MBS Modell + Spiel [ Było: Modellbahnshop Sebnitz ]

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

Padł jednak zarzut oszustwa
Nie oszustwa a wprowadzania w blad.
Jak dotąd pretensje opisywane na forum powstały z identyfikowania bez reszty witryny internetowej z "fizycznie" istniejącym sklepem w Sebnitz.
Koledzy, to moze np Techno-Hobby tez podzielicie na dwa sklepy?? Jeden on-line a drugi klasyczny?? No i jeszcze jedna rzecz, zakupy internetowe tez sa kompletowane z tego sklepu... widzialem na wlasne oczy. A potem chlopaki biegna na pobliska poczte ze sterta pudel, zeby wyslac je do klientow.

Niech sie mowi, ze to sa dwa oddzielne sklepy, ale dla mnie, to pozostanie JEDEN sklep z dosc dziwna polityka i ciekawymi produktami.
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Ołgierd »

DBv pisze:Oczywiście właściciel ma prawo prowadzić nieco odmienną politykę cenową dla produktów przedstawianych na stronie internetowej, jednak uczciwym podejściem byłoby wyraźne tego faktu zaznaczenie - dotyczy to zarówno cen produktów jak i wspomnianego już rabatu.
Tu się w pełni zgadzamy: właściciel ma prawo prowadzić odmienną politykę cenową dla różnych "odgałęzień" swojej firmy.

Padł jednak zarzut oszustwa. Jeśli w siedzibie sklepu w Sebnitz jest umieszczony wyraźny napis o zniżkach i nie jest on respektowany, to jest to oszustwo. Jeśli takiej informacji tam nie ma, to ktoś tutaj zbyt szybko wali ostre zarzuty. Teoretycznie można by się po czymś takim nawet spotkać w sądzie w właścicielem sklepu.
Jak dotąd pretensje opisywane na forum powstały z identyfikowania bez reszty witryny internetowej z "fizycznie" istniejącym sklepem w Sebnitz.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2007, 10:53 przez Ołgierd, łącznie zmieniany 1 raz.
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

W takiej jednak sytuacji jest to po prostu dla mnie oszustwo(…) Inaczej jak robienie klienta w balona bym tego nie nazwał.
Jest to powazne wprowadzanie w blad.
1. Z tego co się orientuję, to 5% rabat na towary Tilliga oferowany jest przy zakupach w On-line Shop
To wlasnie z tego wynikla roznica miedzy cenami on-line a sklepowymi. Mogą oferowac znizke, bo nadrobia ta kosztami przesylki przynajmniej na nas Polakach.
2. Sklep w Senitz nie jest sklepem firmowym, oficjalnym sklepem Tilliga czy czymś w tym rodzaju. Jest to odrębna jednostka, na każdym kroku to zaznaczająca.

4. Nie tylko z przyczyny wskazanej w punkcie 2 w sklepie nie kupi się modeli klubowych (TT Clubu). Po drugie dlatego, że sklep z TT Club nie ma nic wspólnego.

5. Ponadto modele wydawane w ramach składki (Sondermodell) produkowane są z nieznacznym naddatkiem ponad liczbę członków, zaś modele dodatkowe (Exclusiv) z nieznacznym naddatkiem ponad liczbę zamówień. Może ię mylę, co jednak nie zmienia faktu, że modele te dostępne są nie w jakimkolwiek sklepie (poza ebay.de ), lecz w Tilligu.
Ad 2. To bardzo dziwne, bo jeżeli to NIE jest sklep firmowy, to dlaczego jak poprosilem o cos tam, to wlasnie Tillig junior powiedzial, ze zaraz przyniosa z hali produkcyjnej. To musze przyznac, ze jeżeli nic nie maja wspolnego z Tilligiem to dosc dziwnie to wyglada.

Ad 4. Odpowiedz, która otrzymalem nie była stwierdzeniem braku modeli klubowych w sprzedazy. Produkty o które prosilem były po prostu JUŻ nie dostepne. Inne produkty Clubowe były dostepne a w szczegolnosci caly kosz roznych klubowcyh chlodni (najwyrazniej nikt tego nie chce kupowac)

Ad 5. Ale tak jak piszesz, to nie zmienia faktu, ze cos powinni mieć na stanie, przynajmniej z modeli Sondermodell, bo jeżeli zrozumialem Exclusive sa TYLKO pod zamowienie.

Wiec wyjasniajac odpowiedz odnosnie modeli klubowych, przytocze, może nie doslownie, wypowiedz Tilliga juniora: "Niestety wszystkie modele klubowe zostaly już wysprzedane, ale tam w koszu sa jeszcze jakies pozostalosci, może znajdziesz cos co Cie zainteresuje"
3. Rabat dla członków TT Club jest pomysłem naszym, pochwyconym przez kilka polskich sklepów oraz P. Krestę i T. Rejla. Wśród "świadczeń" klubowych rabat taki nie jest wymieniany, stąd zapewne uwaga Tilliga juniora
To wyjasnia wszystko. Ale to powinno być jasno wyjasnione dla osob, które nie koniecznie rozumieja niemiecki;

Jak już było wspomniane przez moich przed piscow, sa to dwa sklepy pod jedna nazwa. Tak jak, ktorys z kolegow slusznie napisal, to tak jak empik i empik.com.

Oczywiście, na stronie empik.com znajdziemy ta sama oferte co w sklepie (moze troszke bardziej rozszerzona, bo nie jest to sklep limitowany scianami) I to samo dotyczy się sklepu w Sebnitz. I tak na zdrowy rozsadek ceny w necie będą tansze (nie trzeba placic za wynajem lokalu, brak rachunkow, mniejsza ilosc personelu). Stad ich "obietnica" 5% znizki przy zakupach internetowych.
I tu tez wyjasnia się kwestia wyzszych cen w sklepie (pensje dla sprzedawcow itd...)

I na koniec, ja w dalszym ciagu uwazam, ze to jest firmowy sklep Tilliga. Gdyby nie był to raczej w przeciagu 15minut nie dostalbym czesci z fabryki? Troche tak dziwnie mowic, ze nic sie nie ma z Tilligiem. Moze oni tak mowia TYLKO dla swietego spokoju??
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2007, 22:48 przez pepsigo2pl, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: DBv »

Tyle że w dziale Impressum w pierwszej linijce znajduję informację, że:

www.modellbahnshop-sebnitz.de ist ein Angebot der Modellbahnshop Sebnitz
(www.modellbahnshop-sebnitz.de stanowi ofertę Modellbahnshop Sebnitz)

po czym nastepuje podanie danych kontaktowych właściciela i sklepu w Sebnitz (w tym numeru NIP) - wynika z tego jednoznacznie, że jest to jedna i ta sama firma. Wydaje mi się więc tym bardziej, że mam pełne prawo sądzić, że robiąc zakupy online, robie je w sklepie Modellbahnshop Sebnitz, tyle że za pośrednictwem internetu.
Oczywiście właściciel ma prawo prowadzić nieco odmienną politykę cenową dla produktów przedstawianych na stronie internetowej, jednak uczciwym podejściem byłoby wyraźne tego faktu zaznaczenie - dotyczy to zarówno cen produktów jak i wspomnianego już rabatu.
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: !!UWAGA!!

Post autor: Ołgierd »

DBv pisze: Jeżeli na stronie tytułowej daje sie wyraźne info, że jest zniżka 5% na wszystkie artykuły Tilliga, to guzik winno mnie obchodzić czy kupię wagonik za 20Euro czy set za 200Euro. Inaczej jak robienie klienta w balona bym tego nie nazwał. Równie dobrze mogli napisać w takiej sytuacji, że dają zniżkę 20%...
Kupując za pośrednictwem internetu, kupujesz w firmie mającą w nazwie określenie"VERSANDHANDEL MODELLBAHNSHOP SEBNITZ". Czyli jak sama nazwa wskazuje jest to firma trudniaca się sprzedażą wysyłkową, a nie prowadzeniem sklepu stacjonarnego. Nawet jeśli to własność tej samej osoby, ten sam adres, pracownicy i asortyment, to sklep w Sebnitz i sklep internetowy to dwie RÓŻNE firmy. Każda składa obietnice w swoim imieniu i za nie odpowiada.

Swoją drogą nic nadzwyczajnego. Empik i Empik.Com, to też niby to samo, ale jednak dwa różne podmioty. Kupujesz książkę z półki w Empiku to płacisz zwykle kilka złotych więcej, niż zamawiając ten sam tytuł przez internet i odbierając w tym samym salonie, tyle, że nie w dziale z książkami a w stoisku "Info". Bo kupujesz w całkiem innej firmie, która ma swoją politykę ustalania marży i cen.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2007, 10:46 przez Ołgierd, łącznie zmieniany 3 razy.
MarcinSz
Posty: 352
Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: MarcinSz »

1. Z tego co się orientuję, to 5% rabat na towary Tilliga oferowany jest przy zakupach w On-line Shop dokonywanych przez internet, a nie przy zakupach robionych w sklepie w "fizycznie". Przed zmianą wyglądu strony internetowej sklepu było to wyraźnie zaznaczone.

2. Sklep w Senitz nie jest sklepem firmowym, oficjalnym sklepem Tilliga czy czymś w tym rodzaju. Jest to odrębna jednostka, na każdym kroku to zaznaczająca.

3. Rabat dla członków TT Club jest pomysłem naszym, pochwyconym przez kilka polskich sklepów oraz P. Krestę i T. Rejla. Wśród "świadczeń" klubowych rabat taki nie jest wymieniany, stąd zapewne uwaga Tilliga juniora.

4. Nie tylko z przyczyny wskazanej w punkcie 2 w sklepie nie kupi się modeli klubowych (TT Clubu). Po drugie dlatego, że sklep z TT Club nie ma nic wspólnego.

5. Ponadto modele wydawane w ramach składki (Sondermodell) produkowane są z nieznacznym naddatkiem ponad liczbę członków, zaś modele dodatkowe (Exclusiv) z nieznacznym naddatkiem ponad liczbę zamówień. Może ię mylę, co jednak nie zmienia faktu, że modele te dostępne są nie w jakimkolwiek sklepie (poza ebay.de :evil: ), lecz w Tilligu.

pozdrawiam
Marcin Szwanenfeld
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: !!UWAGA!!

Post autor: DBv »

pepsigo2pl pisze:Dostaniesz 5% na wszystkie ZAKUPY jezeli wydasz mala fortunke. Taki gest od sprzedawcy. Na zakupy do 100EUR raczej nie dostaniesz...
Jeden lok i 100Euro jest... Pytałem bo czytam dyskusję nt temat i już w końcu zwątpiłem czy mówimy o tym samym.
W takiej jednak sytuacji jest to po prostu dla mnie oszustwo. Ja rozumiem, że w "impressum" sa różne zapisy odnośnie odpowiedzialności sprzedawcy za to co jest na stronie internetowej, ale bez przesady. Jeżeli na stronie tytułowej daje sie wyraźne info, że jest zniżka 5% na wszystkie artykuły Tilliga, to guzik winno mnie obchodzić czy kupię wagonik za 20Euro czy set za 200Euro. Inaczej jak robienie klienta w balona bym tego nie nazwał. Równie dobrze mogli napisać w takiej sytuacji, że dają zniżkę 20%...
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2007, 14:16 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: !!UWAGA!!

Post autor: pepsigo2pl »

DBv pisze:Na stronie internetowej jest wyraźne info, że daja rabat 5% na wszystkie produkty Tilliga
Dostaniesz 5% na wszystkie ZAKUPY jezeli wydasz mala fortunke. Taki gest od sprzedawcy. Na zakupy do 100EUR raczej nie dostaniesz...
DBv pisze:jest to sprzeczne z tym jak wygląda to w rzeczywistości
Niestety :?
DBv pisze:po prostu mówimy tu o innej (dodatkowej) 5% zniżce?
Dodatkowej?? hehe, chcialbym... zostawilem ponad 650EUR i dostalem znizke nie z posiadania karty TilligTTClub'u a z racji wielkosci zamowienia! :evil: Mimo tego, iz bralem ERSATZTEILE, wiec szczerze mowiac - nie mam pojecia jak to dziala.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2007, 14:15 przez pepsigo2pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: !!UWAGA!!

Post autor: DBv »

pepsigo2pl pisze:Znizka jest 5% - ale TYLKO na produkty ERSATZTEILE. Oczywiscie, jako porzadny sklep, przy duzych zakupach tu mowimy o zakupach powyzej 500EUR jest mozliwosc otzrymania malego upustu od ceny koncowej.
Na stronie internetowej jest wyraźne info, że daja rabat 5% na wszystkie produkty Tilliga. W związku z tym mam pytanie, czy jest to sprzeczne z tym jak wygląda to w rzeczywistości, czy po prostu mówimy tu o innej (dodatkowej) 5% zniżce?
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2007, 10:45 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

Nie mozna powiedziec, ze wogole nie uznaja... Uznaja, ale TYLKO na czesci zapasowe (te na dolnych polkach po lewej stronie od wejscia). Tu tez nie jestem do konca pewien, jezeli to sie klasyfikuje jako Ersatzteile?? :evil: Przynajmniej tak by wynikalo z rozmowy pomiedzy mna a Tilligiem Juniorem na pytanie, co jest objete znizka.

Wynika z tego, ze na karte, to tylko wagoniki Clubowe mozna dostac/kupic. Choc i tu pojawia sie problem, bo choc wagonik jest jeszcze obecny w ofercie dla Czlonkow a na miejscu sie okazuje, ze juz sa wysprzedane...?? Jak to mozliwe?? Skoro kazdy klubowicz moze kupic jeden z rodzaju na glowe.

Pomysl dawania "upostow" na karte TTClub jest wymyslem tylko i wylacznie sprzedawcow.

To co tu napisze, moze pewnych ludzi zdenerwowac, i tu cytuje Tilliga Juniora:

"Nie obchodzi mnie to, co inne sklepy oferuja klubowiczom. To juz tylko ich i wylacznie ich polityka wewnetrzna (...)"
Ostatnio zmieniony 31 mar 2007, 18:17 przez pepsigo2pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: ArturSchŁ »

Że sklep, było nie było Tillig'a, w Sebnitz nie uznaje karty Tillig-TT-Club uważam osobiście za skandal !!
:evil:
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

!!UWAGA!!

Post autor: pepsigo2pl »

Bylem osobiscie w sklepie w Sebnitz i tu moje male podsumowanie tej wizyty.

I tak jedziemy najpierw PLUSY:
+ oblsuga jest bardzo mila i pomocna;
+ akceptuja karty platnicze przy sprzedazy sklepowej;
+ duzy wybor asorymentu TT'kowego (pojazdy, roslinnosc, duzo zestawow nie dostepnych gdzie indziej, no i czesci zapasowe. Dla zainteresowanych dodam, ze jest nawet kacik "budzetowy" a w nim wybor wagonow BTTB, Jest mozliwosc zakupu czesci nie bedacych w ofercie sprzedazy, ale to trzeba ich ostro meczyc. Ja wlasnie tak zakupilem srubki do mocowania napedow zwrotnicowych);
+ i na koniec duzy plus za mozliwosc dogadania sie w j. angielskim.

MINUSY:
- wiedza technicza obslugi pozostawia wiele do zyczenia. (Lokomotywa miala byc z gniazdem pod dekoder, w mysl zapewnien sprzedawcy - no coz, nie byla).
- Cena podana w internecie jest o wiele nizsza niz ta w samym sklepie. Sporzadzilem zestawienie dwoch identycznych zamowien z cenami z sklepu on-line i ceny ktora zaplacilem... i tu szok... w sklepie zaplacilem o 40EUR wiecej!! :evil:
- No i najciekawsza czesc mojego wywodu. NIE DAJA RABATU NA KARTE KLUBOWA..

Informacja zostala potwierdzona przez Tilliga Juniora w trakcie mojej wizyty. Znizka jest 5% - ale TYLKO na produkty ERSATZTEILE. Oczywiscie, jako porzadny sklep, przy duzych zakupach tu mowimy o zakupach powyzej 500EUR jest mozliwosc otzrymania malego upustu od ceny koncowej.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2007, 15:53 przez pepsigo2pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: DBv »

romek tt pisze:Czekam i czekam na ten wagon. Wszystkie dokumenty składane były w sebnitz /bo tam były zakupy/. liczę, że z materiałami klubowymi w końcu przyjdzie. :evil:
Koniecznie trzeba by ich pogonić, tym bardziej, że troche czasu już mineło. Może po prostu coś źle zanotowali? Bo ZTCP to przy wypełnianiu tego formularza, coś było przy adresie poprawiane (chyba że pomyliłem z inna osobą), więc może nie mogą się teraz doczytać ?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2007, 07:49 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
MarcinSz
Posty: 352
Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: MarcinSz »

mb1 pisze:Takie były warunki promocji, ale co z realizacją : czy ktoś dostał wagon z tej promocji, bo coś cisza na forum w tym temacie.
Pozdrawiam.
mb1
Ja zamawiałem wagon w AMC (tam zrobiłem odpowiedni zakup) i dostałem go. Pokazuję jego zdjęcie w Mojej TT.
romek tt pisze:Czekam i czekam na ten wagon. Wszystkie dokumenty składane były w sebnitz /bo tam były zakupy/. liczę, że z materiałami klubowymi w końcu przyjdzie. :evil:
Nie sądzę by wagon dotarł z materiałami klubowymi. Wagon jubileuszowy nie był wydawany w ramach świadczeń klubowych lecz dystrybuowany poprzez sklepy. Powinieneś dusić sklep w Sebnitz. Acz nie jestem pewien czy dobrze Cię zrozumiałem.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 mar 2007, 21:30 przez MarcinSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin Szwanenfeld
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Ranger »

Dobry kontakt, dobry wybór modeli, których juz nie ma w standardowej ofercie Tilliga. Przesyłka zaraz po wpłaceniu kasy, ale trzeba czasami ich pogonić bo mają za dużo pracy. Szybka przesyłka i dobrze zabezpieczane paczki. - Marcin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości