Moja makieta PiotrT

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: PiotrT »

Temat zamknięty. Kontynuacja tutaj.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: Mariusz »

Widzisz, tu nawet 3 tory łączą szopę ze stacją.
Ja wklejam fotki bezpośrednio tu, bez fotosików, żab i czegoś tam jeszcze.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: Maciej »

PiotrT pisze:O tak jak w Iłowie(...)
Albo jak w Kwidzynie:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, 19:41 przez Maciej, łącznie zmieniany 2 razy.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: Kilkujadek »

:idea:
Parowozownie z 5 lub więcej stanowiskami budowano na stacjach średniej wielkości, a te są dla nas z powodu wielkości makiety niewykonalne.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: PiotrT »

Marcin pisze:forum jakies dziwne komunikaty wywala przy wstawianiu linków do fotosika, też tak macie?
Nie. Ja po załadowaniu zdjęcia przewijam na dół i kopiuje wszystko co jest w tym polu z opisem "Miniatura na forum (Nowe)". Działa ok.

Dzięki Marcinie za plan.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, 19:40 przez PiotrT, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: Marcin »

forum jakies dziwne komunikaty wywala przy wstawianiu linków do fotosika, też tak macie?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 11:59 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: Marcin »

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: Marcin »

Obrazek

w tym przypadku wjazd na szopę jest jednym torem, mozna to dowolnie skonfigurować, przy swojej stacji tez przewidziałem takie rozwiazanie i pozostawiłem rozjazd do tego.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: Mariusz »

No to teraz pozostanie Ci poszukanie kogoś ze stacją kto podepnie Cię w podobny sposób, albo zbudowanie samemu na tyle dużej stacji by szopa miała się przy niej dobrze.
Jak dobrze by pokombinować to i trójkąt byś zmieścił u siebie biorąc wachlarz w środek. Czegoś takiego nikt nie ma.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: PiotrT »

Mariusz pisze:Budując ją jako moduł z profilem dwutorowym czy jednotorowym jak sobie wyobrażasz podpięcie tego w makietę modułową [...]
O tak jak w Iłowie:
Obrazek

Co prawda widać jeszcze jeden tor do trójkąta ale...
Teraz nie ma po tej szopie śladu :cry:
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, 19:39 przez PiotrT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: Mariusz »

Wedle mnie jest zdecydowanie lepiej, ale ja osobiście nie wyobrażam sobie istnienie lokomotywowni bez stacji. Budując ją jako moduł z profilem dwutorowym czy jednotorowym jak sobie wyobrażasz podpięcie tego w makietę modułową, bo albo będzie podpięta szopa pod szlak wychodzący z czyjejś stacji i będzie to wyglądało idiotycznie, albo podepniesz ją poprzez jakiś posterunek odgałęźny co wedle mnie już jakoś szło by przełknąć, co zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie będzie nienaturalne. Jeśli ktoś zna podobne rozwiązanie w rzeczywistości to prosimy niech pokaże, bo ja nie znam takiego umiejscowienia lokomotywowni gdzieś przy szlaku.
Musisz wykonać część swojej przyszłej stacji, albo pozostaje Ci ścisła współpraca z kimś kto buduje, albo będzie budował stację i razem zaprojektujecie się ze stacją i lokomotywownią.

Jest jeszcze pewna możliwość aby szopa była modułem przelotowym pseudo dwutorowym gdzie jeden tor byłby szlakiem, a drugi wjazdem na szopę z bu stron modułu. Takie rozwiązanie ktoś z nas ma tylko nie pamiętam kto. Konrad czy to Twoja szopa ??
Ale musisz wtedy zmienić układ swojej lokomotywowni.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: Maciej »

W tym układzie możesz do tej skrzynki dorobić moduł który będzie z linią główną, jednotorową lub dwutorową, a dwutor ze skrzynki z parowozownią wpleść w ten szlak szlak :D To wariant np na imprezy. W wersji domowej rób co chcesz :D
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szopa V2

Post autor: PiotrT »

Przy takiej powierzchni jaką dysponuje ciężko to wszystko upchnąć żeby to jeszcze jakoś wyglądało i było funkcjonalne. Dlatego też konsultuje to z wami Panowie ;)
Kolejne podejście.
Obrazek Obrazek

Myślałem jeszcze czy by na 700cm nie rozdzielić tego na dwa moduły (ewentualny transport). W tym miejscu nie ma żadnych rozjazdów. Początkowy plan był taki żeby wykorzystać ramę ttorta którą już mam. W tym układzie jest ona całkowicie zmieniona. Zastanawiam się czy to w ogóle ma sens :roll:

Profil to MP2S. Z tego profilu tory mogą się już rozchodzić na segment stacyjny. Od biedy jako kolejny segment za jakąś stacją który będzie kończył szlak. Ale bardziej wyobrażam to sobie jako odejście w bok ze stacji która będzie pomyślana pod tym kątem.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 21:24 przez PiotrT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja makieta PiotrT

Post autor: Niejeden »

PiotrT pisze:Tak jak pisałem nie traktuje tego jako modułu sTTandardowego.
Proponuję jednak pokombinować tak aby powstał moduł sTTandardowy. Kiedyś możesz stwierdzić, że wyszedł pięknie, chcesz go pokazać światu i jednak zapragniesz pojechać z nim na zloTT. Szkoda by było gdyby okazało się wtedy, że jego funkcjonalność jest mocno ograniczona bo początkowo nie zakładałeś takiej możliwości.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 08:04 przez Niejeden, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: TTort - zmiana planów

Post autor: Kilkujadek »

PiotrT pisze:Na razie plan wygląda tak...
Uwagi wstępne.
1) Parowozownię da się wykonać na module standardowym szerokości 500mm. Kto powiedział, że obrotnica musi znaleźć się na segmencie w osi symetrii skrzynki?
2) Profil MP1 jest kompletnie nieodpowiedni ponieważ nie znam takiego przypadku aby wyjazd z parowozowni miał miejsce bezpośrednio na szlak.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 08:04 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości