TATRA 813

Pojazdy (nieszynowe), które możemy umieścić na makiecie

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2185
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: oelka »

skorpionek81 pisze:Podobna Tatra jeździ po Wawie jako holownik miejskich autobusów. W sumie nie zły klimacik przemalować taką Tatrę i Jelcza lub Ikarusa w żółto czerwone barwy i postawić na pętli autobusowej pod jakimś mniejszym dworcem lub stacją :mrgreen: 8)
Kiedyś MZK w Warszawie posiadało Tatry 813. Obecnie jednak jest kolejne pokolenie ciągników balastowych Tatra T815
Tatry T813 w MZK były pomarańczowe. Od pojazdów np. Trasbudu odróżniały się numerem taborowym i syrenką na bocznej ścianie.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2013, 09:16 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
skorpionek81
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Warszawa/ Długosiodło
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: skorpionek81 »

Podobna Tatra jeździ po Wawie jako holownik miejskich autobusów. W sumie nie zły klimacik przemalować taką Tatrę i Jelcza lub Ikarusa w żółto czerwone barwy i postawić na pętli autobusowej pod jakimś mniejszym dworcem lub stacją :mrgreen: 8)
et22
Posty: 533
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: et22 »

Ja też sobie pozwolę filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=HakwJpmSXrk
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: JarUs »

krzysztof pisze:natomiast co do wartości... pojazdy Haedla są wg mnie nienajlepiej wykonane
Jednym słowem zgadzamy się, że stosunek jakość/cena w przypadku tego modelu wygląda tak: jakość=kiepska/cena=zawyżona
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2013, 14:26 przez JarUs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: krzysztof »

JarTTek pisze:A ja tam nie będę nic doklejał i w tym kolorze mi nie pasuje. W końcu jak się coś produkuje i sprzedaje, to wypada również liczyć się z gustem klienta.
tu mamy cała game dostepnych kolorów... widzę pomarańczowy, szary, niebieski...
http://www.md24-shop.de/webshop/tt/haedl/lkws/index.php

natomiast co do wartości...
pojazdy Haedla są wg mnie nienajlepiej wykonane, owszem - mam kilka ich ifek, ale w każdej z nich wymieniłem kabiny na te z s.e.s./Modelltec. zresztą dawno temu Haedl korzystał z kabin tej firmy. moja pierwsza ifa Haedla właśnie taką ma...
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2013, 14:26 przez krzysztof, łącznie zmieniany 3 razy.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: JarUs »

A ja tam nie będę nic doklejał i w tym kolorze mi nie pasuje. W końcu jak się coś produkuje i sprzedaje, to wypada również liczyć się z gustem klienta. W naszym przypadku "gust" to "zgodność" z rzeczywistością. :D
Przyjmując, że za 120zł kupuję pomarańczową Tatrę 813 ze szperaczem, "pojedynczymi światłami" z przodu, z napisem "TATRA" na masce i biało-czerwonym tylnym zderzakiem :arrow: to ta niebieska jest warta 65-70 zł :arrow: przynajmniej dla mnie :D
Awatar użytkownika
dudek120
Posty: 130
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: dudek120 »

No to śmiało, doklejajcie sobie w modelu za ok. 120 zł! Sam też sobie dokleję, ale cena zobowiązuje producenta do odpowiedniego wydania modelu!
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: Maciej »

Tatry balastowe były w armii obok Kraz'ów - czy jeszcze Tatry balastowe są - wątpię, gatunek na wymarciu. IVECO je wygryzły w ruchu z lawetami.
Szperacze miały być standardem w armii, ale bywało i bywa z tym rożnie. Jeśli ktoś sobie doklei to nic nie szkodzi. ;)
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: JarUs »

.... ta po włożeniu na skrzynię obciążników i szperacza na dach może robić za ciągnik balastowy LWP
:arrow: to s/f ;) :arrow: jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd, to przepraszam.
W LWP były Tatry, ale 815 8x8 :arrow: Jako ciągniki balastowe ciągały na niskopodwoziówce czołgi. Widziałem również na tym podwoziu wyrzutnię rakiet.

:idea: U "źródła" dowiedziałem się, że (nie jest to tajemnica) wszystko co było w LWP i jest w WP nie pochodzi od TATRY 813, od każdej innej Tatry tylko nie od 813
Awatar użytkownika
dudek120
Posty: 130
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: dudek120 »

Szperacz to chyba był montowany fabrycznie, nie tylko w wersjach wojskowych. Tak wynika z mojego zbioru zdjęć Tatry. Czyli kolejny minus dla producenta modelu w TT. Przy okazji, znalazłem zdjęcie T813 TP z podwójnymi reflektorami (samo słowo "znalazłem" potwierdza rzadkość).
Do rzeczy, skoro w LWP nie było skrzyniaków, zaś JarTTek sugeruje obecność ciągników balastowych (mi tylko KRAZy utkwiły w tej roli), to czy ktoś mógłby sprecyzować czy T813 były na stanie LWP czy nie? Chętnie z podaniem źródła (dla wojskowych źródłem może być autopsja :) ). Chodzi oczywiście o Tatry jako samochody, a nie podwozia z zabudowanymi wynalazkami i bez charakterystycznej, kanciastej kabiny.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: JarUs »

maciej_kolej pisze:W LWP i WP nie było skrzyniaków.
Racja !!
ofercie HADL-a dostępne są Tatry 813 w wersji http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... s_id=11912
.... ta po włożeniu na skrzynię obciążników i szperacza na dach może robić za ciągnik balastowy LWP :)
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 10:25 przez JarUs, łącznie zmieniany 2 razy.
114
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: 114 »

Stoi tam Lublinek.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: womo »

Chodzi mi o samochody do zbierania bohaterów do odznaczenia pośmiertnego z pola walki. Ale fakt tam ich stoi kupa :mrgreen:
114
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TATRA 813

Post autor: 114 »

Podjedz na Czernikowską do muzeum tam jest ich trochę.
Jan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości