MBS Modell + Spiel [ Było: Modellbahnshop Sebnitz ]

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

romek tt
Posty: 137
Rejestracja: 05 cze 2006, 09:19
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: romek tt »

Niby wszystko fajnie ale sa tez bałaganiarzami i nie tylko.10 miesiecy czekałem na realizacje nagród/ za zakupy pow.240 euro.Dopiero po 3 miesiacach mailowania udało im sie znależc w magazynie mój wagon jubileuszowy i wysłac go z materiałami klubowymi.
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

Jezeli kwadracik jest na zielono pod opisem tego produktu, oznacza to ze powinien byc dostepny od reki. Ale jak wszyscy wiedza z Tilligiem to roznie bywa - i nie bedziesz mial pewnosci dopoki nie zamowisz :P Niestety...

01463 Mega-Startpackung
vehabir
Posty: 25
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:56
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: vehabir »

A ja mam pytanie co do zestawu ze sklepu Modellbahnshop Sebnitz. Interesje mnie ot ten zestawik :D Zestaw 01463. I tu nasuwa się mi pytanie, czy ten zestaw jest w sklepie dostępny ? Kiedyś doszły mnie słuchy, że nie, ale sam nie wiem. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje, proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Ps. Przepraszam, chyba źle link wkleiłem, ale podałem wyżej nazwe zestawu jeżeli ktoś może go zobaczyć. Zestaw 01463 Mega-Startpackung cena 399,90 euro
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Marcin »

Kolejny duży plus za obsługę w Sebnitz. Szybka wysyłka i przemiły kontakt z biurem. Ja tam nie mam co narzekać. Podoba mi się.
MarcinSz
Posty: 352
Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: MarcinSz »

W sklepie można jeszcze kupić przygotowaną z okazji Dni Otwartych Drzwi BR 101 w malowaniu RAMA, nr kat. 500589.
Cena 149,95 euro.

pozdrawiam
Marcin Szwanenfeld
Marcin Szwanenfeld
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: DBv »

Właśnie dokonałem pewnego zakupu w tym sklepie. Model wybrałem sobie z witryny internetowej, ale zakupu chciałem dokonać bezpośrednio w sklepie (ponieważ miałem być w okolicy i tak najbardziej mi pasowało). Tak więc model wybrałem, napisałem z pytaniem czy moża odebrać w sklepie i za dwa dni odebrałem, płacąc na miejscu tą samą cenę jak podana w internecie. Kontakt majlowy oceniam na 4+, sam sklep to nawet nie pisze czy fajny bo wiadomo, że zaopatrzenie dobre.
Z przykrością stwierdzam jedynie, że coraz częsciej oferta tego sklepu jest dużo lepsza od dotychczasowego mojego zaopatrzeniowca czy Modallbahnhof Goerlitz :(
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Marcin »

MarcinSz pisze:A że to czego nie mieli na składzie szybko dostarczyli z zakładu? Dla mnie to jasne, po pierwsze mają w fabryce chody (dosłwnie i w przenośni), po drugie blisko (przez mostek ) a po trzecie zapewne mają wgląd w jej stany magazynowe.
Modellbahnshop Sebnitz to firma Tilliga, ten sklep to firma rodzinna, dlatego są u nich modele, które wyszły z produkcji i oficjalnie są nie do kupienia.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2007, 13:46 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

Amen
MarcinSz
Posty: 352
Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: MarcinSz »

Pax panowie, pax!

Dla jasności, to jeden sklep, nie ma jednego Sebnitz w Sebnitz i drugiego Sebnitz w sieci, tylko dla zakupów internetowych mają zniżkę 5%. Chcecie to mogę wkleić na forum rachunek z ostatnich zakupów internetowych gdzie taki rabat jest - nota bene nie na wszystkich towarach Tilliga :/
Ceny na stronie internetowej uwzględniają rabat.

A że to czego nie mieli na składzie szybko dostarczyli z zakładu? Dla mnie to jasne, po pierwsze mają w fabryce chody (dosłwnie i w przenośni), po drugie blisko (przez mostek :mrgreen: ) a po trzecie zapewne mają wgląd w jej stany magazynowe.

I jeszcze jedno - nie będę się spierał co do modeli klubowych w tym sklepie, zwróć tylko uwagę, że mają swoją sklepową ofertę: nazywaną Schnaeppchen (coś jakby "kąski", "smaczki") i Exclusiv (widać to wyraźnie na stronie internetowej).
Faktycznie Exclusiv jest ostatnio ubogie w wagony, zaś w Schnaeppchen to niemal same chłodnie...

A chcąc pożytecznie zakończyć tę dysputę pisząc przy okazji do sklepu zwrócę uwagę na niejasności z udzielanym upustem, zobaczymy co odpowiedzą.

pozdrawiam
Marcin Szwanenfeld
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

Olgierd pisze:Zaczyna się już, zapewne mimowolnie, opaczne przywoływanie argumentów.
Na cos trzeba sie powolywac :P
Off-topicznie - ale całkiem wygodnie pada przykład Empiku. Jedank dopiero od niedawna Empik.com jest "zjednoczony" z firmą obsługującą salony pod marką Empik. Wcześniej posiłkowała się tym "brandem" całkiem inna firma (prawdopodobnie na zasadach licencji) a przeciętny klient raczej o tym nie wiedział.
Cos takiego pisal MarcinSz, ze kiedys omawiane sklepy byly osobne. Moze teraz tez sie zjednoczyly... tylko stare konto mu zostalo. Tak jak Nasz przywolywany empik.
Co do róznicy w przyjmowaniu rozliczeń na konto "swoje czy żony" - wszystko jest OK, gdy bawisz się w przyjmowanie wpłat za transakcje z Allegro. Jesli zaczniesz się bawić w firmę i kierować wpłaty od klientów na konto kogokolwiek innego, to raczej przygoda ze skarbówką cię nie minie.
Ale tu nikt nie mowi o odprowadzaniu calego dochodu na konto malzonki :D Zawsze trzeba 3mac Urzad Skarbowy szczesliwy...
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Ołgierd »

Zaczyna się już, zapewne mimowolnie, opaczne przywoływanie argumentów.

Off-topicznie - ale całkiem wygodnie pada przykład Empiku. Jedank dopiero od niedawna Empik.com jest "zjednoczony" z firmą obsługującą salony pod marką Empik. Wcześniej posiłkowała się tym "brandem" całkiem inna firma (prawdopodobnie na zasadach licencji) a przeciętny klient raczej o tym nie wiedział. Więc jeśli ten z Sebnitz ma być "taki sam jak Empik" wypada zaznaczyć o którą wersję "Empiku" chodzi.

Przyjmując jednak wersję obecną - że oba sklepy, realny i wirtualny, to ta sama firma, to kupując przez internet dostaję informację jaka jest cena towaru w witrynie internetowej i czy jest jakiś bonus. Idąc do salonu "realnego" nie przyszło mi do głowy domagać się, by sprzedali mi taką samą płytę ze swojej półki o 6 zł taniej, bo taką cenę można uzyskać na ich stronie internetowej. Co ciekawe, odbierając towar "internetowy" w salonie i kupując jednocześnie coś z oferty salonu "realnego" kasjer osobno rozlicza transakcje, mimo, że paragony są takie same. chociaż "jak dla mnie" jest to "ta sama firma".

Co do róznicy w przyjmowaniu rozliczeń na konto "swoje czy żony" - wszystko jest OK, gdy bawisz się w przyjmowanie wpłat za transakcje z Allegro. Jesli zaczniesz się bawić w firmę i kierować wpłaty od klientów na konto kogokolwiek innego niż swojej firmy, to raczej przykra przygoda ze skarbówką cię nie minie. Nie sądzę, by w Niemczech zasady były w tym przypadku inne.

pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2007, 17:13 przez Ołgierd, łącznie zmieniany 2 razy.
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: zmierzając do końca

Post autor: pepsigo2pl »

Olgierd pisze:Pomału brniemy w ślepą uliczkę dywagacji bardzo teoretycznych :?
Nikt tu nie teoretyzuje... przynajmniej nie ja.
Nawet oburzenie nie usprawiedliwia rzucania bezpodstawnych oszczerstw przez kogokolwiek.
Ten dzial zostal poswiecony na dyskusje o sklepach. Ja przedstawilem swoje wrazenia z zakupow w sklepie i to wlasnie koledzy zaczeli wychodzic z nowymi tezami.
Nie sprawdzałem który sklep jakie zniżki oferuje, bo nie jestem członkiem TT-Klub. Oburzenie wzbudza natomiast to, że witryna internetowa daje korzystniejsze warunki niż "sklep detaliczny".
O tym pisalem juz wyzej, wynika to nie z oferowanej znizki 5% a z nizszych kosztow utrzymania sklepu internetowego.
Jeżeli pan Tillig uznaje, że są to dwa różne sklepy, to jego sprawa. Nie można natomiast automatycznie ich utożsamiać i zakładać, ze jak jeden da gratis cokolwiek, to i w drugim sklepie taki bonus się otrzyma.
To tylko kolega sie upiera, ze sa to odzielne sklepy. Ja i kolega DBv jasno przedstawilismy, ze jest to jeden i ten sam sklep. Zreszta na przykladzie empik i empik.com stwierdzilismy to samo, ze on-line jest taniej.
Jeżeli konto bankowe jest zapisane na "Versandhandel Modellbahn Shop" to dla mnie oznacza to tyle, że jest osobny dział firmy od sprzedaży wysyłkowej a więc i zapewne osobne dla niego zasady i warunki sprzedaży.
Jest to, jak pisalem wczesniej, oddzielne konto, do ksiegowania operacji od klientow on-line. Ja wysylalem gotowkek do sklepu - to czy ja sie kwalifikuje pod klienta on-line czy moze takiego co przyszedl do sklepu? A tak a propos: to jezeli moja wyplata idzie na konto mojej zony, to tez ktos zalozy, ze to nie ja pracuje a moja malzonka??
Nie wiem czy towary wysyłkowo sprzedane mozna reklamować osobiście, bo nie o to tu chodzi tylko o sprawdzanie zasad sklepu w którym sie kupuje. Jeżeli np. w warunkach sprzedaży wysyłkowej będzie napisane "reklamacje tylko pocztą" to nie ma co robić na miejscu awantur, że "ja chcę osobiście" bo "to ta sama firma". To miał być taki przykład
O to tez miedzy innymi chodzi. To tez jest potwierdzone, mozna reklamowac w sklepie, tak dlugo jak jest to produkt kupiony wlasnie w tamtym sklepie lub on-line i masz rachunek. I nikt tu nie mowi o zadnych awanturach i mam na mysli obydwie strony, tak dlugo jak bedzie okazany aktualny dowod zakupu w tym sklepie.

Wszystko o czym rozmawialismy powyzej, jest to kwestia dogadania szczegolow ze sprzedawca. Czy mozna przywiezc przykladowo lokomotywe, ktora kupilem m-c temu a jest problem z czyms tam. Oczywiscie tj. pisales sklep/sprzedawca moze sie uprzec i powiedziec, ze reklamacje tylko przez poczte. Ale od tego sa telefony i e-maile. Nawet jak sie uprzesz, to mozesz zakupic on-line, a zaplacic i odebrac w sklepie. Nie wyssalem tych informacji z palca.
Kończmy już bo idziemy nieuchronnie w jakąś abstrakcję :)
Nikt tu nie chce isc w zadna abstrakcje... wyjasniamy tu tylko pewne dosc istotne kwestie tj.
:arrow: podejscie sklepu do klienta;
:arrow: w brew zalecen admina, rozmawiamy o roznicach cenowych w tym sklepie;
:arrow: jak zalatwic ewntualne zwroty i reklamacje;
:arrow: i na koniec, jeszcze raz mowie, ze jest to jeden i ten sam sklep (analogicznie do empiku) tylko, ze z odmienna polityka cenowa, ktora chyba wyjasnilem gdzies powyzej.
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

zmierzając do końca

Post autor: Ołgierd »

Pomału brniemy w ślepą uliczkę dywagacji bardzo teoretycznych :?

Nawet oburzenie nie usprawiedliwia rzucania bezpodstawnych oszczerstw przez kogokolwiek.
Nie sprawdzałem który sklep jakie zniżki oferuje, bo nie jestem członkiem TT-Klub. Oburzenie wzbudza natomiast to, że witryna internetowa daje korzystniejsze warunki niż "sklep detaliczny".
Jeżeli pan Tillig uznaje, że są to dwa różne sklepy, to jego sprawa. Nie można natomiast automatycznie ich utożsamiać i zakładać, ze jak jeden da gratis cokolwiek, to i w drugim sklepie taki bonus się otrzyma.

Jeżeli konto bankowe jest zapisane na "Versandhandel Modellbahn Shop" to dla mnie oznacza to tyle, że jest osobny dział firmy od sprzedaży wysyłkowej a więc i zapewne osobne dla niego zasady i warunki sprzedaży.

Nie wiem czy towary wysyłkowo sprzedane mozna reklamować osobiście, bo nie o to tu chodzi tylko o sprawdzanie zasad sklepu w którym sie kupuje. Jeżeli np. w warunkach sprzedaży wysyłkowej będzie napisane "reklamacje tylko pocztą" to nie ma co robić na miejscu awantur, że "ja chcę osobiście" bo "to ta sama firma". To miał być taki przykład ;)

Kończmy już bo idziemy nieuchronnie w jakąś abstrakcję :)
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

Olgierd pisze:Cały czas odnoszę się do wątku, jako całosci, a nie konkretnych osób
Z jednej strony masz racje, ale z drugiej strony sa to opinie zbulwersowanych osob. Wiec nie ma sie co dziwic, ze tu i owdzie poleca gorzkie uwagi.
Olgierd pisze:To nie jest kwestia "niech się mówi" czy "jak dla mnie". To kwestia formalnego rejestrowania działalności i jej rozliczania. Kupowałem przez witrynę internetową, to wpłacałem kasę na konto "Versandhandel" a nie sklepu detalicznego w Sebnitz. To "Versandhandel" deklarował wobec mnie jakieś zniżki i tak samo odpowiada za reklamacje
To gdzie wysylasz pieniadze nie stanowi o nazwie sklepu. Sa one po prostu rozdzielone dla latwiejszej orientacji kto za co placi. Ja dostawalem rachunki za internetowe zakupy od "Modellbahnshop-Sebnitz" na papierze firmowym (nie mowie tu gdzie wplacalem pieniadze) tak samo jak paragon sklepowy, na kotrym jak wol jest napisane "Modellbahnshop-Sebnitz". Wiec jak juz pisalem wczesniej - jest to sklep/firma z dziwna polityka. I tu zacytuje co jest napisane na samym poczatku strony sklepu w dziale Impressum: "www.modellbahnshop-sebnitz.de ist ein Angebot der Modellbahnshop Sebnitz"
co tlumaczy sie na angielski (tlumaczenie google):
"www.modellbahnshop-sebnitz.de is an offer of the Modellbahnshop Sebnitz";
co daje nam po polsku (moje tlumaczenie):
"www.modellbahnshop-sebnitz.de jest oferta handlowa Modellbahnshop Sebnitz";

Po drugie, na stronie sklepu nie ma nic o zadnej znizce nawet 5% jezeli jest, prosze zacytowac tu na forum.

Nastepnie tj DBv gdzies pisal powyzej. To jest ten sam sklep, jezeli w dalszym ciagu uwazasz Olgierdzie inaczej to wytlumacz nam prostym ludziom to dlaczego (niby) dwa sklepy maja ten sam numer NIP:
numer ze strony sklepu: 227315710
numer z paragonu, ktory dostalem przez lade: 227315710 i gdyby tego bylo malo, to jeszcze jest adres internetowy na samym dole...

Obrazek
Olgierd pisze:Jesli będę chciał coś zwrócić czy wymienić, to muszę się dostosować do trybu narzuconego przez "Versanhandel", a nie jechać do Sebnitz, rzucać towar na ladę i oczekiwać załatwienia sprawy przez "zwykły" sklep, bo przecież "jak dla mnie to ta sama firma". Nawet jesli gość za ladą, to ten sam, co po godzinach pakuje towar do kartoników, dla klientów internetowych.
A co powiesz na to, ze reklamacje zakupow internetowych mozesz zalatwic przez lade?? Oczywiscie jezeli mieszkasz na drugim koncu Europy - logiczna rzecza bedzie, ze wyslesz to poczta. Ale w wypadku, ze akurat przejezdzasz przez Sebnitz, to jak najbardziej mozesz zalatwic to na miejscu.
I tu przyklad na sklepie TH: Mieszkasz w Zakopanem, kupiles cos w TH, przeciez nie przyjedziesz do 3miasta skladac reklamacje - tylko wyslesz poczta. Ale jezeli w najblizszych dniach przyjezdzasz na urlop nad morze, to zabierzesz ze soba produkt do reklamacji, gdyz jak wszyscy wiemy, poczcie nie mozna w 100% ufac. Przeciez sprzedawca nie wyrzuci Cie i nie powie: "Tak Pan nie moze, to musi przyjsc poczta."
Olgierd pisze:Z całym szacunkiem dla "Techno-hobby"
To byl tylko przyklad, podobnie jak i z empikiem. Nikt tu nie porownuje nikogo.
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Ołgierd »

Mozna by zestawiać:
pepsigo2pl pisze:Nie oszustwa a wprowadzania w blad.
Choć parę postów wcześniej mozna było poczytać:
DBv pisze:W takiej jednak sytuacji jest to po prostu dla mnie oszustwo. Ja rozumiem, że w "impressum" sa różne zapisy odnośnie odpowiedzialności sprzedawcy za to co jest na stronie internetowej, ale bez przesady.
Cały czas odnoszę się do wątku, jako całosci, a nie konkretnych osób
pepsigo2pl pisze:Koledzy, to moze np Techno-Hobby tez podzielicie na dwa sklepy?? Jeden on-line a drugi klasyczny?? No i jeszcze jedna rzecz, zakupy internetowe tez sa kompletowane z tego sklepu... widzialem na wlasne oczy. A potem chlopaki biegna na pobliska poczte ze sterta pudel, zeby wyslac je do klientow.
Niech sie mowi, ze to sa dwa oddzielne sklepy, ale dla mnie, to pozostanie JEDEN sklep z dosc dziwna polityka i ciekawymi produktami.
To nie jest kwestia "niech się mówi" czy "jak dla mnie". To kwestia formalnego rejestrowania działalności i jej rozliczania. Kupowałem przez witrynę internetową, to wpłacałem kasę na konto "Versandhandel" a nie sklepu detalicznego w Sebnitz. To "Versandhandel" deklarował wobec mnie jakieś zniżki i tak samo odpowiada za reklamacje. Jesli będę chciał coś zwrócić czy wymienić, to muszę się dostosować do trubu narzuconego przez "Versanhandel", a nie jechać do Sebnitz, rzucać towar na ladę i oczekiwać załatwienia sprawy przez "zwykły" sklep, bo przecież "jak dla mnie to ta sama firma". Nawet jesli gość za ladą, to ten sam, co po godzinach pakuje towar do kartoników, dla klientów internetowych.

Z całym szacunkiem dla "Techno-hobby" - ten sklep działa w niszy rynkowej, jaką w Polsce jest modelarstwo kolejowe. Gdyby własciciel chciał rozbijać działalność na formalnie odrębne podmioty, to nie zarobiłby na księgowego. Porównujmy porównywalne rozmiarami firmy ;)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2007, 14:14 przez Ołgierd, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości