Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Samowarek »

Coś Wam podsyłam na pewno będzie pomocne. Jest po Czesku można przetłumaczyć.
http://www.trainmania.info/udelatka/12- ... lejivo.pdf
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Maciej »

Zapomnieliście o bohaterze tej makiety - przecież to nie dla Was ma być :lol: widzę że wciągnęliście się i bardzo słusznie, taka jest idea TT. NA START Z TT 8)
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Mam na 100% linkę, także dziękujemy za informacje do zasilania torów nawet tych kabli nie brałem pod uwagę. Znajdę gdzieś w internecie jakiś dokładny schemat jak podłączyć semafory i napędy conrada bo miałem jakiś jeden, ale totalnie go nie rozumiałem. Pulpit robię samodzielnie, może jakieś propozycje zdjęcia, schemat ?? Z góry dziękujemy za podpowiedzi.

Pozdrawiamy
Ostatnio zmieniony 19 lis 2011, 11:24 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: ArturSchŁ »

Co do przewodów.
Jeśli jest to skrętka 4-ro parowa to prawdopodobnie w środku jest DRUT (a nie linka). Z drutem jest zawsze gorzej bo lubi się łamać. W patchkordach jest linka, czyli kilka cienkich skręconych drucików.
Takie, cienkie przewody telefoniczne (drut lub linka) dobrze się sprawdzają do połączeń "sygnałowych" (o małej mocy) czyli połączenia klawiaturki - rozjazdy/sygnały.
Nie używałbym ich do ZASILANIA torów. Tu proponuję wycieczkę do marketu (Castorama, Liroy) i zakup przewodu o przekroju minimum 0,75 mm2 w dwóch kolorach (dwa odrębne przewody albo jeden podwójny np do kolumn głośnikowych - kwestia, co taniej).
Połączenia proponuję: tylko lutowane, by po roku/dwóch nie mieć przykrych niespodzianek.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: womo »

monique222 pisze: ... jak to dojedzie na razie składów starczy.
:mrgreen: Pamietam jak tez tak mowilem, a potem ... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 lis 2011, 07:59 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Dziękuje za rady, dziś dostaliśmy 3 pierwsze paczki mamy już
- szynę modelową,
- loko taurusa,
- kilka rzeczy na makietę, łączniki, trawi itd.
- zestaw dcc roco,
- kilka wagonów DR i DB już do mnie dojechało - czekam na największą dostawę taboru 4 osobowe i 4 towarowe wagoniki jak to dojedzie na razie składów starczy.
Czekamy na podkłady do torów i siłowniki do rozjazdów z conrada, i zabieramy się za budowę makiety, domki zostawiamy na koniec. Ja tylko nie za bardzo zrozumiałem montaż tych ala serw pod makietą i tu na pewno będziemy prosić o pomoc.

Pozdrawiamy
Ostatnio zmieniony 18 lis 2011, 07:59 przez monique222, łącznie zmieniany 2 razy.
leo
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:13
Lokalizacja: Prawie Poznań
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: leo »

Skoro przy semaforach i napędach Conrada montowany jest podobny przewód, to ja nie widzę przeszkód by wykorzystać skrętkę do ich zasilania. Dodatkowym plusem są różne kolory poszczególnych żył, ułatwiające montaż :D
Sklejkę w ostateczności możecie zakupić w jednym z marketów budowlanych, a z tego co pamiętam w Gorzowie parę ich jest ;)

pozdrawiam,
Leo.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2011, 07:58 przez leo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: solar »

monique222 pisze:czy te kable ze skrętki będą sie nadawać do podłączenia semaforów, napędów do zwrotnic i jakiś światełek na makiecie.
Ostatecznie może być.
monique222 pisze:Mamy problem ze sklejką gdyż ta poleżała w piwnicy i sie rozwarstwiła dziwne, macie może namiar na coś w internecie żeby zakupić sklejke
Zapytajcie się o sklejkę w jakiejś stolarni gdzie wykonują np. meble na wymiar, ewentualnie tam Wam powiedzą gdzie ją nabyć.
Awatar użytkownika
nikos68
Posty: 141
Rejestracja: 06 cze 2008, 00:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: nikos68 »

Loka jest jak najbardziej godna polecenia zwłaszcza w relacji jakości do ceny,a tu jest jej test http://ttclub.pl/j/index.php?option=com ... Itemid=169
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Teraz chcemy zakupić drugą lokomotywę co powiecie o tej i czy ktoś jak może napisze czy te kable ze skrętki będą się nadawać do podłączenia semaforów, napędów do zwrotnic i jakiś światełek na makiecie. Po prostu zostało mi się tego kabla około 50 metrów, a razy 8 daje dość kabla aby tę makietę podłączyć. Mamy problem ze sklejką gdyż ta poleżała w piwnicy i się rozwarstwiła dziwne, macie może namiar na coś w internecie żeby zakupić sklejkę i jaka najlepsza grubość.

Pozdrawiamy
Darek i Monika
Ostatnio zmieniony 18 lis 2011, 07:57 przez monique222, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Maciej »

monique222 pisze: Na początek po torach będą jeździć dwa składy DCC jeden osobowy DR i DR towarowy lokomotywy nie za bardzo będą pasować ale to początek i mam nadzieje że wybaczycie.
Wybaczamy. Fajnie że wybraliście DR ;) no i co ważne sterowanie cyfrowe. Pomału powstanie makieta, a pociągi będą ewoluować :D epokami i zarządami. Nawet się nie obejrzycie :idea:
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Wszystkie zakupy jak na razie zrobione czekamy na towar z makieciarz i conrad. Na początek po torach będą jeździć dwa składy DCC jeden osobowy DR i DR towarowy lokomotywy nie za bardzo będą pasować ale to początek i mam nadzieje że wybaczycie. Czy wszelkie podłączenia elektroniki mogę robić na kabelkach wyjętych z kabla rj45 czy zły pomysł i polecacie inny, tak jak pisaliśmy wcześniej loko będą dcc, a rozjazdy semafory będą analogowo.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2011, 07:56 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: daraśekp »

Jeszcze tu
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: daraśekp »

Po co przepłacać, jak mogą mieć dwie w cenie jednej startówki Tilliga :D
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: daraśekp »

Korzystajcie tu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości