Moja makieta TT - FASLER

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: trucker »

Wyższe krzaki robię na zasuszonym kwiatostanie derenia. Jest kruchy , ale da się delikatnie rozłożyć siateczkę POLAK,a. Niskie zarośla mocuję na siatkach po firmowych produktach wspomnianej wyżej firmy. Krzaki wysokie,gdzie liście ,,wychodzą,, z gałęzi niestety na razie kupuje gotowe. Drzewa na makiecie u kolegi to chyba kwiatostan szczawiu polnego,to dobry pomysł tylko po wyschnięciu niestety jest kruchy. Wiem , że koledzy ,którzy robią drzewa z komosy świeżo zebraną gotują około 20 minut .
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: KamilW »

Osobiście niskie krzaki i zarośla robię z "drzewek naruralnych" firmy Jordan.
Moim zdaniem wyglądają ok.
A jeśli chodzi o jakieś kępki chwastów to polecam coś co się nazywa gąbka na siateczce (drobna lub b. drobna), chyba Auchagen to robi.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Odnośnie krzaków i niskich drzewek, może ktoś mi podpowie z czego je wykonać. Ostatnio kupiłem odrobinę czegoś co na Allegro sprzedający nazwał "Mech Irlandzki", fajna sprawa tylko wygląda mało realistycznie. Próbowałem obsypać listowiem ale efekt również nie jest za ciekawy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: trucker »

Wygląda bardzo dobrze i zamierzam wykorzystać je na krzaki , wszak nie samym POLAK, iem człowiek żyje. Dzięki za szybką odpowiedż. Pozdrawiam.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam
NOCH - 07306
http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... ts_id=2265
Czy z tym listowiem jest coś nie tak? Mi osobiście bardzo się podoba.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: trucker »

Witam kolegę i mam jedno pytanie. Jakiego materiału używa kolega jako imitację listowia, szczególnie chodzi mi o pierwsze zdjęcie z lewej . Pozdrawiam i powodzenia w realizowaniu projektu.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: KamilW »

Same zestawy do składania sprzedaje WM-Model (nie wiem dokładnie jaki nick ma tutaj). Albo jak chcesz to mam 3 zestawy na semafory 5-komorowe kupione kiedyś na allegro. Jak coś to na pw.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Dzięki KamilW :mrgreen:
Powiedz mi tylko gdzie można taki zestaw kupić i ile to kosztuje. Bo cierpliwości to mi nie brakuje, gorzej z wolnym czasem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: KamilW »

Muszę Ci powiedzieć, że jak na rurkowy tort to twoja makieta bardzo mi się podoba.
Co do semafora, nie męcz się sam.
Mamy bardzo dobre zestawy do składania od WM-a.
Potrzeba tylko cierpliwości żeby je zmontować ale wyglądają szałowo :)
I w zestawie są wszystkie komponenty razem z drabinką.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam ponownie

Na wstępie chciałem podziękować wszystkim za odpowiedź odnośnie semaforów świetlnych, dopiero po czasie zorientowałem się że posty te zostały przeniesione w inne miejsce ale były bardzo przydatne. I tak na mojej makiecie kilka zmian, odrobinę zieleni, oraz jeden semafor jeszcze nie skończony ponieważ zastanawiam się w jaki sposób podłączyć diody, oraz z czego wykonać drabinkę ponieważ ta, którą polutowałem jest znacznie przeskalowana.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2009, 13:34 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: ArturSchŁ »

Bardzo fajny początek ciekawego klimatu i ...makiety.
Tak, sieć trakcyjna jest sporo przeskalowana (0,8 mm x 120 = 9,6 cm !! ) co zresztą widać na pierwszym zdjęciu. Nie przejmuj się, trakcja BTTB niewiele się różni. :P
Jak będziesz chciał zrobić realistyczną trakcję to zupełnie inaczej do tego podejdziesz. Teraz da się zasilać elektrowozy z tej trakcji, później (może) będzie Ci zależało na poprawnym wyglądzie. Powodzenia w dalszych pracach.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Poniżej kilka fotek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Sieć trakcyjna to samoróbka, nie wiem do końca czy dobry drut wykorzystałem do zrobienia trakcji (miedziany 0,8 mm) z całą pewnością nie jest wyskalowany ale to jedyny, który się nie wyginał pod wpływem przejeżdżającego elektrowozu. Obecnie próbuję stworzyć semafory świetlne i podłączyć elektrykę :-)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2009, 08:06 przez FASLER, łącznie zmieniany 2 razy.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam ponownie

Od mojego ostatniego postu odrobinę zrobiłem i wiele myślałem nad tym co mi doradzano i tak: po pierwsze obniżyłem odrobinę podjazd obecnie lokomotywa wspina się na wysokość 3,8 cm pokonując przy tym odcinek 96 cm torowiska, nie jest to zgodne ze sztuką ale całkiem nieźle sobie radzi. Po drugie zastanawiałem się na zmianą torowiska na modelowe i postanowiłem że pozostaję przy u-rurkach, ta makieta to dla mnie pierwsze doświadczenie z modelarstwem kolejowym i prawdopodobnie początek nowych zainteresowań, tak więc po nabyciu wprawy następnym etapem będzie być może budowa makiety modułowej już na torowisku modelowym. Już niedługo postaram się umieścić kilka fotek.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Maciej »

FASLER pisze: Natomiast w miejscu łuku biegnącego w kierunku krzyżówki będzie mały dworzec, dwu torowy jeden z nich będzie izolowany aby dwie lokomotywy mogły się mijać na makiecie. oraz bocznica z kilkoma boczniakami.
To jeszcze trzeba przeczytać to ;)
http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=374&start=0
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Dziękuję, zmianę torów przemyślę ponieważ zdecydowałem o reorganizacji torowiska. Z całą pewnością zrezygnuję z krzyżówek, za wiaduktem będzie wzniesienie z lasem i kilkoma zabudowaniami w stylu alpejskim, wzdłuż którego delikatnie opadać będzie jeden tor. Natomiast w miejscu łuku biegnącego w kierunku krzyżówki będzie mały dworzec, dwu torowy jeden z nich będzie izolowany aby dwie lokomotywy mogły się mijać na makiecie. oraz bocznica z kilkoma boczniakami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], kolejkowicz i 6 gości