MakieTTa by WojtekTT

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

Awatar użytkownika
piotrka5
Posty: 80
Rejestracja: 14 gru 2011, 23:38
Lokalizacja: Racibórz, woj. śląskie
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: piotrka5 »

DZOZEF pisze:Mam pytanie a gdzie kupujesz gąbkę florystyczną ?
W kwiaciarni kupisz
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, 16:21 przez piotrka5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DZOZEF
Posty: 93
Rejestracja: 09 paź 2011, 17:16
Lokalizacja: olecko
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: DZOZEF »

Mam pytanie a gdzie kupujesz gąbkę florystyczną ?
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, 16:21 przez DZOZEF, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekTT
Posty: 73
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Słupsk|Szczecin
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: WojtekTT »

Asfalt faktycznie robię z papieru ściernego ponieważ zdecydowanie najbardziej pasował mi wyglądem, z tego co pamiętam to był papier baardzo drobny, ale muszę sprawdzić dokładnie, bo gdzieś ostał mi się kawałek z oznaczeniem;) ale na 80% była to 800. Kostka rzeczywiście wygląda póki co jak po trzęsieniu ziemi, ale gwarantuje, że końcowy efekt będzie znacznie lepszy:)

A co do płyt to faktycznie nie byłoby problemu gdyby powierzchnia na którą chcę je położyć była idealnie prosta, ale ponieważ nie sposób wyciąć z gąbki florystycznej idealnie prostego kawałka to podklejenie jej czymkolwiek w rzeczywistości niewiele da, ponieważ powierzchnia nadal będzie delikatnie krzywa przez co płyty będą układać się krzywo, więc albo będę musiał kleić je na siłę do ziemi, a to nie da zamierzonego efektu, albo będę musiał znaleźć sposób na wyrównanie terenu. Zgodzę się, że na płaskim terenie, gdzie położyłem tylko korek to płyty będą pasować idealnie i milimetr w zupełności wystarczy;)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10304
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: ArturSchŁ »

WojtekTT pisze:... bo milimetr to stanowczo za mało na moje potrzeby ;)
Spokojnie, płyta 1mm to 12cm w realu !! Grubszych się na pewno nie stosuje.
Jeśli musisz zniwelować teren to daj inny karton o odpowiedniej grubości, czasem wystarczy zwykła kartka A4 (na grubość) lub dwie i na to dopiero kleimy płyty. Płyty to element wykończeniowy a co jest pod nią to Twoja sprawa.
:)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, 10:56 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 2 razy.
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: ŁukaszTT »

O, nigdy wcześniej nie trafiłem na ten wątek. A makieta wygląda b. fajnie, świetna jest ta druciana brama :) Asfalt z papieru ściernego? Jeśli tak to można wiedzieć jaka gradacja? Dobrze wygląda, sam zacząłem asfalt robić z filtra brity, ale muszę przyznać, że strasznie to czasochłonne i nerwów sporo trzeba stracić, żeby ładnie wyszło. Tak się właśnie zastanawiam nad jakimiś innymi, mniej pracochłonnymi metodami :mrgreen:

Kostka wygląda w tej chwili jak po trzęsieniu ziemi, więc trawa jak najbardziej się przyda ;)
Jeśli chodzi o płyty to przecież zawsze możesz pod nie coś podkleić :)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, 10:52 przez ŁukaszTT, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekTT
Posty: 73
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Słupsk|Szczecin
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: WojtekTT »

No muszę powiedzieć, że płot na milion procent mi się przyda z tego co widzę, bo zaoszczędzi mi własnoręcznej pracy i czasu. :) Co do płyt to zgodzę się z tobą, że wyglądają szałowo, ale nie odpowiada mi zdecydowanie grubość papieru, bo milimetr to stanowczo za mało na moje potrzeby ;)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, 10:52 przez WojtekTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DZOZEF
Posty: 93
Rejestracja: 09 paź 2011, 17:16
Lokalizacja: olecko
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: DZOZEF »

Ja bym Ci polecił te płyty http://www.ogestkomp.com.pl/ typ A te 10/25 są idealne do torowiska :D i nie tylko.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, 10:51 przez DZOZEF, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekTT
Posty: 73
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Słupsk|Szczecin
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: WojtekTT »

Zgodnie z obietnicą dodaje kilka zdjęć na początek związanych z pracą nad drugą połową makiety. Po pierwsze wkleiłem na makietę gąbkę florystyczną i uformowałem zgodnie z wcześniejszymi planami tak by kontynuowała wzniesienie które stworzyłem na pierwszej połówce. Obecnie prace trwają nad dwiema nitkami torów na bocznicy kolejowej w obrębie zamkniętego zakładu produkującego....jeszcze nie wiem co. Zależało mi bardzo na tym, żeby torowisko zakryte było betonowymi płytami tak, by widoczny był jedynie wierzch torowiska. Strasznie sporo przy tym pracy a póki co nie nabrałem przekonania co do wyników mojej pracy, zresztą zobaczcie sami:) Jeśli natomiast chodzi o kostkę brukową to po odpowiednim przyciemnieniu jej i doklejeniu trawy będzie wyglądała cudownie :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, 10:49 przez WojtekTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: solar »

Obrazek
Jest to stacja transformatorowa wieżowa. W stacjach tego typu rozdzielnica SN (średniego napięcia) znajduje się w górnej części budynku, natomiast rozdzielnica nN (niskiego napięcia) oraz sam transformator -usytuowane są w dolnej części.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 08:38 przez solar, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekTT
Posty: 73
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Słupsk|Szczecin
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: WojtekTT »

No aż trudno uwierzyć ale po prawie 4 latach zastoju na makiecie w końcu coś się ruszyło, a mianowicie dostałem urlop naukowy na styczeń i jakoś wieczorami nie było co robić więc postanowiłem dokończyć makietę zgodnie z planami. Póki co zdjęć nie umieszczam bo nie zrobiłem, ale po naprawieniu kilkunastu rzeczy które przez ten okres zdążyły się zepsuć "same" przystąpiłem do robienia drugiej połowy makiety. Dla nie wtajemniczonych składa się póki co z dwóch kwadratów sklejki każda o wymiarach 1m x1m. Po dwóch dniach pracy mam już gotowe miejsce na fabrykę i wstępnie położoną trawę na piance florystycznej. Jutro postaram się wstawić zdjęcia żeby zobrazować nieco postępy w pracy:)
WojtekTT
Posty: 73
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Słupsk|Szczecin
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: WojtekTT »

Na początek trochę drobnicy :) Pomiędzy kamienicami planuję wstawić ładną bramę i pierwsza próba została podjęta :)
Obrazek Obrazek

Chodnik z dworca do miasta. Niestety żałuję że zamówiłem gotowy chodnik, a nie papier ze wzorem odpowiadającym polskim realiom.
Obrazek Obrazek

Prace na parkingu poczty polskiej trwają :) Mur został skończony i mam nadzieję, że już więcej nie będę musiał do niego wracać :| przynajmniej na razie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A na koniec mała budowla która koniecznie musi znaleźć się na mojej makiecie :) Nie wiem jak fachowo się nazywa, ale jak dla mnie to stacja transformatorowa spotykana dość często w Polsce. Jakbym się pomylił co do nazewnictwa to proszę poprawcie mnie :)
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 gru 2008, 10:14 przez WojtekTT, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekTT
Posty: 73
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Słupsk|Szczecin
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: WojtekTT »

Eee jak to powiedzieć. Na moją propozycję oddania mi części włosów powiedziała, że jeśli chce mieć ładną makietę to będę mieć łysą dziewczynę..... no cóż komentarza nie potrzeba. Zdecydowałem się na tą ładną makietę :D

A na poważnie to oczywiście Jacula masz słuszność co do malowania słupów i tak też zrobię, ale byłem tak podekscytowany wizją słupów na makiecie że kompletnie o tym zapomniałem :)

A co do zmian na makiecie pojawiło się coś nowego w obrębie paczkarni przydworcowej :) Natchnęło mnie dzisiaj przy śniadaniu, że brama wjazdowa na teren paczkarni powinna wyglądać ładnie. Od razu powiem, że lewe skrzydło jutro zrobię raz jeszcze bo jako prototyp miało prawo się nie udać.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 gru 2008, 13:28 przez WojtekTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: Jacula »

T_Domagalski pisze:...polecam włosy - najlepiej damskie, bo z reguły dłuższe i cieńsze. ;) .....
...I nie staraj się modelować zwisu....
:shock: Co na to dziewczyna/narzeczona/żona/etc.? ? :D

Żarty żartami ;)

Moim zdaniem, zanim pomyślisz o pozbawianiu włosów przedstawicielki płci przeciwnej, powinieneś troszkę te słupki przygotować:
Obrazek

Pzdr - J
Ostatnio zmieniony 13 gru 2008, 13:25 przez Jacula, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1897
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: T_Domagalski »

WojtekTT pisze:próbowałem sił w dziale kładzenie kabli na słupach z różnym skutkiem...
Jeżeli już koniecznie musisz rozpinać przewody na słupach, to polecam włosy - najlepiej damskie, bo z reguły dłuższe i cieńsze. ;)
I nie staraj się modelować zwisu przewodów, bo nigdy to nie wyjdzie tak jak w naturze.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, 00:07 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekTT
Posty: 73
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:06
Lokalizacja: Słupsk|Szczecin
Kontakt:

Re: MakieTTa by WojtekTT

Post autor: WojtekTT »

Dzięki tuchol za link bardzo mi się przyda :)

A co do zmian na makiecie to dużych zmian nie było ze względu na brak materiałów i nową grę na kompie :D

Na początek wstawiony semafor :) Wiem, że to nic wielkiego, ale bardzo pociesznie tam wygląda :> (z góry przepraszam jeśli okaże się, że kompletnie nie powinno go tam być, ale pasował mi tam i nie mogłem się oprzeć :D )
Obrazek

Przy budynku dworca też trochę zmian zaszło. Zabrakło mi papieru ściernego na asfalt stąd przerwa w pracy, ale materiał uzupełniony i zmiany postępują. Niestety nie przewidziałem, że jak kupię ten sam rodzaj papieru ściernego u tego samego gościa to będzie się on jednak różnił nieznacznie kolorem. Teraz zastanawiam się jak zniwelować tą różnicę w kolorze.

Na pierwszym rzucie moje nowe donice z trawą rzecz jasna
Obrazek

A tu ceglany murek oddzielający miejsca parkingowe od położonego poniżej chodnika. Nie nadałem trawie jeszcze odpowiedniego koloru,ale to już niebawem
Obrazek Obrazek

Z drobnicy to w warsztacie powstała donica, które dość namiętnie widać na niektórych stacjach kolejowych w Polsce. Chodziło o stworzenie imitacji betonowego kręgu na którym umieszczony jest stożek czubkiem do dołu, w którym rośnie nic innego jak....trawa :D
Obrazek

Kolejny zwrotnik gotowy. Marcinie wiem że widać uchwyt do mocowania napędu:) zrobię z nim porządek oczywiście :)
Obrazek

A z innych prac na makiecie to wszystko wrzucam razem. Doszła nowa kamienica, próbowałem sił w dziale kładzenie kabli na słupach z różnym skutkiem... no i powstało koryto rzeczki:)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 gru 2008, 14:57 przez WojtekTT, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości