Moja makieta TT - FASLER

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Zgadza się, wieża musi być jeszcze przypudrowana, jeszcze nad nią pracuję.
Wieża to model kartonowy kupiony u kolegi Sławka, łatwo się skleja, przyjemny w montażu. Szczerze polecam https://modelekartonowe.eu/wieza-cisnie ... -1025.html
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: womo »

Wieża pierwsza klasa.
W tym świetle wygląda że warto minimalnie, tak tylko muśnięciem szarego dodać aby ją przygasić ...
Wiem, że zdjęcia oszukują więc to tylko taka podpowiedź, bo na żywo może być jak trzeba :D
250px-2016_Dworzec_kolejowy_w_Stroniu_Śląskim_10.jpg
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Ciora »

Brawa za wieżę ciśnień. To gotowiec, czy sam tworzyłeś? Odeskowanie górnej części b. mi się podoba.
Maciej
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Trzeci segment powoli powstaje a międzyczasie makieta otrzymała nogi.
ObrazekObrazek
Powstaje również wieża ciśnień
ObrazekObrazek
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Kilka fotek przy sztucznym oświetleniu, a przy okazji kilka nowości :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Maciej »

FASLER pisze: Początkowo chciałem stworzyć makietę typu telewizor z możliwością podłączenia do większej całości, nie wiem tylko czy makiety w tej epoce są wykorzystywane na pokazach?
To jest dobry pomysł - ja dysponuje takim "telewizorkiem" z przystankiem Grudziądz Przedmieście. Skrzynka modułowa zamknięta z jednym torem jak w oryginale po obu stronach są wyprowadzone tory, natomiast za skrzynią jest schowany alternatywny drugi tor, tak bym mógł łączyć się z modułami dwutorowymi.
https://naforum.zapodaj.net/98c62d63e65f.jpg.html
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ja tam się cieszę, że śmietniki mojego autorstwa znalazły się na makiecie u kogoś.
:)
Tak jak pisze autor myślę, że jeszcze na wsiach można było spotkać taki pomieszany widok na przełomie epok.
Bardziej od strony technicznej nie pasuje mi to że bizon dewastuje kwitnący rzepak :)
Ale w sprawie kombajnów już się nie wypowiadam bo będzie, że tylko je krytykuje ;).
Natomiast najważniejsze jest jedno: makieta/diorama itd ma się podobać przede wszystkim autorowi. To on ja będzie oglądał codziennie a reszta świata od przypadku do przypadku.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Dziękuję krytyka również mile widziana. Większość taboru jaki posiadam jest z epoki V i VI a (trochę tego jest, gromadzone ponad 10 lat), tylko niewielka część jest w epoce IV. Stąd pomysł budowy makiety w postaci niewielkiej stacji usytuowanej właśnie na przełomie epoki V i VI. Jestem przekonany że na obszarach wiejskich takie pojazdy jak bizon, żuk, maluch itp. możemy spotkać na chodzie do dnia dzisiejszego. Początkowo chciałem stworzyć makietę typu telewizor z możliwością podłączenia do większej całości, nie wiem tylko czy makiety w tej epoce są wykorzystywane na pokazach?
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Maciej »

Będę znowu mało popularny. Makieta super i dużo pracy, szacun ale ....cytując Leszka Lewińskiego "a co robią śmietniki z epoki VI i GAZ, ŻUK i Bizon, o wagonie z epoki V nie wspomnę... zdaje się razem"? Sama makieta bardzo ładna - fajnie to idzie ku uciesze gawiedzi z TT. ;)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: womo »

Mam w domu 220 i prawdę mówiąc brakuje im jeszcze z 30-40 cm do całkowitego szczęścia :D
Najpierw były ok ale teraz czasami brakuje mi tego kawałka ...
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Dziękuję. Krawężnik będzie to tylko przymiarka. A tak przy okazji, jaka długość peronu jest akceptowalna na makietach modułowych. W warunkach domowych zamierzam zrobić perony o długości 200/210 cm. Zastanawiam się również nad dodatkowym modułem wydłużającym perony o 80 cm. Jest to konieczne czy te 210 cm będzie wystarczające?
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: womo »

Brakuje mi tylko krawężnika przy parkingu. Poza tym super robota. :D
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Powoli powstaje trzeci segment modułu. Dzisiaj łączna długość modułu 240 cm, długość peronu 100 cm.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na makiecie pojawiło się również kilka kartonowych drobiazgów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Zgadzam się. Są to pierwsze przymiarki, całość zostanie wzmocniona. Skrzynki to sklejka (podstawa), boki listewki zabezpieczone lakierem bezbarwnym. Boki będą pomalowane również na czarno.

Założenie jast takie: Powstająca makieta składać będzie się z 6 segmentów 80/40. Postanowiłem stworzyć makietę na własny użytek (makieta typu "telewizor"), będą również 2 segmenty przejściowe w sttandardzie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Maciej »

Przedmówcy mają rację - będzie "kanapka". Zainwestuj najlepiej w skrzynkę z lekkiego materiału z mocowaniem śrubowym zabezpieczającym moduł w środku przed przesuwaniem. Skrzynka z modułem może sobie leżeć i czekać na dalsze prace lub imprezy.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości