makietka-naturalnie

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sebano79
Posty: 129
Rejestracja: 11 lis 2007, 10:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: sebano79 »

Mam odkurzacz z długą rurą: -)
Spokojnie, tunel będzie "rozbieralny." Przetnę go na połowę i przednia część będzie odsuwana. W tym celu pod pianką jest folia i kartki papieru - aby się nie przykleiła do reszty.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, 23:07 przez sebano79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: PiotrT »

Też o tym pomyślałem. Trzeba będzie mieć dłuuuuugi wycior ;)
Co do zdjęć z googla to zamiast na dysk wrzucaj na picassę. Co prawda jakis czas temu wpadli na szalony pomysł w związku z niewypałem Google+ i w picassie zaszły zmiany, ale można się dostać do wcześniejszej wersji. Stamtąd już masz eleganckie linki które wstawiasz w Img i URL. Przynajmniej jest pewność że nie przestanie to działać za 30 dni i zdjęcia się będą wyświetlały.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: Mariusz »

A pomyślałeś jak dostaniesz się do tunelu gdy się coś wykolei, albo coś zgubi ??
Mając tak pancerny tunel to tylko 2 epoka i pociąg "Amerika" ;)
Awatar użytkownika
sebano79
Posty: 129
Rejestracja: 11 lis 2007, 10:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: sebano79 »

Zima za pasem, pora wrócić na strych. A na zachętę mały prezent na ropoczęcie sezonu sobie zrobiłem.
https://drive.google.com/file/d/0B7DhFo ... sp=sharing
Jedyne , co mogłem do niej podpiąć to oczywiście piętrus. Niestety sprzęgi bttb kiepsko łączą się z roco. Z pomocą przyszedł mi przedni sprzęg z gniazdem z ok-1 , kawałem podkładu i kropelka.
https://drive.google.com/file/d/0B7DhFo ... sp=sharing
I działa...
youtube

A oto mój pomysł na tunel:
https://drive.google.com/file/d/0B7DhFo ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B7DhFo ... sp=sharing
To na razie tyle. Rzadko tam jeszcze zaglądam, ale będę informował o postępach. Aha, w międzyczasie zrobiłem też kilka rozjazdów - też działają.
ps. zna ktoś sposób na miniaturki z linków google drive?
Ostatnio zmieniony 22 lis 2014, 21:14 przez sebano79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sebano79
Posty: 129
Rejestracja: 11 lis 2007, 10:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: sebano79 »

Jak to jak? Z21, Roco Kameralok, tablet i jedziesz choćbyś skończył imprezę w piwnicy :-)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: womo »

W tym wszystkim przeraża mnie jedno. Jak po pijaku iść się pobawić i nie zlecieć z tych schodków :shock:
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: Maciej »

Nie zniechęcamy - broń Boże !! Na jednym z odcinków Auf Klainer lub ER była makieta w podobnym miejscu. Właściciel wchodził na stryszek w...środku makiety. Było jeszcze mniej miejsca ;)
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: piottrw »

Też miałem makietę na styropinie i nie polecam. Jak zasiejesz trawę, szuter itd. i potem będziesz chciał coś dołożyć to będziesz musiał hiperrealistyczne wykopy robić żeby kabelek poprowadzić. Zabawy kupa, ale niepotrzebnej. Teram mam ttorta na skrzynce i jestem zadowolony z elektryki, napędy rozjazdów pochowane itp.
Awatar użytkownika
sebano79
Posty: 129
Rejestracja: 11 lis 2007, 10:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: sebano79 »

Wy to wiecie jak człowieka zniechęcić ;-)
Do kalenicy mam 1,5 metra więc spokojnie mogę siedzieć na taborecie . Nie muszę klęczeć. Co do kabelków to puszczę je w styropianie - utwardzana, podłogowa "piątka", nie wgniata się tak łatwo więc i o czołganiu nie ma mowy.
Pierwszy projekt trafił do kosza po wydrukowaniu i ułożeniu na płycie. Ten jest już poprawiony i mieszczę się pod skosami. Poziom +1 jest tylko przy ścianie szczytowej, podjazdy odsunięte od krawędzi płyty.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: Maciej »

sebano79 pisze:Strych ocieplony , stół pod makietę też gotowy. Ostateczne wymiary to 358/250/258 (długości) i szerokość od 100 cm po bokach do 108 przy ścianie szczytowej.
JarTTek pisze:Makieta typu "japońskiego", zabawa na kuckach. :)
Nie żebym był złośliwy - ile sebano 79 wytrzymasz na kuckach? 5-10 min :shock: Skoro wybrałeś takie rozwiązanie zbuduj sobie jakieś siedzisko na kółkach. Inaczej będziesz w mękach oglądał gotową makietę. O budowie w pozycjach kolankowo - łokciowych nie wspomnę :D Szkoda że nie jest to w jakiś modułach - budujesz "na dole", a na stryszek wstawiasz gotowe jak klocki.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2014, 09:36 przez Maciej, łącznie zmieniany 2 razy.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: JarUs »

Makieta typu "japońskiego", zabawa na kuckach. :) Wszystko da się "upchać". ;) Jedyny "mankament", to projekt, który nie uwzględnił skosu ścian. Podejrzewam, że po zamontowaniu torowiska trzeba będzie rzeźbić w nowych ścianach (a może i w krokwiach, bo wg. projektu tor pnie się do góry) tak, aby mógł przejechać pociąg. 8)
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: Robcio1910 »

Mariusz pisze:A jak przytyjesz ?? !! :oops:
Widać to dość dokładnie na moim "torciku" :mrgreen: ... (zobacz zdjęcia właściciela i przestrzenie dostępne na torcie) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2014, 09:36 przez Robcio1910, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: Mariusz »

Wychodzi na to, że najlepsze by były ścienne moduły, wąsko, ale dookoła pomieszczenia. Może nawet bardziej realistyczny projekt. Będzie wyżej i lżej dojść do wszystkiego.
Pamiętaj, że im starsi jesteśmy tym gorzej z gimnastyką :mrgreen:
A jak przytyjesz ?? !! :oops:
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: Robcio1910 »

Dokładnie, zgadzam się z radami Kolegów.
Zamontuj może zawiasy, które po podniesieniu poszczególnych elementów dadzą Ci możliwość dostępu do elektryki, itp. Zobacz moje "ścienne" rozwiązanie ( http://www.robcio1910.pl/moja_makieta_01.html ), musisz jednak wtedy uwzględnić wielkość odchylenia makiety, czyli zbliżenie do ściany po jej podniesieniu ... czyli przy ścianie tylko płaskie elementy, trzeba to sprawdzić doświadczalnie. :/ :roll: :D
Ostatnio zmieniony 07 mar 2014, 10:44 przez Robcio1910, łącznie zmieniany 1 raz.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: makietka-naturalnie

Post autor: jafrap »

solar pisze:Kol. Mariusz ma rację !! .
Cóż... jak się w części mieszkalnej miejsca nie ma, to czego się nie robi dla makiety(?!) :) Ale rzeczywiście, pod twoja makietę nawet czołgając się nie podejdzie, a uniesienie płyty grozi zmiażdżeniem elementów krajobrazu o skośną połać ściany. No - chyba, że delikatnie będziesz to unosił. Ale i tak ciasno. Może mniejszy projekt (?) w sensie węższe skrzynki, a tym samym więcej miejsca pod makietą. Tak aby przynajmniej wczołgać się dało :)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2014, 10:10 przez jafrap, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość