Faller zrezygnował z TT

Budowle "w realu", które warto odwzorować na naszej makiecie

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: Mariusz »

Kupiłem sobie ostatnio ten zameczek
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... ts_id=3636
Byłem w nim więc wiem jaki jest faktycznie duży i...nadaje się on do TT a nie do H0, także z przyjemnością go polecam wszystkim którzy ciągle budują w TT. W rzeczywistości jego wieża jest otynkowana na biało.
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: ŁukaszTT »

Ja tam nie wiem, zawsze to jeden producent więcej ;) Poza tym zawsze podobał mi się dworzec Friedenthal, chociaż z tego co widzę to nie ma go jeszcze w nowej - starej ofercie.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: makieciarz »

Budynki Fallera oferowane teraz jako do skali TT to jakaś porażka piszę to nie jako sprzedawca tylko "makieciarz" w sensie ten od budowania makiet :). Mam stare katalogi Fallera i Poli z lat 80-tych i dokładnie te same modele są tam jako do skali H0! Więc jak po 30 latach pasują do TT ?? W kilku wypadkach poszli po bandzie i nawet obrazków nie raczyli zmienić, tak im zostało i już. Dali starocie z H0 jako nowości TT i gitara. Szacun dla Auhagen - oni się starają o nowe pozycje w TT - typowo w TT.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: Marcin »

I bardzo dobrze , żeby Faller zrezygnował z TT, ich wyroby zawsze były niedokładne i lichej jakości, pozbyłem się tego budownictwa, jak miałem sklejać krzywe ściany i poprawiać nadlewy na każdym prawie detalu to szkoda moich nerwów, Auhagen ma coraz większą ofertę i jest to firma znająca się na odlewach plastikowych. Tym bardziej, że Auhagen robi usługowo detale i modele znanym firmowym modelarskim.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2012, 19:37 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: DBv »

Bo Faller przedobrzył... Ta szopa pochodzi jeszcze z oferty dawnej firmy POLA gdzie oferowana było łącznie z kilkoma innymi detalami (m.in. mały drewniany magazynek, drezyna, nalewaki paliw, transformator itp). U Poli "szybki jednak sobie darowali więc wyglądało to bardziej tenteges - realstycznie. Mam zresztą takie coś z demontażu makiety (chce ktoś?).

Mi to generalnie wygląda na kolejne odgrzewanie starych kotletów. Chyba się Fallerowi ciepło pod tyłkiem zaczęło robić, że próbuje upchnąć wszystko gdzie się da...
Awatar użytkownika
aquirlan
Posty: 366
Rejestracja: 03 lis 2011, 13:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: aquirlan »

Szopa jak z westernu. Okno niby czwórdzielne, epoka I - na zdjęciu widac, że jedno z nich udaje okno z ułamaną ramą, a jednak z tyłu jest jednolita tafla. Mogli przynajmniej je "przydymić". Dalej - pokruszone cegły, to po prostu... brak tych cegieł, czyli gładki plastik. Widocze nadlewy... Czyli taka "ruina na pół gwizdka". Jak na 49 PLN, to chyba przynajmniej o 2x za dużo...
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2012, 10:11 przez aquirlan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: Marcin »

Popieram, niech ci popeliniarze znikają z rynku naszej skali.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: tete »

DBv pisze:I wcale się nie dziwię i wręcz wdzięczny jestem za taką ich decyzję. To co w TT oferowali nie można określić inaczej jak żenada !!
Otóż to. Zresztą - jak napisał inny kolega - Auchagen robi ostatnio świetne rzeczy (nowe wypraski). Tak trzymać.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2008, 08:29 przez tete, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: Jacula »

BarTTek pisze:Zawsze wolałem Auhagena- ich produkty sprawiają dużo lepsze wrażenie i łatwiej się składają.
Z jednej strony racja. "O gustach się nie dyskutuje", ale patrząc obiektywnie: postaw sobie przy domku Auhagena np taki model samochodu Skoda Coupe i zobacz, że wygląda jak gokart.
Generalnie i jedna i druga firma ma swoje grzechy. Trzeba albo je polubić, albo robić wszystko samemu od podstaw.
DBv pisze:...To co w TT oferowali nie można określić inaczej jak żenada !!
Możesz to rozwinąć?

Pzdr - J
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2008, 17:45 przez Jacula, łącznie zmieniany 2 razy.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: Kilkujadek »

Plyty Faller Decor Flex PROFI są jednak trudne do zastąpienia.
BarTTek
Posty: 808
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: BarTTek »

Zawsze wolałem Auhagena- ich produkty sprawiają dużo lepsze wrażenie i łatwiej się składają.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: DBv »

I wcale się nie dziwię i wręcz wdzięczny jestem za taką ich decyzję. To co w TT oferowali nie można określić inaczej jak żenada !!
mradwan
Posty: 403
Rejestracja: 04 lut 2007, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: mradwan »

Dostałem wczoraj miala z Fallera, z któreo wynika, że asortyment TT został wycofany ze wgzlędu na małe zainteresowanie rynku.
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Faller zrezygnował z TT

Post autor: Jacula »

Nie, natomiast będzie wycofywał produkty z TT, które nie cieszą się powodzeniem, planuje też podobno serię budownictwa, które będzie można zaadaptować do polskich realiów. (takie mają założenie, w związku z dynamicznym rozwojem zainteresowania TT w naszym kraju)

Pzdr - Jacek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości