Makieta pepsigo2pl

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Makieta pepsigo2pl

Post autor: pepsigo2pl »

jako, ze ostatnimi czasy okazalo sie za mam zbyt wiele czasu poza godzinami pracy- postanowilem sobie, ze re-aktywuje swoje stare hobby - kolejki w skali TT. odkad pamiecia siegam w domu zawsze byla kolejka ale nigdy nie bylo makiety. od niepamietnych czasow ja z moim Tata kreslilismy na papierze kolka i koleczka ale nigdy nie przenioslo sie to z papieru nigdzie dalej :/

po wielu latach w koncu sie zdecydowalem i jak juz pisalem powyzej zreaktywowalem swoje hobby - o to efekt pracy w TTcadzie przeniesiony na papier w celu urbanizacji otoczenia stacji.

Obrazek

plansza ma 2000x607mm. zostawilem 607mm gdyz materialy sa kupowane wg angielskich standardow a to akurat jest rowno 2stopy. z czystego lenistwa nie chcialo mi sie juz przycinac do 500mm.
2000mm wynika z mojego zalozenia, ze na stacji musi sie zmiescic "przyzwoity" sklad. (przyzwoity wg moich standardow). Jak widac ze szkicu, bedzie to jakas stacja na szlaku jednotorowym.

jak na razie z postepow budowlanych, juz mam zlozona skrzynie... czyli o niebo wiecej niz do tej pory bylo.
Obrazek

teraz pojawia sie pytanie, aczkolwiek moze zbyt pozno, jak glebokie sa napedy przy semaforach ramiennych Viessmann'a art.-nr. 4900, 4901, 4902? bo wlasnie tych semaforow chcialbym uzyc na mojej stacji?

postaram sie umieszczac nowe zdjecia w miare postepu budowy.

:idea: jezeli macie jakies pomysly/uwagi piszcie smialo :idea:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości