nowy

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
kbosak
Posty: 73
Rejestracja: 22 gru 2014, 08:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: kbosak »

mradwan pisze:Rokal pojedzie, ale nie pokona rozjazdów. Do tego trzeba przetoczyć koła (w lokomotywach) lub wymienić w wagonach.
Rokal jedzie bez kłopotu po szynach rurkowych: krótkie proste zwrotnice na wprost, łukowe każda, anglik i tory krzyżowe nigdy. Mam specjalny tor na rurkostacji do kulania Rokali. Kluczowe są koła napędzane, np. BR-24 jest nie bardzo przetaczalne na węższe obręcze bo z kołem zlana jest zębatka je napędzająca, wielkie ryzyko pomyłki przy frezowaniu.
Wymiana kół w wagonach Rokali jest trywialna:
http://www.das-service.de/Modmueller/tt ... /index.php
Ostatnio zmieniony 05 sty 2015, 18:09 przez kbosak, łącznie zmieniany 1 raz.
mradwan
Posty: 403
Rejestracja: 04 lut 2007, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: mradwan »

Rokal pojedzie, ale nie pokona rozjazdów. Do tego trzeba przetoczyć koła (w lokomotywach) lub wymienić w wagonach.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: oelka »

Po torach Tilliga nie pojadą tylko takie zabytki jak modele Rokala z lat 60. z toczonymi kołami, ze względu na dużą grubość obręczy. Modele BTTB jeżdżą bez problemów.
jaceks196
Posty: 48
Rejestracja: 25 lis 2014, 21:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: jaceks196 »

Dzięki za odpowiedz czyli jezeli zastosuje same nowe tory to i stare BTTB i nowy Tiling spokojnie dadzą rade?Oczywiście chodzi o loko i wagony
Ostatnio zmieniony 01 gru 2014, 21:39 przez jaceks196, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
myszka
Posty: 299
Rejestracja: 27 wrz 2006, 21:35
Lokalizacja: Rumia Janowo
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: myszka »

jaceks196 zapomniałeś chyba o jednej najważniejszej rzeczy ;). O cierpliwości nieodłącznym elemencie modelarstwa. Lepiej poczekać i pozbierać pieniążki na tory modelowe niż potem płakać nad rozlanym mlekiem.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 gru 2014, 21:16 przez myszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: ArturSchŁ »

Jak nie sprawdzisz sam, to nie będziesz wiedział ....
Takich hocków-klocków to chyba nikt nie robi. :lol:
A tak w ogóle, co to znaczy: czy każdy tabor będzie jeździł ??

BTW: przejazd (bez wykolejania/zawieszania się) przez rozjazdy BTTB w dużym stopniu zależy od układu torów. W jednym przypadku może być prawie OK, a w innym masakra...

Już na EW1 pojawiają się problemy. Generalnie krótkie loki, szczególnie z dawnej produkcji radzą sobie na rozjazdach rurkowych, jednak większość współczesnych miewa problemy.
IMHO: daruj sobie rozjazdy BTTB.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2014, 20:37 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 2 razy.
jaceks196
Posty: 48
Rejestracja: 25 lis 2014, 21:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: jaceks196 »

Witam.Mam pytanie jakbym połączył nowe flexy ze starymi rozjazdami BTTB to czy kazdy tabor będzie jezdził ?Pozdrawiam
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: Samowarek »

Tu masz namiar na stosunkowo tanie tory: http://www.conrad.pl/Tory-Tillig-w-skal ... 96_1606350
Powodzenia i zostaw rurki w spokoju to już antyki ;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, 07:55 przez Samowarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: solar »

lukikuki84 pisze:oki przemyślę jeszcze temat dzieki za rady
Przemyśl i to dobrze, bo układanie rurek na nowej makiecie, to jak wpakowanie silnika od Fiata 126p do nowego auta niemieckiej marki. :mrgreen:
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: JarUs »

lukikuki84
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2014, 09:10
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: lukikuki84 »

oki przemyślę jeszcze temat dzieki za rady
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: winner_xp »

Nie inwestuj w rurki koledzy dobrze radzą ;), miałem i mieć je będę, ale tylko w pamięci :P
swiderskik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: swiderskik »

Sam kiedyś przerabialem temat rurek i bylem juz zdecydowany na budowę właśnie za ich pomocą. Nawet do tego stopnia ze skupowalem jak tylko pojawiały się w jakimś dobrym stanie... na szczęście po poradach kolegów na forum o pamiętałem się w ostatniej chwili. Ułożona mam cześć makiety i nigdy w życiu nie wrócił bym do rurek.. Jeśli makieta o której piszesz robi takie wrażenie to teraz wystarczy jeszcze wyobrazic sobie ja z torami modelowymi . Naprawdę jeśli nie chcesz tracić przyjemności z użytkowania makiety to się nie zastanawiaj...
lukikuki84
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2014, 09:10
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: lukikuki84 »

byłem w piątek u znajomego który od lat bawi się w modelarstwo i to nie tylko kolejowe ma piękną makietę TT i układ torów wykonany właśnie na rurkach wygląd to na prawdę cudownie może namówię go na podzielenie sie widokiem bo gość nigdy nie pokazuje tego szerszej publiczności tylko dla znajomych naprawdę coś pięknego i loki jeżdżą bez problemu makieta wykonana w III epoce PKP stad mój zachwyt i próba zrobienia czegoś podobnego to nie kwestie pieniędzy tylko wrażenia jakie zrobiła na mnie tamta makieta
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nowy

Post autor: PiotrT »

Jeżeli to kwestia funduszy to proponuje zacząć od prostego modułu. 3 x podkłady + 2x szyna to naprawdę niewielki wydatek, a potrenujesz sobie wszystko. Od równego cięcia sklejki, po klejenie torów, tłucznia, zieleni niskiej i wysokiej. Zabawy na całą zimę. Ja też zacząłem od makiety choć koledzy namawiali mnie do modułów. Po makiecie nie ma już śladu :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości