Moja makieta TT - FASLER

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Dziękuję za pomoc, tej strony nie znałem :D
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Samowarek »

Cześć! tu znajdziesz to o co Ci się rozchodzi :lol: http://przepisowa.prv.pl/
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam
Mam małe być może trywialne pytanie odnośnie wskaźników kolejowych, mam zamiar umieścić na mojej makiecie wskaźniki W4, W6a, W8 i W9 nie wiem tylko na jakiej wysokości powinny być umieszczone począwszy od główki toru (jak wysokie są słupki na których umieszczone są wskaźniki), czy są jakieś przepisy regulujące podobnie jak w przypadku wysokości montażu znaków drogowych.
Drugie pytanie to jaka jest różnica i w jakich przypadkach stosowane są wskaźniki ograniczające prędkość czyli W8 i W9 a w jakich przypadkach wskaźnik W14 z sygnałem D6.
Pozdrawiam
Piotrek
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Budowy cd...
Obrazek Obrazek Obrazek
A tak wygląda na chwilę obecną całość
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lis 2011, 13:50 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Kilka kolejnych fotek z placu boju i kilka drobiazgów, które cieszą oko :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pojawiła się również zabytkowa bacówka rodem z tatrzańskich hal :D :D :D
Obrazek Obrazek
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Jeśli masz zamiar giąć większe elementy giętarka z całą pewnością będzie ci pomocna, co do lutownicy, ja nie narzekam mam wymieniony grot ponieważ ten który otrzymałem w zestawie nie do końca się nadawał a czego nie potrafię zrobić lutownicą Weller-a robię lutownicą pistoletową :mrgreen: .
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Samowarek »

Co powiesz o lutownicy WELLER WM 12. Jak się sprawuje w pracach ?? bo też ją miałem na myśli, ale do końca nie byłem przekonany ?? :/ Co do giętarki to jednak będę musiał sobie sprawić bo kombinuje giąć elementy wagonów i inne większe elementy więc raczej sobie nie poradzę innymi wynalazkami, a giąć i pogiąć chyba jest różnicą a pośpiech raczej jest złym doradcą. Więc pomalutku a do celu. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2011, 08:00 przez Samowarek, łącznie zmieniany 1 raz.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Pytałem się o semaforki bo i mnie czeka ta robótka.Ale brak mi zginarki i mini lutownicy
Ja również nie posiadam prócz lutownicy żadnego dodatkowego urządzenia do formowania tych blaszek, moim zdaniem w tym przypadku wszelkiego rodzaju zaginarki do blaszek są zbędne. Jedyne co wykorzystuję to wiertło chyba 1,5 mm do formowania krzywizny daszków. Lutownice posiadam dwie jedna to zwykła pistoletowa, druga to WELLER WM 12. Podczas montażu w znacznej mierze blaszki lutuję jednak co niektóre elementy z uwagi na swój niewielki gabaryt są mocowane za pomocą kleju "kropelka"
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2011, 08:00 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Maciej »

Dziś widziałem oryginał z numerem 002 w Malborku z cysternami - kierunek Tczew godzina 7.40. :D Pięknie bębnił :mrgreen: aż peron drżał
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Samowarek »

Pytałem się o semaforki bo i mnie czeka ta robótka.Ale brak mi zginarki i mini lutownicy.Mam namiary na takowe ,pomału kupię no i do roboty.Ciekawe co mi się uda zmajstrować ?? :/ Obym złożył choć coś podobnego jak ty :roll:
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam
Semaforki to blaszki od WM-Model własnoręcznie składane fajnie że się podobają ale do doskonałości jeszcze im brakuje, jeśli chodzi o tory autentycznie są w tym miejscu odrobinę nierówne ale to uroda "rurek" na szczęście defekt nie przeszkadza taborowi w poruszaniu się a oglądając makietę z normalnej perspektywy a nie z perspektywy makro delikatna nierówność nie jest widoczna.
Kiedy koniec - z braku wolnego czasu myślę że jeszcze trochę to potrwa :|
Pozdrawiam
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Samowarek »

M-62 naprawdę pięknie się prezentuje :shock: Semaforki też(czy sam je składałeś ?? )I jeszcze małe pytanie,czy to jakiś refleks światła ,czy rzeczywiście tory koło przodu e-Mki są jakieś trochę krzywe i garbate ?? Chyba jest to połączenie torów.Zaznaczam że nie krytykuję tylko pytam a w ogóle makieta bardzo mi się podoba.To kiedy koniec ?? ?? ?? :mrgreen:
Pozdrawiam i życzę szybkiego zakończenia zaczętego dzieła :mrgreen:
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

O ile na makiecie prócz kilku nowych semaforów nie wiele się zmieniło to pojawiła się piękna M-62 RAIL POLSKA :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 15:29 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: tydzial »

Zamówiłem i do dziś cisza betoniarnia chyba padła a właściciel znikł i niema śladu .
Awatar użytkownika
BarTTmań
Posty: 585
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: BarTTmań »

Kupowałem całkiem niedawno na Forum
od Kolegi grzesiekk2 (Grzegorz Kapcia) :)

Polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości