Kompletny laik i jego poczatki

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Martint1
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2017, 18:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kompletny laik i jego poczatki

Post autor: Martint1 »

Po to jest forum żeby pytać i razwiązywać problemy . Korek pod tory lepiej kupić na arkusze i samemu pociąć na odcinki. ;)
OgniemPlujacy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2018, 21:34
Lokalizacja: Bedford Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Kompletny laik i jego poczatki

Post autor: OgniemPlujacy »

I just się człowiek uczy... Teraz tylko się będzie trzeba wybrać gdzieś i kupić. Skoro już wiem po co :)
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kompletny laik i jego poczatki

Post autor: wicy »

OgniemPlujacy pisze:W jakim celu dajecie sklejkę pod tory? Czy to jest po to by podwyższyć torowisko czy też kryje się za tym jakaś inna tajemnica?
Pod torem jest nie sklejka a korek 3mm.
Nie dla podwyższenia, ale dla wytłumienia i wyciszenia, a przede wszystkim dla uformowania modelu nasypu.
OgniemPlujacy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2018, 21:34
Lokalizacja: Bedford Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Kompletny laik i jego poczatki

Post autor: OgniemPlujacy »

Na chwilę obecną wszystkie moje lokomotywy dają radę. Co do peronu/ stacji to zastanawiam się czy nie było by najlepiej tam gdzie łącza się oba główne kręgi tortu. Chociaż po tym jak mi napisałeś to sprawdziłem i masz rację... Trzeba będzie to nieco przeciągnąć. Jak już mówiłem jestem laikiem kompletnym :P.
A przy okazji takie pytanie... W jakim celu dajecie sklejkę pod tory? Czy to jest po to by podwyższyć torowisko czy też kryje się za tym jakaś inna tajemnica?
Martint1
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2017, 18:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kompletny laik i jego poczatki

Post autor: Martint1 »

Widzę że jeszcze dużo pracy przed tobą ;) sprawdzałeś czy na ten podjazd lokomotywa z wagonami wjedzie nie będzie czasem za stromo jak podepniesz kilka wagonów. Napisz gdzie planujesz peron i sprawdź żeby nie był za krótki bo ja już 3 razy wydłużałem i ciągle robi się za krótki jak robię coraz dłuższe składy osobowe :mrgreen: . No i wrzucaj fotki z postępu prac.
OgniemPlujacy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2018, 21:34
Lokalizacja: Bedford Wielka Brytania
Kontakt:

Kompletny laik i jego poczatki

Post autor: OgniemPlujacy »

Witam, dzięki za pozwolenie na dołączenie do tego forum, tt interesowało mnie od zawsze i od bajtla coś tam zawsze mial m, ale dopiero teraz udało mi się wygospodarować kawałek terenu by móc jakaś makietę zacząć budować.narazie idzie mi to dość topór ie , ale mam sporo czasu więc i będzie się powoli kombinowało :P https://photos.app.goo.gl/5QeAcoZNPHmWwvQZA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości