Makieta Zbyszka

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Makieta Zbyszka

Post autor: Mariusz »

Wiesz, że uwielbiam lokomotywownie. To jest mistrzostwo świata. Tyle napiszę.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Makieta Zbyszka

Post autor: whosho »

No faktycznie roboty poszły do przodu. Z tego że wywaliło Twój poprzedni temat dostrzegam tylko jedną korzyść - teraz sa wiele ładniejsze fotki. Całość o wiele lepiej prezentuje się na płasko niż z góry!!! Pozazdrościć "szopy" :) Najbardziej jednak podobał mi sie magazyn (ładne fugi!) i ta wiertarka w warsztacie :D
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Makieta Zbyszka

Post autor: Zbyszek Zajner »

Dzięki za słowa. One zobowiązują do jeszcze bardziej wytężonej pracy i poprawek nad niedociągnięciami. Dzięki.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
demobil
Posty: 205
Rejestracja: 10 kwie 2006, 21:22
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Makieta Zbyszka

Post autor: demobil »

hmm ... nie wiem co powiedzieć, ale jedno mi przychodzi do głowy - rewelacja :) , kawał dobrej roboty ... !!
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Makieta Zbyszka

Post autor: Zbyszek Zajner »

Witam,
dla wielu Szanownych Kolegów z naszego Forum moja makieta jest znana. Przed "katastrofą" na naszym serwerze był mój temat pod tytułem "Mój kolejowy mix".
Tyle wstępu.

Wszystko na poważnie zaczęło się około 2 lata temu. Dorwałem się do Fallerowskiego pisma "Bahnbetriebswerk in H0 und N. Potem wpadł mi w ręce egzemplarz "Koleje małe i duże", gdzie były plany parowozowni Kępno. I tak się zaczęło; zapragnąłem zrobić lokomotywownię wachlarzową. Tyle, że oryginał miał za mało stanowisk. Postanowiłem zrobić 5 stanowisk. No i zacząłem dłubać ( zdjęcia są już zrobione po tym, jak kupiłem obrotnicę i aparat cyfrowy ;).Wyszło coś takiego. :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ale jak już wyszła lokolotywownia, stwierdziłem, że to mało i zacząłem planować:1) Kupić obrotnicę ( próbowałem sam zrobić ale nie wychodziło )
2) zrobić plan torowisk ( tory gówne, oblotowe, dojazd do warsztatów naprawczych )
I tak powstała podwalina obecnych płyt:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Płyta z lokomotywownią ma L=1,0 m i B=0,9 m; druga płyta L=1,60 m B analogicznie jak pierwsza.

W chwili obecnej wygląda to tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnimi czasy dorwałem magazyn Auhagena. Ten mnie zauroczył i powstało takie coś:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W międzyczasie pojawiła się koncepcja przerobienia lokomotywowni dwustanowiskowej na warsztaty ( oryginalna koncepcja zakładała zbudownanie warsztatów od podstaw; poszedłem na "łatwiznę :oops: ):
Obrazek[/URL [URL=http://img251.imageshack.us/my.php?image=obraz156vw5.jpg] Obrazek[/URL [URL=http://img487.imageshack.us/my.php?image=img0007mr7.jpg] Obrazek Obrazek

Prace trwają, postaram się na bieżąco wklejać reportaż.

Na koniec coś co bardzo lubię :mrgreen: , zapełnianie lokomotywowni:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz zastanawiam się gdzie najlepiej zainstalować najnowszy nabytek od Whosho. Efekty spawalnicze będą pewnie widoczne w warsztacie ( a raczej przed nim ).

Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2007, 23:08 przez Zbyszek Zajner, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości