Wiktor - makieta domowa

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

Awatar użytkownika
aquirlan
Posty: 366
Rejestracja: 03 lis 2011, 13:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wiktor - makieta domowa

Post autor: aquirlan »

wiktorzi pisze: Będzie w analogu bo chcę nauczyć dziecko obsługi pewnych rzeczy.
[...] aha i z racji posiadania buduję to na bettungsach.
,
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wiktor - makieta domowa

Post autor: Peter_KR »

Witamy!

Tak na pierwszy rzut oko kłuje mnie ta grupa trzech torów która skręca w kierunku jeziorka, łączy się, oraz pozostawiając bardzo krótki odcinek ślepo kończącym kozłem (końcem toru).

Ja bym połączył to zwrotnicą z torem wychodzącym z tunelu. Wtedy znacznie zwiększyłoby to możliwości stacji nie mówiąc już o tym, że mógłbyś na pętli towarowej mieć stale więcej niż jeden pociąg wybierając który akurat po niej pojedzie (pozostałe trzy mogłyby stać na tych trzech torach wspomnianych wcześniej)

Powiedz proszę więcej o tym jakie tory zamierzasz użyć oraz jakie zasilanie dcc czy analog, bo te cztery zwrotnice łączące obie pętle u samego dołu makiety trzeba będzie rożnie dla każdego systemu zrealizować elektrycznie.
wiktorzi
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2013, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wiktor - makieta domowa

Post autor: wiktorzi »

Witam forumowiczów,

Mam na imię Wiktor, jestem ze Szczecina i wracając do dawnego hobby zaczynam budować makietkę dla dziecka :) to tak gwoli usprawiedliwienia przed żonką.
Ale konkrety, makieta w założeniu ma obsługiwać dwa składy (osobowy i towarowy) + jakaś manewrowa ciuchcia. Miały być tory magistralne i jakieś bocznice. Będzie w analogu bo chcę nauczyć dziecko obsługi pewnych rzeczy.
Pytanie mam odnośnie planu makiety, czy nie jest przekombinowana - rozmiar 120 x 220. chodzi mnie głównie o tą część żółtą, czy da radę odłączać składy zostawiać i cofać loka na inny tor ?
Generalnie proszę o ocenę czy tam się będą wyrabiać loki, aha i z racji posiadania buduję to na bettungsach.
Obrazek

i rzucik 3d
Obrazek

Będę wdzięczny za opinie,
Ostatnio zmieniony 31 sty 2013, 18:19 przez wiktorzi, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości