Makieta - zarząd DR ep IV

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: ArturSchŁ »

T_Domagalski pisze: 30 sty 2021, 13:34Natomiast przesadnie ciężkie i duże skrzynie stanowią wyzwanie przy każdym ich transporcie.
Wzmiankowane wyżej kartonowe skrzynki też były noszone po dwóch do jednej, a dokładnie w pociąg:
człowiek - karton - człowiek - karton - człowiek.
Skrzynek pancernych też nie nosi się w pojedynkę, no chyba, że po kilka na specjalnym wózeczku/platformie z obrotowymi kółkami. ;)
kolko.jpg
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: T_Domagalski »

ArturSchŁ pisze: 30 sty 2021, 08:50...trzasnęła rura z wodą, zaczęło się lać na stos kartonowych skrzynek....
OK, wypadki się zdarzają.... Ale to nie jest argument, żeby od razu opakowywać moduły jak rdzeń reaktora atomowego.
We wszystkim potrzebny jest zdrowy rozsądek i wyważenie zysków i strat. Taki wypadek, który opisałeś, zdarzył się 1 na całą Polskę na przestrzeni 15-20 lat istnienia modularstwa. Natomiast przesadnie ciężkie i duże skrzynie stanowią wyzwanie przy każdym ich transporcie.

P.S.
Poza tym odnoszę wrażenie, że im bardziej "pancernie" zapakowane są moduły, tym mniej ostrożnie obchodzą się z nimi ludzie (bo przecież są dobrze zabezpieczone) i tym większe straty w razie czego z tego wynikają... ;)
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 304
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Niejeden+ »

- jeśli coś może pójść źle, to pójdzie źle, a wystarczyło trzymać w workach na śmieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: ArturSchŁ »

Ludzie,
skrzynki stały w modelarni w szkole (pomieszczenie ciepłe, suche), trzasnęła rura z wodą, zaczęło się lać na stos kartonowych skrzynek, jak przyszli w kolejnym dniu, to się popłakali ... :oops: Kilka modułów udało się odratować, kilka poszło do kasacji.

Skrzynki zawsze są magazynowane w jakimś "pomieszczeniu": piwnica, strych, magazynek. Rzadko w pokoju, w którym jesteśmy na okrągło....
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: JarUs »

Maciej pisze: 29 sty 2021, 18:32Widziałem jak kolegom w Sopocie "pięknie namokły" moduły pakowane w karton/tekturę.
Ja swoje skrzynki, aby "nie namakały" pakuję w worki i są ciężkie, bo nie szlakowe i nie pasują mi do auta, bo zmieniłem samochód. Pozdrawiam kolegów zdroworozsądkowych. Tych którzy mnie nie lubią nie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: drlukasz »

Maciej pisze: 29 sty 2021, 18:32 Widziałem jak kolegom w Sopocie "pięknie namokły" moduły pakowane w karton/tekturę.
Zainwestuj w płyty plastikowe, wówczas na pewno nie namokną, bo sklejka/drewno może... :roll:
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: T_Domagalski »

Maciej pisze: 29 sty 2021, 18:32Widziałem jak kolegom w Sopocie "pięknie namokły" moduły pakowane w karton/tekturę...
Ja przepraszam, ale co ty zamierzasz robić z modułami? Trzymać je na deszczu? Czy w podmokłej piwnicy???

Przepraszam, że nie zachwyciłem się "jedynym słusznym" projektem twoich skrzynek. :/
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Maciej »

T_Domagalski pisze: 28 sty 2021, 18:40
Wojtek_Kraków pisze: 28 sty 2021, 11:18Ważne żeby się mieściło do osobówki...
Moje skrzynki jeżdżą ze mną pociągami. I dlatego są opakowane w lekką tekturę falistą.
Widziałem jak kolegom w Sopocie "pięknie namokły" moduły pakowane w karton/tekturę. Ja jednak wolę skrzynki. :P Musiał bym wpaść w szał z młotem żeby je uszkodzić :D
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Wojtek_Kraków »

T_Domagalski pisze: 28 sty 2021, 18:40 Moje skrzynki jeżdżą ze mną pociągami. I dlatego są opakowane w lekką tekturę falistą. Niektórzy kojarzą "Junkers-a" ;)
Przez 15 lat nic im się nie stało. To po prostu kwestia uwagi i ostrożności. Jak ktoś nie będzie uważał, to i pancerną skrzynię rozbije albo zmiażdży...
A zatem tu, dużo większe znaczenie miała druga część mojej wypowiedzi 😉
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: T_Domagalski »

Wojtek_Kraków pisze: 28 sty 2021, 11:18Ważne żeby się mieściło do osobówki...
Moje skrzynki jeżdżą ze mną pociągami. I dlatego są opakowane w lekką tekturę falistą. Niektórzy kojarzą "Junkers-a" ;)
Przez 15 lat nic im się nie stało. To po prostu kwestia uwagi i ostrożności. Jak ktoś nie będzie uważał, to i pancerną skrzynię rozbije albo zmiażdży...
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ważne żeby się mieściło do osobówki i nie ważyło kilkudziesięciu kilogramów.
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: gemol »

Znam kilka modułów transportowanych w dedykowanych im skrzyniach, mocowanych śrubami, które mimo to uległy uszkodzeniom. Każdy sposób jest dobry, jeśli przy tym zachowamy ostrożność przy pakowaniu i rozpakowywaniu. :)
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Maciej »

Jak przechowujecie swoje makiety/moduły/sekcje?
Obrazek
Jest to problem który obserwuję na imprezach w czasie rozpakowywania i pakowania – foliowanie, kartony, listwy kombinowane i tzw. „kanapki”…uff zawsze kończy się to prędzej czy później uszkodzeniem obiektów i detali na makiecie.

Ja skorzystałem z pomocy kolegi i zastosowałem skrzynie, w których moduł jest zamocowany śrubami. Ten system zapewnia maksymalne zabezpieczenie makiety/modułu. Wszystkie obiekty są całkowicie bezpieczne w czasie magazynowania i transportu, dodatkowo nie martwię się w czasie prac czy kiedy moduł „odkładam na półkę” będzie uszkodzony. Magazynowanie + Cargo – ważna rzecz 
Obrazek
Dodatkowo śruby posiadają prowadnicę (podłużny otwór) ułatwiający wysuwanie modułu makiety.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Polecam taki system bowiem szkoda naszej pracy i każdy wie jaki smutek go ogarnie kiedy uszkodzimy makietę.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Maciej »

Mariusz pisze: 15 sty 2021, 14:01 Aż się ucieszyłem, po cichutku wracamy do gry widzę, coś tworzymy, nie chwalimy się, aż tu nagle, niespodzianka ;) super, też zacząłem odświeżać TT, pozdrawiam!
Zaległości wiele - Grudziądz Przedmieście w TT - czemu nie :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta - zarząd DR ep IV

Post autor: Maciej »

Ciora pisze: 15 sty 2021, 13:07Najfajniejsze to ujęcie z lotu ptaka. Silosy widoczne u dołu zdjęcia to samoróbka? Rury ze słomek do napojów, kratownice to jakaś trawionka pewnie, ale same walce i przykrycie silosów?
Karton i tworzywa sztuczne, kratka szlifierska ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość