Makieta - solar

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: solar »

Robcio1910 pisze: 27 lis 2021, 15:08 Robert, wg mnie bardzo TRUDNY temat ... NIE na modelarstwo, scenki rodzajowe, itp. ... :oops:
Tak Robercie, temat trudny, nawet bardzo! Nasze pokolenie jest świadome tych wydarzeń z przekazu bezpośredniego (dziadkowie, krewni), natomiast pokolenie naszych dzieci (i dzieci naszych dzieci) wiedzę na ten temat czerpie już tylko ze mediów i literatury. Takie dioramy to... wg mnie dobry pomysł. Podejrzewam, że większość oglądających (nieletnich) tą dioramę traktowało jedynie w kategoriach artystycznych, technicznych, a nie przekazu.
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: solar »

PiotrZ pisze: 26 lis 2021, 10:10
solar pisze: 24 lis 2021, 01:33 Inne akcenty kolejowe na Galicjadzie:
Obrazek
O ile wojna i militaria są często pokazywane na makiecie, to epizodów z martyrologii nigdy wcześniej nie widziałem. Trudny i delikatny temat tej dioramy. Bardzo dobre wykonanie.
Na mnie zrobiła ta diorama ogromne wrażenie :shock: Zdjęcie oczywiście nie oddaje w pełni walorów artystycznych i tragizmu sceny.
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: solar »

zibi33 pisze: 25 lis 2021, 19:15 No szkoda że nie wiedziałem o tym fakcie, bardzo chętnie bym się wybra
Faktycznie, przecież to praktycznie masz pod nosem :P Na przyszłość dam Ci znać. :)
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: Ciora »

Cóż, to tylko odwzorowanie rzeczywistości. Makabryczna, straszna i tragiczna historia, ale taka była. Nic wymyślonego. Myślę, że autor na pewno nie traktuje tego jako zabawę, a właśnie jako upamiętnienie , wyraz pamięci , albo i hołdu. Oby.
Maciej
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: Robcio1910 »

Robert, wg mnie bardzo TRUDNY temat ... NIE na modelarstwo, scenki rodzajowe, itp. ... :oops:
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: wlodar »

PiotrZ pisze: 26 lis 2021, 10:10O ile wojna i militaria są często pokazywane na makiecie, to epizodów z martyrologii nigdy wcześniej nie widziałem. Trudny i delikatny temat tej dioramy. Bardzo dobre wykonanie.
Znakomite, ale nie chciałbym mieć czegoś takiego na makiecie. :evil:
PiotrZ
Posty: 676
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: PiotrZ »

solar pisze: 24 lis 2021, 01:33 Inne akcenty kolejowe na Galicjadzie:
Obrazek
O ile wojna i militaria są często pokazywane na makiecie, to epizodów z martyrologii nigdy wcześniej nie widziałem. Trudny i delikatny temat tej dioramy. Bardzo dobre wykonanie.
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: zibi33 »

No szkoda że nie wiedziałem o tym fakcie, bardzo chętnie bym się wybrał, kiedy jeszcze planujecie jakąś wystawę w obrębie Krosna :D ?
Piękna makieta i z zachwytem zobaczył bym ją na żywo :D
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: Wojtek_Kraków »

O to jest fajne podejście do tematu. A i młodsze pokolenie ma okazję zarazić sie "kolejkami".
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: solar »

Ponieważ w tym roku było to możliwe więc razem z synkami pojawiliśmy się - po raz drugi, na Galicjadzie w Krośnie (VII Konkurs Modeli Redukcyjnych). :) :D Oczywiście po za konkursem. Z własnej obserwacji - zachwyt i uśmiech dzieci... bezcenny :) Pozwalałem oczywiście poprowadzić dzieciom pojedyncze składy parę kółek. Dlatego Starszy synek panował nad prowadzeniem ruchu innych składów, a ja czuwałem nad Centralką Roco w rękach dzieci :D
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Makietę musiałem lekko naprawić ponieważ kotki wkradły się za makietę i narozrabiały z drzewkami ;) Na makiecie się wiele nie zmieniło, dodałem tylko kilka aktywnych semaforów wyjazdowych ze stacji.
Inne akcenty kolejowe na Galicjadzie:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: solar »

Borczy pisze: 04 gru 2020, 08:19 Nie wiedziałem ,że tilligowy gagar może drzeć z taka prędkością :shock: .
W aplikacji Roco z21 (na androida) ustawiłem mu prędkość maksymalną 120 km/h (trochę za szybko, chyba jego max, to 100 km/h). :>
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: womo »

Suuuuuuper film. Dziękuję :mrgreen:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: Borczy »

Nie wiedziałem ,że tilligowy gagar może drzeć z taka prędkością :shock: . Poza tym klimatyczny tort z pięknym dworcem Friedenthal :)
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: Ciora »

Ale ujęcie , gdy na kamerkę walą dwa rozpędzone pociągi... istny horror. Aż się przeraziłem, że będzie katastrofa :D
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Makieta - solar

Post autor: solar »

drlukasz pisze: 03 gru 2020, 19:22 "chłyt marketindowy"
Otuż to! :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości