No to i nasza makieta

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
adrian pander
Posty: 423
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: adrian pander »

Potwierdzam nie ma pętli.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: ko20 »

Panowie,

Nie ma żadnej pętli. Jest to zakręcone i pokręcone ale pętli nie ma ;-)
Ale cel został osiągnięty, bo co gdzie jedzie i skąd wyjedzie nie jest oczywiste ;-)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 08:15 przez ko20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: Borczy »

womo pisze:Dopóki tego prawego toru na górze nie połączy z resztą to pętli nie będzie. Nie wiem gdzie wy tam widzicie pętle?
Nie jestem dobry w cyfrze ale na bolkowe oko to nie trza pętli ;)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 08:15 przez Borczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: womo »

Dopóki tego prawego toru na górze nie połączy z resztą to pętli nie będzie. Nie wiem gdzie wy tam widzicie pętle?
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 08:14 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: makieciarz »

Nie no jedna jest bankowo, zastanawia mnie druga ale nie mam teraz czasu tego rozgryzać trzeba paczkę do Częstochowy pakować heheh
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 08:14 przez makieciarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: womo »

Nie. Wygląda, że nie ma żadnej pętli.
Awatar użytkownika
kulaj85
Posty: 143
Rejestracja: 10 lip 2014, 09:26
Lokalizacja: Warszawa/Sopot
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: kulaj85 »

Witam nowego kolegę ;)

Całkiem ciekawy układ ;) na moje będziesz musiał użyć ze dwa moduły pętli zwrotnej, zapewne któryś z bardziej doświadczonych kolegów mnie tutaj poprawi, jak na zabawową makietę całkiem kosztowna realizacja ;) ale które hobby nie kosztuje ;)

Pozdrawiam i życzę owocnych prac ;)
Ostatnio zmieniony 05 paź 2015, 15:16 przez kulaj85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: Borczy »

Wygląda super :) . Będzie po czym śmigać.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: ko20 »

I jeszcze pogladowy widok 3D.
Załączniki
kolejka_2.jpg
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: ko20 »

Borczy pisze:No to zapowiada się kolejne dzieło :mrgreen: . W temacie modelowych nie pomogę bo buduję na rurkach ale jeśli chodzi o zieleń i resztę to ponoć nieźle mi to wychodzi ;) , służę radą.
Jak dojde do tego etapu na pewno bede sie posiłkował wiedza i doswiadczeniem :-) Dzieki.

Na ta chwile mam podstawe i kombunuje jak ze sklejki wyprofilowac podjazdy, bo wiekszosc trasy bedzie na poziomie +1, plus troche tuneli na poziomie 0.

Calosc bedzie mniej wiecej jak ponizej. To co pod spodem, bedzie w zasadzie w tunelu podusniete tylko do gory. Odseparowalem na rysunku dla jasnosci. NIe bedzie 100% w tunelu, bo pod glowna stacja, caly bok bedzie pół-otwarty, zeby bylo widac przejezdzajace pociagi. Male kolko w tunelu wcisniete na łukach R01, bo bedzie po tym pomykał stary ale jary BTTB LVT, on se poradzi z ciasnymi łukami.

Wiec sa to 2 pokrecone petle, plus male kolko solidnie stunelowane pod "tramwaj" (w zasadzie metro).

W srodku miejsce na miasteczko, z drugiej strony czesc przemyslowa, jeszcze brak pomyslu co tam powstanie, moze jakis kamieniołom lub cos takiego. Moze czesc tuneli jadacych przez miasteczko bedzie ociupinke otwarte, z jakims drogowymi wiaduktami nad tym? Moze stacja dla tramwwaju, sie obaczy.

Wiem ze torow troche napchane, ale jak pisałem, kolejka do zabawy z dzieckiem. Ma sie cos dziac. Duzo pociagów ma jezdzic, zmieniac kierunek, pojawiac sie i z znikac w tunelach itp, itd.

Wiem ze to ogrom pracy, ale jedno z glownych celów to spedzanie z synkiem wspolnie czasu na czyms innym niz gry komputerowe czy ogladanie bajek.
Załączniki
kolejka_1.jpg
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: Borczy »

No to zapowiada się kolejne dzieło :mrgreen: . W temacie modelowych nie pomogę bo buduję na rurkach ale jeśli chodzi o zieleń i resztę to ponoć nieźle mi to wychodzi ;) , służę radą.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: ko20 »

Borczy pisze:Makieta będzie na rurkach czy modelowych ?
Modelowych.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: No to i nasza makieta

Post autor: Borczy »

Makieta będzie na rurkach czy modelowych ?
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

No to i nasza makieta

Post autor: ko20 »

Witam,

Niniejszym dołączam to tych którzy budują makiete :-)
Głównie ze wzgledu na synam ktory sie zakochał w kolejkach (5 lat). Dosyc standardowo, zostało trochę gratów BTTB w różnym stanie. Do tego pojawi sie pare nowych rzeczy.

Tak dla potomnosci, bede tu opisywal nasz boje, może ktoś skorzysta.

Założenia.
- kolejka ma być do zabawy i jezdzenia. To nie musi byc 100% odwzorowanie rzeczywistosci, jak beda epoki pomieszane ociupinke nie bedzie problemu. Czyli ma byc sporo torów.
- makieta nie bedzie wynoszona. Bedzie chowana pod łózko, wiec mam absolutny limit wielkosci 140x200cm. Do tego calosc nie moze byc wyzsza niz ~20cm.

Do doprowadza nas do podstawy maksymalnie sztywnej i cienkiej.
Wlasnie powstałą w garazu jako parowarstwowa konstrukcja:
- sklejka 4mm
- co 20cm profile aluminiowe 20x10x2mm
- sklejka 4mm
- znowu profile aluminiowe tylko w poprzek
- sklejka 4mm.

Calosc ma wiec okolo 32mm, plus niziutkie nozki, zostaje okolo 14cm na sama kolejke. Jak sie nie ma co sie lubi......

Sklejka od takiej konstrukcji wazy ~23kg, profile alu okolo 10kg. Calosc dosyc ciezka, ale bedzie wniesiona do pokoju raz.

Całość skrecona srubami fi=6 w miejscu gdzie krzyzuja sie profile. Dodatkowo pomiedzy sklejke wpuszczona pianka montazowa.
Musze przyznac ze calosc jest mega sztywna. Podparte na 4 nozkach na rogach (140x200cm) nie wykazuje na srodku ugiecia pod wlasnym ciezarem. No moze sie tam robi 1mm szpara.

Po wyciagnieciu spod lozka sa do tego dostawiane nozki zeby podniesc calosc z parteru. Operacja wyciagniecia i podniesienia to minuta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości