nowy

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

lukikuki84
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2014, 09:10
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: lukikuki84 »

kolego radzę sobie z scarm'em robiłem wszystkie projekty dla H0 dla TT tez zrobiłem ale w modelowych rzeczywiście nie pasuje wielkość rozeszło się do 280x150 cm minimum a rurki ciężko dostępne przy ich zastosowaniu projekcik wyszedł ok nawet nieco można by pokombinować pytanie co z taborem przy zastosowaniu rurek na podjeździe ?? chyba tylko krótkie wagony
lukikuki84
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2014, 09:10
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: lukikuki84 »

kolego a dużo masz tych rurek uzbieramy coś to chętnie co nieco kupię :)
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: Mariusz »

Ale rurki w scarmie też są :mrgreen:
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: womo »

Bo to jest projekt na rurki. Ty natomiast używasz nowych torów gdzie są już inne łuki.
Czyli teraz ten projekt potrzebuje więcej miejsca niż kiedyś ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: Mariusz »

Trenuj. Scarm jest najprostszym programem jaki znam do projektowania makiet. Wszystkie inne znane programy mi nie szły, a ten od razu. Nawet mój 8-mio letni synek sobie nieźle radzi.
lukikuki84
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2014, 09:10
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: lukikuki84 »

witam

zrobiłem projekt w scarm'ie ale ni jak się to ma do rzeczywistości, nie da się uzyskać niektórych łuków ciężko w ogóle pomierzyć łuki i dopasować to wszystko chyba przyjmę metodę jednego z kolegów z forum przygotuje stół i rozłożę torowisko w realu i będę formował tak jak tylko pozwoli na to przestrzeń próbny przejazd pociągu paręnaście razy w różnych konfiguracjach wagonów i loków i tak będzie najłatwiej bo szczerze mówić scarm już mnie zaczyna zniechęcać chyba że znacie jakiś lepszy program do projektowania torowisk choć metoda prób i błędów może okazać się chyba najtrafniejsza :D
lukikuki84
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2014, 09:10
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: lukikuki84 »

230x140 cm
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: Gloow »

Chciałbym żeby możliwie bezproblemowo jeździł po niej tabor z krótkimi i długimi wagonami epoka III lub IV.
Nie stosuj zatem łuków o mniejszym promieniu niż 310mm, aczkolwiek niektóre parowozy z zamontowanymi dodatkowymi elementami nie przejadą po tych łukach. Jeśli chodzi o same tory to wyboru na dobrą sprawę za dużego nie masz.
Ile masz miejsca na tą makietę?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, 19:45 przez Gloow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: womo »

Ależ ja Cię wspieram całym sercem.
Im więcej ludzi zapalonych TT tym lepiej. :mrgreen:
Tylko, że już na wstępie nie odrobiłeś pracy domowej. Wszyscy nowi pytają czy robić na rurach, modelowych, czy betungsach. A Ty nawet nie sprawdziłeś, że w tej skali to tylko Tillig i Kuchen, a no i obrotnica od roco.
Moja rada najpierw sprawdź co oferuje TT bo po doświadczeniach z H0 możesz się zdziwić ...
Ale jak pisałem trzymam kciuki :mrgreen:
I cieszę się, że Cię zmotywowałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: Mariusz »

Co Ci w H0 nie podobało się ??
Może masz coś zbędnego, bo ja właśnie w odwrotną stronę :mrgreen:
Przez kilka tygodni projektuj w scarmie, jak już sobie wybierzesz najfajniejszy układ wtedy zacznij myśleć o zakupach.
lukikuki84
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2014, 09:10
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: lukikuki84 »

Kolego womo jak nie chcesz pomóc to poprostu nie pisz jak bym był leniwy to bym się nie brał za taką pracę szukałem torowisk różnych ale wole sie dopytać niż tak jak z pierwszą makieta H0 3 razy przerabiać ale takie komentarze sprawiają że mam jeszcze większy zapał do pracy pozdrawiam
lukikuki84
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2014, 09:10
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: lukikuki84 »

Ok dzięki przeglądałem parę razy nawet z tej strony chyba pochodzi ten plan który przedstawiłem poszukam jeszcze może ktoś wypowiada się na temat takiego układu
Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, 12:04 przez lukikuki84, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10305
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: ArturSchŁ »

Polecam poczytanie tu na FTT (działy: makiety oraz porady), bo to samo pytanie padało wielokrotnie, także przejrzyj materiały na stronie: http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/tech.asp .
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: womo »

:mrgreen:
Jak dla mnie to z Twego pierwszego tutaj postu wynika, że nic nie zbudujesz, bo jesteś tak leniwy, że nawet nie sprawdziłeś jakie są tory w TT :mrgreen: :roll:
Ale niech Ci będzie
Tillig fleksy, do tego najlepiej ew3 do samodzielnego montażu też tillig.
Co do pomocy to najlepiej tak 3 na 2 metry i już zmieszczą Ci się i długie i krótkie wagony.Powiem nawet więcej 4 i 8 a nawet 6 osiowe. Ale jeszcze nie widziałem makiety z którą by nie było żadnych problemów. Ale próbuj może Twoja będzie pierwsza ... :mrgreen:
Trzymam kciuki za postęp prac ... :lol:
lukikuki84
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2014, 09:10
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

nowy

Post autor: lukikuki84 »

Witam

Koledzy jestem tutaj nowy i po wcześniejszych zmaganiach z H0 przyszedł czas na TT. Mam w planach wykonać makiet podobną do załączonego, proszę o pomoc i radę na jakim najlepiej torowisku to zrobić myślałem o tillig'u albo fleischmann'ie ewentualnie Roco ale nie wiem czy ma wszystkie elementy żeby złożyć taki układ. Proszę o pomoc a w między czasie spróbuję coś przygotować w Scarm'ie. Chciałbym żeby możliwie bezproblemowo jeździł po niej tabor z krótkimi i długimi wagonami epoka III lub IV.

pozdrawiam

Łukasz
Załączniki
m2.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości