Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Pojazdy (nieszynowe), które możemy umieścić na makiecie

Moderator: mod-Makieta

Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 421
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: Ciora »

Najpierw przepraszam za post pisany po sobie samym.
Sprawa "maluszka" zmierza jak widać ko końcowi, co cieszy, ale martwi mnie aspekt finansowy. Bo 53 pln za szt. to jednak sporo. Nie mam oczywiście pretensji do Autora i Wykonawcy, bo tak wychodzi z kalkulacji. Ale czy można coś zrobić, aby wychodziło inaczej? Dla porównania np. modele Herpy sprzedawane parami: Wołgi, Moskwicze czy Skody kosztują ok. 65-70 pln (za 2 szt.). Wiem, że to oczywiście inna technika, masowa produkcja, na wiele rynków itd. Ale też AP Modely, który chyba nie ma takiego rynku jak Herpa oferuje UAZ-a za ok. 35-37 pln za sztukę. Może najpierw sprawdzić ile osób chce "malucha" kupić i zamówić od razu większą ilość (zakładam, że będzie zainteresowanie). Może zamiast proponowanych 4 kolorów, na początek zrobić tylko 2 - zawsze dłuższe serie jednego asortymentu są tańsze. No chyba, że koszt produkcji przy tej technologii jest tak wysoki, że to o czym piszę nie ma już żadnego wpływu na cenę końcową. Nie znam się, więc się nie upieram, tylko głośno myślę.
W PRL-u "maluch" miał być samochodem dla każdego robotnika, a jak było, to wielu z nas pamięta (cena 69.000 zł, przy średniej oficjalnej ok. 3000 zł). Oby nie było tak z tym pięknym skądinąd modelem.
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 421
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: Ciora »

Polecam stronę wspomnieniowo-archiwalną dotyczącą 126p. Jak ktoś się zastanawia, jakie były różnice w ciągu 27 lat produkcji, to tu może coś znaleźć. No i wersje eksportowe, np. z otwieranym dachem, powalają.
http://www.126fiat.cba.pl/index.php
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: Robcio1910 »

Ciora pisze:Czy model będzie opcjonalnie wyposażony w figurkę inżyniera Karwowskiego? :P

Niestety, obok lub wewnątrz "Maluszka" będzie stał (siedział) jedyny słuszny KANDYDAT OSIEŁ Maliniak" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2014, 20:06 przez Robcio1910, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 421
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: Ciora »

Czy model będzie opcjonalnie wyposażony w figurkę inżyniera Karwowskiego? :P
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: PiotrT »

Kiedy zapisy? Czy jest już jakaś lista kolejkowa? Za gotówkę czy talony? ;)
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: Kaczor »

Przepiękne. :P
k3nski
Posty: 127
Rejestracja: 09 kwie 2006, 12:44
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: k3nski »

Witam

Przedstawiam kolejne fotki pokazujące postęp prac nad maluszkiem. Na dzień dzisiejszy mam wymalowane karoserie tylko w 2 kolorach, białym i czerwonym. Będą jeszcze kolory piaskowy i groszkowy. Podwozia i koła są też gotowe i pomalowane. Czekam tylko na szybki ( wypraski ). Postanowiłem dodać jeszcze do modelu kierownice, co myślę uatrakcyjni model. W ciągu tygodnia spodziewam się dostać odlane kierownice. Wielu z kolegów pytało czy można będzie samemu pomalować tapicerkę na dowolny kolor ? Proponuję następujące rozwiązanie: Nie będę przyklejał karoserii do podwozia, a wtedy każdy może sobie pomalować na dowolny kolor fotele i siedzisko, wystarczą dosłownie dwie kropelki farbki modelarskiej i pędzelek. Przyklejenie podwozie też nie stanowi problemu wystarczy odrobina kleju na wykałaczce. Uwaga - na załączonych fotkach nałożyłem luźno karoserię na podwozie aby pokazać maluszka w całej okazałości. W maluszku z fotek oczywiście nie ma jeszcze szybek. Na leżących luzem karoseriach są drobiny pyłu, proszę więc o wyrozumiałość, ponieważ zdjęcia były robione w pośpiechu i na tzw. kolanie. Przewiduję koszt modelu około 53 zł. Myślę, że na koniec miesiąca modele będą gotowe.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: JarUs »

fiat 126p - epoka VI
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lip 2014, 12:35 przez JarUs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 342
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: biegacz67 »

Wreszcie coś polskiego i to w naszej skali. Super.
Prosimy o więcej.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: Marcin »

k3nski pisze:Przewiduję malowanie modeli w 3 wariantach: czerwony, biały, piaskowy ale jestem otwarty na wszelkie sugestie i propozycje.
BAHAMA BEŻ !!!! jak w "Zmiennikach"
Ostatnio zmieniony 06 mar 2014, 07:53 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: winner_xp »

carman pisze:Będzie można kupić wersję do samodzielnego złożenia i malowania?
Ja również chciałbym nabyć zestaw do samodzielnego montażu chyba, że cena kitu/modelu gotowego będzie stosunkowo nieduża. ;)
Ostatnio zmieniony 06 mar 2014, 07:52 przez winner_xp, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
carman
Posty: 352
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:04
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: carman »

Będzie można kupić wersję do samodzielnego złożenia i malowania?
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: daraśekp »

Postępy prac coraz bardziej cieszą oczy ;)
...takie małe, a ile w tym frajdy... :mrgreen:
k3nski
Posty: 127
Rejestracja: 09 kwie 2006, 12:44
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: k3nski »

Witam

Proszę nie robić żadnej listy, żadnych wpłat ! Mój post ma charakter typowo informacyjny. Chciałem tylko zdać relację z postępu prac nad Fiatem. Jak tylko będą gotowe modele to poinformuję wszystkich zainteresowanych a stosowny post umieszczę zgodnie z panującymi zasadami tzn. w dziale giełda. A poniżej kilka odpowiedzi na pytania kolegów.

Model będzie posiadał zderzaki.

Koła w modelu będą obracane.

Panie Konradzie na ma najmniejszego problemu z wystawieniem dla Pana faktury.

Nie znam na dzień dzisiejszy ostatecznej ceny.

Na tym etapie prac nie potrafię dokładnie określić terminu ale będę sukcesywnie informował o postępach

Załączam jeszcze kilka fotek "złożonego" wstępnie malucha, przepraszam jednocześnie za jakość zdjęć ale były robione dosłownie na tzw. kolanie.


ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Jerzyr
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:02
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

Re: Fiat 126p (TT) - próbny wydruk 3D

Post autor: Jerzyr »

Mariusz pisze:Kupimy na raty.
Na asygnaty w przedpłacie :lol: Jak pieknie powiało klimatem tamtych lat...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 18:05 przez Jerzyr, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość