Moja makieta TT - FASLER

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: ŁukaszTT »

Faajne :D Kurde, ja też ci zazdroszczę tego sposobu prac, ciągle coś nowego, oczy mają się z czego cieszyć, a u mnie... wydaje się, że ciągle bez zmian :P

Pozdrawiam
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

A oto mój sposób na brzozy, kilka prób i wyszło coś takiego. Z całą pewnością wymagają dopracowania ale jak na razie to najlepsze egzemplarze jakie wykonałem :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek

Całość to siateczka POLAK NATUREX 9002, drut miedziany, klej wikol, farba (kolor jasno szary i czarny).
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Dziękuję za miłe słowa, taki był mój pomysł na budowę ale ma to swoje minusy nie wszystkie tory można od razu sprawdzić czy są przejezdne i tak jest w moim przypadku gdzie muszę przerobić trakcję na zboczu od wiaduktu ponieważ Y-eki nie mówiąc o M-wagenach nie mieszczą się w zakręcie, ale to drobiazgi, które zawsze można dopracować, poprawić. Miło słyszeć, że choćby w niewielkim stopniu podoba się to co robię :D .
Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
BarTTmań
Posty: 585
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: BarTTmań »

Cześć.
Też uważam, że - pod żadnym pozorem - nie powinieneś popadać w kompleksy! :)
Zauważam natomiast, że przyjąłeś interesujący model budowy - wykańczasz małymi fragmentami, ale od razu do stanu końcowego - z detalami, zielenią, autkami, etc.

Ja z kolei, przyjąłem formę "walki totalnej" - skutkiem czego nie mam miejsc całkiem gołych, jak Ty, ale nie mam też żadnych, które kwalifikowałyby się do prezentacji, tak, jak ma to miejsce u Ciebie. Sam nie wiem, co lepsze... Twoja metoda ... ładniejsza :oops:

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy,

Bartek.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Owszem skusiłem się na BR-151 w tym malowaniu ponieważ bardziej podobała mi się niż w malowaniu kremowo niebieskim. Ponadto fajny model firmy PIKO tylko szkoda że nie ma pełnej kinematyki. U mnie w chwili obecnej ciągnie skład osobowy DB M-wageny ep. IV docelowo przeznaczona zostanie do składu towarowego bo chyba takie jest jej przeznaczenie ale to dopiero jak kupię BR-110 Kuehn-a do składu osobowego.
meiss
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2010, 00:28
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: meiss »

Witam,
Mam u siebie to samo, ledwo co położyłem most, a już się zastanawiam czy w tamtym miejscu nie umiejscowić przystanku :) Ot taka przypadłość, że człowiek się zastanawia czy aby torów nie za mało. Na takie wahania jest proste rozwiązanie, popatrz na nie wykończoną cześć i pomyśl o ile czasu wydłuży się grzebanina jak zaczniesz jeszcze zmieniać to co już masz.

PS widzę że też skusiłeś się na BR151, jakoś w tym malowaniu klimatycznie wygląda.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 11:56 przez meiss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: ArturSchŁ »

FASLER pisze:... obserwując pracę innych popadam w kompleksy.
Zupełnie niepotrzebnie, Twoja makieta posiada fajne klimaty, które pokazujesz na zdjęciach. Służy do zabawy i taką funkcję spełnia - zapewnia Tobie spędzanie miło wolnego czasu - to jest przecież jej główny cel.
FASLER pisze:... czasami mam ochotę zacząć wszystko od początku (to zrobił bym inaczej, tamto dokładniej itd)...
I to jest właśnie PIĘKNO naszego hobby !!

Co cykl (czas albo kolejna makieta) wspinamy się na wyższy poziom (umiejętności, wiedzy itd). Dzięki temu cokolwiek byśmy robili DZIŚ, to zawsze będzie coś do poprawienia, zrobienia lepiej / inaczej - pracy nam starczy na wiele lat !! I tak trzymać !!
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 09:04 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam ponownie
Kilka nowości z budowy mojego tortta. Z czasem wolnym u mnie kiepsko, więc prace ciągną się w żółwim tempie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PS
Nie wiem czy to tylko moja przypadłość ale czasami mam ochotę zacząć wszystko od początku (to zrobił bym inaczej, tamto dokładniej itd), a obserwując pracę innych popadam w kompleksy. :(
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 08:54 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam
Listowie to NOCH - 07306, autentycznie ma delikatny połysk, ale moim zdaniem nie jest tak źle. Jeśli chodzi o fotkę postaram się zamieścić ale dopiero w sobotę, chyba że znajdę jakąś fotkę którą mam na dysku.

Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
myszka
Posty: 299
Rejestracja: 27 wrz 2006, 21:35
Lokalizacja: Rumia Janowo
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: myszka »

Fajny masz klimacik na makiecie :). Czyżbyś używał do zazielenia drzewek listowia Noch 07302 Classic-Flock hellgrun? Widać to na fotce z amboną leśnika. Mam to listowie i jestem załamany połyskiem materiału. Mógł byś zrobić jeszcze jedną wyraźniejszą fotkę temu drzewku?
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam

Poniżej kilka fotek z placu budowy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam

Torowiska jeszcze nie malowałem, postanowiłem jednak zamieścić kilka fotek.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

Podjąłem próbę stworzenia prostej wiejskiej drogi z nawierzchnią asfaltową w "fatalnym: stanie :P oczywiście krzyż św Andrzeja to tylko nie do końca udana przymiarka (czekam na blaszki fototrawione).
Obrazek Obrazek Obrazek

W części leśnej pojawiła się ambona leśnika, wprawdzie u producenta pisało że jest w skali TT i H0 ale moim zdanie bliżej jej do H0 niż do TT, być może ją zmienię bo jeśli coś jest do wszystkiego to jet do ...
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 08:14 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: golab »

Vallejo ma w swojej palecie Air coś co nosi nazę RUST - kupiłem, ale jeszcze nie malowałem
Awatar użytkownika
Kwicek
Posty: 47
Rejestracja: 20 sie 2008, 21:28
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Kwicek »

Ja ostatnio testy z wygrzebanym z dawnych czasów modelarstwa RAVELL 84MATT (brązowym) przeprowadzam + domieszki jakieś żeby wycieniować (jasniej/ciemniej - na fotce bez) aby calkiem drewniano nie wyglądało i jednolicie.
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: MATT »

Ja stosuje farby firmy Humbrol czerwoną mat nr 60 i czarną mat nr 33 zmieszane tak aby powstał kolor rdzawy..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości