Budynki przemysłowe

Budowle "w realu", które warto odwzorować na naszej makiecie

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Budynki przemysłowe

Post autor: Maciej »

SU46-046 pisze:A jeszcze jedno pytanie, z czego zrobiłeś te niebieskie "rury" co idą do wagonów?
To słomki do napojów. :mrgreen:
Misiek pisze:[ten sam produkt wydaje w stanach firma Walthers a w Europie firma Trix
Oczywiście Misiek wygrał worek cementu. Wzorem był zestaw firmy TRIX. Model który wykonałem różni się wielkością silosów i innymi drobnymi szczegółami. Można go rozbodwać o kolejne silosy, urządzenia zsypowe w postaci obiektów nad torami, budynki, taśmociągi itp. ;)
Obrazek
zdjęcie Igor Molnar
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budynki przemysłowe

Post autor: Misiek »

maciej_kolej pisze:Większość obiektów tego typu było stawianych wg odgórnego planu (kraje bloku wschodniego), nie rzadko były to projekty made in USA lub CANADA przeszczepione na grunt Europy po zakończeniu działań wojennych w 1945 roku.
ten sam produkt wydaje w stanach firma Walthers a w Europie firma Trix
Obrazek


ale jak już robiłeś samemu to mogłeś więcej wstawić rurek
http://www.pbase.com/misiek_m/image/68838195 -> gdzieś między Skierniewicami a Koluszkami

http://www.pbase.com/misiek_m/image/77216817 -> w okolicach Kozłowa

(na własnie potrzeby, jak będę kiedyś budował silos to w którąś z rurek wstawie wyrzutnię rakiet balistycznych, a w inną butelkę z %)
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Budynki przemysłowe

Post autor: Adamczewski »

No tak. W kraju ludzie zabijają się o worek cementu, a Maciej ma ich całe silosy! Ale pewnie tylko na cel budowy socjalistycznej potęgi ;)
Awatar użytkownika
SU46-046
Posty: 196
Rejestracja: 30 sie 2007, 16:20
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Budynki przemysłowe

Post autor: SU46-046 »

Nie, no niezła relacja. Napewno się przyda, szczególnie jeśli ktoś ma na stanie np. cemenciarki. A jeszcze jedno pytanie, z czego zrobiłeś te niebieskie "rury" co idą do wagonów?
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Budynki przemysłowe

Post autor: Maciej »

Są częstym obrazkiem w realu - potężne elewatory, silosy obok stacji . Czemu ich nie budować na naszych makietach?
Do budowy potrzebujemy karton i tekturę. Blacha falista jest do uzyskania z opakowań sprzetu domowego, leków.
Obrazek
Wystarczy wycięty arkusz namoczyć w letniej wodzie. Karbowana część oddzieli się po ok 10-15 min.
Obrazek
Falisty arkusz kładziemy do wyschnięcia. Następnie przygotowujemy rurki kartonowe. Im grubsze tym lepsze, ja użyłem dwóch rodzajów. Moga tez być 0,50 PCF i mniejsze.
Obrazek
Kolejny etap to "ustawienie" obiektów na podstawie/fundamencie.
Obrazek
Większość obiektów tego typu było stawianych wg odgórnego planu (kraje bloku wschodniego), nie rzadko były to projekty made in USA lub CANADA przeszczepione na grunt Europy po zakończeniu działań wojennych w 1945 roku. Kraje bloku wschodniego szybko przeszczepiły na swój grunt nowinki a wraz z nim szłu prowizorki. Dlatego podczas budowy np. obiektów przyległych do PKP, DR czy CSD możemy pozwolić sobie na odstępstwa architektoniczne.
Po przyklejeniu silosów zakrywamy je "dachem"
Obrazek
Do silosów przyległe są dodatkowe obiekty wspomagające pracę - wieże przesyłowe produkty, taśmociągi itp. Ja ograniczyłem się do wieży przesyłowej przyległej do kompleksu silosów.
Obrazek
Kolejny etap to kryte urządzenia do przesyłu materiału - przyda się arkusz kartonu imitującego blachę falistą.
Obrazek
Całość gruntujemy białą emulsją.
Następnie dobudowujemy obiekty służące załadunkowi dla wagonów, ciężarówek, ja zbudowałem wiatę dla wagonów.
Obrazek
Po zagruntowaniu obiketów rozpoczynamy nanoszenie tynków, malowania itp.
Koncowe prace to malowanie detali, patynowanie.
Obrazek
Jeżeli macie jakieś pytanie chętnie odpowiem, a może ktoś ma lepsze pomysły - czekamy bo zimą jest ciemno i nudno :mrgreen:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 gru 2007, 21:20 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości