Stacja - Przemek

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Zbyszek Zajner »

Masz rację, daję już spokój bo odeszliśmy od tematu makiety naszego kolegi. Poprawiamy się. A może to faktycznie Pan T.!
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Mariusz »

Daj spokój. Wtedy też robiono zdjęcia. Może to jest Terczyński ?? !!
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Zbyszek Zajner »

Aparat? Zaraz go tajniacy zwiną. Dostanie z 15 lat za fotografowanie. Toż to lata 70-te. Chcesz go skazać na częste stanie " w karcerku"?
Może zmienię go na innego luda. A on pójdzie do warsztatu ściemniać.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Mariusz »

Niech pozostanie na stanowisku pracy. Spieszy się cłop do domu, a tu trzeba jeszcze nawęglowac spóźnialskiego.
Albo wyposaż go w aparat i faktycznie stanie się rasowym MK ;)
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Zbyszek Zajner »

Faktycznie patrzy na zegarek. Celem moim było wstawić człeka, który ma tak upierniczony kombinezon dwucześciowy, że aż czarny. No może nie wyszło? To co Mariusz,ściągać gościa z cokołu czy dać mu szansę?!
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Mariusz »

To raczej jakiś miłośnik kolei coś tam patrzy na zegarek. Nie wie czy zdąży zrobic zdjęcie i dogonic pociąg? Ale on tam chyba już zostanie. Snajpera już nie ma, chyba tylko Zbyszek może go zdjąc z tego pomostu.
wojtekkowalski
Posty: 158
Rejestracja: 09 kwie 2006, 05:01
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: wojtekkowalski »

A takie pytanko: czy ten facet jest w krawacie ?? :D Mam węgiel do filtrowania gorzałki do naszej skali wpasuje się idealnie. Przyniosę Ci trochę na następne spotkanie.
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Zbyszek Zajner »

Tak też myślałem. Jak obrobię zdjęcionka, to podeślę dla przykładu. Szkoda, że teraz mieszkam trochę daleko od Was. Widzę, że Szczecin ma silną grupę. Ze stargardu byłoby rzut beretem. Z Bydgoszczy troszeczkę za daleko. Trzymam kciuki i obserwuję dalszy rozwój. WSI istnieje i ma się dobrze.

Wrócę na moment do punktu nawęglania. Moim zdaniem ziarnistość węgla jest zbyt wyrównana i przez to staje się monotonna. Powinieneś troszeczkę rozdrobnić ziaren i zastosować również pył węglowy. Sam model jest OK. Patrząc na drogę operatora to stosujesz metodę przez męki do sukcesu. Facet musi wejść na dach szopy, potem między barierkami i dopiero jest przy pulpicie dźwigu. No nieźle. :mrgreen: Ale początki są trudne. Ale model jest spoko.
Ja też go mam choć zmodyfikowałem na potrzeby mojej makiety.

Obrazek

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2007, 23:28 przez Zbyszek Zajner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 170
Rejestracja: 11 maja 2006, 01:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Przemek »

Zbyszek nie gniewam się przecież przy pierwszytm budynku nigdy nie będzie super ale dobra rana na przyszłość
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Zbyszek Zajner »

Witaj Przemku,
nie chcę Cię krytykować, nie od tego jestem ale budynek stacyjny dostał troszeczkę zbyt ostre malowanie. Moim zdaniem jest za dużo koloru czarnego i białego, ułożonego w nielogicznym układzie plamek. Widać, że się starałeś ale troszeczkę te kolory są zbyt intensywnie nałożone. Jest to trudny temat i ja mimo wielu prób mam jeszcze problemy z dobraniem zabrudzeń. Nie gniewaj się za moje słowa ale tak jak prosiłeś, to jest wyrażenie zdania.

Pozdrawiam.
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: pepsigo2pl »

witam Przemku,

widze, ze na dzien dzisiejszy postepy u Ciebie wygladaja prawie tak samo jak u mnie. czyzbysmy nie swiadomie zmierzali ku budowie blizniaczych stacji :P

bardzo jestem ciekaw Twojego projektu. jak masz to wrzuc ten stary a jak juz poprawisz, to ten nowy tez wrzuc.

a tak swoja droga, czy bedziesz budowal niski peron przy budynku czy myslales o jakims wyzszym? problem sie pojawia jak chcesz postawic budynek dworca na 1cm peronie to magazyn bedzie za wysoko. idealna wysokosc to 6mm. wtedy nie trzeba odcinac magazynu od dworca w celu otrzymania jakiejs sensownej wysokosci dla rampy magazynowej. wysokosci sa liczone od 0m n.p.m, przy uwzglednieniu podkladow torowych STYROSTONE.
Awatar użytkownika
Skała
Posty: 306
Rejestracja: 19 maja 2006, 15:17
Lokalizacja: Nykøbing F.
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Skała »

:arrow: Skrzynki.
Nie zapomnij zrobić otworów na śruby skręcające ze sobą skrzynki no i jakiś otwór na kable.

:arrow: Budynki.
Szybko się uczysz. Oby tak dalej.
Jak możesz to przynieś je na najbliższe spotkanie to sobie pooglądamy w realu.

Masz już schemat układu torowego stacji?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2007, 22:44 przez Skała, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 170
Rejestracja: 11 maja 2006, 01:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Stacja - Przemek

Post autor: Przemek »

Trochę się ruszyło skrzynki już poskładane:

Obrazek Obrazek

No a teraz czas pokazać moje wypociny:

Budynek Stacyjny posiada nad każdym wejściem oświetlenie jeszcze nie skończone:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Stanowisko do nawęglania lokomotyw:

Obrazek Obrazek


Czekam na słowa krytyki Pozdro :)
Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 170
Rejestracja: 11 maja 2006, 01:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Stacja - Przemek

Post autor: Przemek »

Witam Was też zacząłem budowę stacji o długości 2m x 0,5m nie będzie zgodna ze standardem, dlatego że to mój pierwszy projekt budowy.

Nad nazwą stacji jeszcze nie myślałem więc na razie będzie nazwa tematu taka jaka jest

Mam już deski, korek, klej i śruby:
Obrazek Obrazek

Również pierwsze budynki, które staną na stacji:
Obrazek

Co do projektu torowiska zaprezentuje jak będzie skończony bo właśnie zmieniam projekt.

Pozdrawiam Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości