Ciuchciolandia

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1706
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: wicy »

Właśnie siedzę nad Starem trzeci dzień :D i jeszcze końca nie widać (fotki na FB).
Części są tak małe, że jakiekolwiek pociąganie arkuszy chyba nie ma sensu. Zalejesz nano otwory i jak to potem przewiercić? Niektóre nano paski zawijane już się rozwarstwiają a pomalowane wcześniej chyba by popękały.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Sklejał ktoś już może stara z GPM?
Jeśli tak to jak go zabezpieczał?
Duże modele (budynki itp) zawsze spryskuje przed sklejaniem, natomiast tutaj obawiam się, że jak stwardnieją linie zagięć to model będzie do śmieci.
Kleić po kawałku i zabezpieczać, czy skleić cały i dopiero wtedy? Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Rampę chcę zrobić w innym miejscu na innych modułach. Kiedyś jest takie magiczne słowo :/
Te kwadraty to miejsce na drzewo, ciężarówki dojazd z boku. Zwózka tutaj i transport wąskim na stacje.


Obrotnicę widziałem na makiecie H0e i całkiem fajnie to działało. Może faktycznie ją wywalę.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1892
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: T_Domagalski »

Wbrew temu, co opisujesz, tu się aż prosi o jakąś rampę przeładunkową z wąskiego toru na normalny. Albo o bocznicę do spychania wagonów normalnotorowych na transportery wąskotorowe. Bez tego taka stacja wąskotorowa nie miałaby większego sensu gospodarczego.
Obrotnica na wąskim torze to raczej ewenement. W Polsce istnieją chyba tylko dwie sztuki... Dlatego zrezygnowałbym z niej na rzecz dwóch rozjazdów.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Domiss »

Hej, ciekawy pomysł. Jak dla mnie:
1) mało miejsca pomiędzy ostatnią zwrotnicą stacji a pierwszą zwrotnicą placu. Tam powinno być miejsce na dwie lokomotywy, a nie jestem pewien, czy jest na jedną.
2) To żółte na końcu placu ładunkowego, to obrotnica ma być? Jeśli tak, to chyba dziwny pomysł. Ale ja się nie znam ;).
3) Zastanów się, jak miałaby funkcjonować bocznica placu ładunkowego, tzn.: wjeżdża skład (załóżmy, że z drewnem), może być rozładowany na torze pierwszym od góry, środkowy może być ewentualnie jako dodatkowy na rozładowane już wagony, które czekają, dolny na oblot? Ale wtedy potrzebne jest miejsce, aby skład rozładowany wyciągnąć i połączyć z czekającymi wagonami itd., itp.
4) Przeładunek drewna nie wymaga raczej aż tylu budynków pomocniczych, co najwyżej jedno małe biuro (chyba, że to nie budynki lub ich funkcja jest zupełnie inna.
5) Jakiś dojazd dla ciężarówek ;).
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Czegoś mi cały czas brakuje na wąskim torze, może ktoś podpowie? 4 moduły po 90cm.
Nie będzie żadnego połączenia z TT, główny tor przebiega sobie przez wieś i nie ma nic wspólnego z wąskim torem. A wąski taka końcówka z drzewem i stacyjką. Drzewo będą zabierać (lub zwozić) ciężarówki. Jakieś porady?
moduły.jpg
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Niestety nie mam gdzie ich obejrzeć, więc sam nie wiem. Przemawia za nimi to, że koła i ewentualni dawcy będą z skali Z.
Może tak zadam pytanie: jakie szyny lub tory stosujecie jako tory TTe?
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 862
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: brovarek »

Jezeli nie będzie widać podkładów i pasuje Ci wysokość profilu szyny to mogą być. Zresztą mogą być nawet gdyby było inaczej to Twoja decyzja, czy Ci się podoba czy tez nie
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Mam pytanie o tory TTe. Czy flexy od Z-tki będą dobre?
Tak samo ich zwrotnice. Podkłady nie przeszkadzają bo będą "zalane" betonem. Jeśli nie to z czego je zrobić?
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Wcale nie pustynia. Zamawiasz odbiór osobisty w sklepie i do spielemaxa wszystko dostarczą. Do tego wciąż mają wyprzedaże :mrgreen:
Dawno, dawno temu koleżanka mi tak zamawiała, odbierała w Hamburgu i przywoziła jak wpadała na wakacje.
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: manfred »

No cóż najpierw był moduł a potem nagle musiałem wyjechać ale wrócę nie zamierzam tu mieszkać na stałe. Opiekuję się staruszkami Rodzicami którzy tu mieszkają a posiadając trochę czasu nadrabiam zaległości modelarskie. Tylko tu jest pustynia dla jedynie słusznej skali TT :mrgreen: same HO, Z, N,

Added in 5 minutes 45 seconds:
Nie kusić!!!! bo na chodzi mnie po głowie pomysł bocznicy portowej....podobnie jak przedmówcy Maciejowi
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10296
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: ArturSchŁ »

manfred pisze:Obecnie mieszkam w Hamburgu, a moduł został w Gdańsku.
manfred pisze:Holownik jest rzeczywiście za duży bo to morski tu potrzeba rzecznego.
Miasta Hanzeatyckie, a moduł śródlądowy. Oj, nie uchodzi ... No, nie uchodzi !!
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Slawek77 »

ArturSchŁ pisze:Ta "Iza" jest mocno uproszczona....
To polecam taki w skali 1:100 ;)
9e71db5b-2509-43cc-abae-fd9db2c41691.jpg
eb8b5e7c-f5cb-41a8-8279-334d31910820.jpg
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: manfred »

Dzieki, a jak powiadają na bezrybiu i rak ryba, coś można z tego zrobić przy pewnym nakładzie pracy i pomyślunku. Holownik jest rzeczywiście za duży bo to morski tu potrzeba rzecznego.

Added in 3 minutes 51 seconds:
Moduł ogólnie jest bardziej zazieleniony, mostki pomalowane i patynowane ale jak wszystko ciągle wymaga dopracowywania. Jak będę w Gdańsku pod konie stycznia to zrobię foty do uwag i oceny. jest jeszcze jeden moduł szlakowy i te dwa będą do stacji którą buduję ale to już w innym wątku
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10296
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: ArturSchŁ »

Ta "Iza" jest mocno uproszczona....
;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości