Makieta - Marcin

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Makieta - Marcin

Post autor: Zbyszek Zajner »

Czekam z niecierpliwością na układ torowiska. Oj będzie się działo na takiej powierzchni. Tylko pozazdrościć. Powodzenia :D
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Makieta - Marcin

Post autor: Marcin »

W zamierzeniach jest analog-kontaktron-przkaźniki. Nie przewiduję łączenia z innymi modułami. Skany wrzucę w wolnej chwili bo mam za dużo pracy.
Zgodnść ze sttandardem? No cóż. Nie chciałbym za bardzo wikłać się w problemy. Wzorcem dla mnie były makiety niemieckie jednotematyczne, kilkupoziomowe. Dla mnie celem jest makieta "żyjąca" własnym życiem. Nie wykluczam jednak pojawienia się jej na targach czy spotkaniach. Nie zamierzam zamykać się na strychu :D
Ostatnio zmieniony 02 lut 2007, 09:26 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarkott
Posty: 616
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:17
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Makieta - Marcin

Post autor: jarkott »

Marcinie, czekamy na skany projektu Twojej makiety.
Interesuje mnie przede wszystkim układ torów na makiecie, sposób sterowania (DCC/analog) a także zgodność ze sTTandardem (czy przewidujesz łączenie się z innymi makietami/modułami)?
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Makieta - Marcin

Post autor: Mariusz »

Gratuluję. Będzie co ogladac! Uwielbiam wielkie makiety. Nie nudzą mnie.
Wszystko wskazuje na to, że muszę przyspieszyc prace remontowo-budowlane u siebie.
Ile człek musi się narobic przed przyjemnościami. :cry:
Powodzenia !!
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - Marcin

Post autor: Maciej »

No Marcin :idea: może zawitam z taborem wkrótce do Torunia ;) Jesetem bardzo ciekaw co za kraina buduje się na poddaszu?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Makieta - Marcin

Post autor: Marcin »

Hej. Długie zimowe wieczory sa dobre do przemysleń.
Tak zrodził się chytry plan. Makieta będzie miec wymiary 5 mx 1,60 m. Przeznaczyłem na nią całe poddasze domu. Żona nie miała nic przeciwko :D . Jestem w trakcie robót na poddaszu więc temat jest w tej chwili na desce kreślarskiej. Byle do wiosny.

Struktura makiety:
Poziom: -14cm dworzec odstawczy
Poziom: -8 cm pętla
Poziom: +- 0 cm stacja wraz z zabudową miejską, dworcem osobowym i towarowym oraz parowozownią.
To założenia.

Makieta będzie na sklejce #10mm, składac się będzie z kilku (4 lub 6) segmentów w razie nieprzewidzianych okoliczności. Wszystko na solidnej ramie i nogach.
Sklejka tylko tam gdzie będzie torowisko. Zabudowa będzie na wypełnieniach segmentowych np: centrum miasta na oddzielnej płycie, dworzec towarowy itp.. Pozwoli to na stworzenie tzw: przestrzeni roboczych co znacznie ułatwi prace przy makiecie.
Sterowanie analogowe. Przynajmniej na razie taki jest zamysł. Torowisko modelowe jak najbardziej (flex). Rozjazdy z uwagi na kupę miejsca przewiduję tylko 12 - 15 stopniowe.
Na razie nie skupiam sie na konkretnej epoce. Jak widzieliście mój tabor to raczej mix epok, z większoscią z III i IV epoki. Jestem też na etapie kompletowania torów i całej zieleniny.

Projekt makiety już mam. Rysowałem sam bez programów. Lubię sam projektować, to pozostało mi z czasów szkolnego rysunku technicznego. Programy projektowe jakoś mnie nie zainteresowały.
W miarę wolnego czasu zeskanuję ten projekt i zobaczycie w całej okazałości.

Na razie tyle podstawowych informacji.
Następnym razem wrzucę skany.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości