IFA 50

Pojazdy (nieszynowe), które możemy umieścić na makiecie

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IFA 50

Post autor: Wojtek_Kraków »

Maciej pisze:Jeżeli masz problem z kołami użyj Wosch'y np. AK-017
Zwaloryzuj woschem również atrapę chłodnicy - najprościej White spiryt firmy AK + ciemny brąz olejna + pędzel 0,02 ;) Tam widziałem podobny efekt na burcie jak zrobiłeś bardzo fajnie. PKS logo to z H0 dałeś chyba?
Problem z kołami bardziej dotyczy ich wyglądu/kształtu. (głównie felga) więc wash nie pomoże.
Washe robie tak jak piszesz. Całe auto pociągnięte jest washem ale w bardzo umiarkowanym stopniu.
A logo dałem takie jak miałem. Zresztą jak szukałem zdjęć to widziałem różne wielkości loga PKSu
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: IFA 50

Post autor: Maciej »

Jeżeli masz problem z kołami użyj Wosch'y np. AK-017
Zwaloryzuj woschem również atrapę chłodnicy - najprościej White spiryt firmy AK + ciemny brąz olejna + pędzel 0,02 ;) Tam widziałem podobny efekt na burcie jak zrobiłeś bardzo fajnie. PKS logo to z H0 dałeś chyba?
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IFA 50

Post autor: Wojtek_Kraków »

Dzięki Piotrek za cynk.
Tak kola sa szpetne. Myślałem nawet o jakiejś trawionce.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: IFA 50

Post autor: piotrek092 »

Fajnie Ci wyszła ta IFA ,pogratulować ale zamieniłbym jeszcze koła i dał haedlowskie bardziej przypominają oryginał ,można kupić np u Makieciarza .
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2384
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: IFA 50

Post autor: womo »

Polcam zakup mazaka mołotova hrom. Wtedy lusterka, klamki itp nim malujesz i już się świeci jak psu ... :mrgreen:
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

IFA 50

Post autor: Wojtek_Kraków »

Niedawno, tak dla sportu i spróbowania sił w nowej materii, postanowiłem przerobić wszystkim dobrze znaną IFĘ 50 jeszcze rodem z BTTB.
Przeróbka z założenia miała być prosta i przyjemna, bez wdawania się w z zbytnie detale.
Światła, kalkomania PKS i lekkie brudzenie.
Z czasem jednak kiedy zagłębiałem się w temat, doszły jeszcze lusterka, przednie łączenie szyby, dodatkowy stopień.
Wymyśliłem sobie także taką scenkę rodzajową na moje pierwsze moduły.
Oto dwójka autostopowiczów czekająca na przystanku PKSu złapała na stopa ifę. Pakuja się na pakę dlatego też plandeka podwnięta

Wszystko szło w miarę ok do momentu plandeki.
Wypróbowałem kilu rodzajów chusteczek. W sklepie już dziwnie na mnie patrzyli kiedy kupowałem 10 różnych opakowań. Przetestowałem też filtr do ekspresu przelewowego.
Żaden z efektów jednak mi się nie podobał (niektórzy wiedzą ile było wersji).
W końcu trafiłem na w miarę odpowiednią chusteczkę.
Jednak spieprzyłem koncertowo wash. Trzeba było jednak przed jego położeniem pomalować bezbarwnym, błyszczącym akrylem albo chociaż sidoluxem (są różne techniki, jedni malują inni nie).
Niestety w niektórych miejscach farba na plandece zaczełą złazić podczas wycierania wascha.
Ale suma sumarum i tak jestem w miarę zadowolony z siebie.
Rama plandeki polutowana ze struny a poprzeczki (deski) wycięte z polistyrenu.

Kilka zdjęć z budowy (wraz z nieudanymi prototypami)
WP_20191003_08_34_32_Pro.jpg
IMG-20191004-WA0001.jpg
IMG-20191006-WA0001.jpg
WP_20191008_20_35_31_Pro.jpg
.

I gotowe po brudzeniu:
18.jpg
14.jpg
13.jpg
15.jpg
17.jpg

Lusterko wykonane z blaszki i struny 0,3mm, pomalowane na czarno a jako lustro naklejona folia z wnętrza starego ekranika lcd jakiejś noki
12.jpg
Na koniec trzy fotki z "PRLu" w tym jedna z jakiegoś katalogu reklamowego DDR
10.jpg
9.jpg
3_3.jpg
A taka to malizna jest
WP_20191018_08_53_36_Pro.jpg
Pozostało pomalować migacze,może dorobić wycieraczki i przydałaby się jakaś blacha z numerami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości