na gieldach)
- mozna dogadac sie po angielsku;
- w tym sklepie mozna nabyc czesci zamienne (Ersatzteile)
- dobra komunikacja e-mailowa

platnosc: przelew bankowy, gotowka w poczcie.
przesylka: 18EUR do UK
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

MBS Modell + Spiel [ Było: Modellbahnshop Sebnitz ]

Post autor: pepsigo2pl »

mein-mbs.de
MBS Modell + Spiel GmbH
Lange Straße 5/7
01855 Sebnitz
Telefon: +49 (0)35971 / 78 99-0
Telefax: +49 (0)35971 / 78 99-99

E-Mail: info@mein-mbs.de
Web: http://www.mein-mbs.de

BYŁO:
Modellbahnshop Sebnitz

Lange Straße 58-60
01855 Sebnitz
Tel./Fax: 03597190344
info@modellbahnshop-sebnitz.de
Ostatnio zmieniony 15 cze 2007, 10:06 przez pepsigo2pl, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości