Wireless control is cool

wireless control is cool

Moderator: mod-Elektryka i DCC

Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: ArturSchŁ »

Na tablecie problem nie występuje, chyba, że ktoś przykłada ucho do 10" lub 7" płyty.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: Misiek »

Engine Driver do JMRI ma opcję: zatrzymaj pociąg gdy zadzwoni telefon.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: tydzial »

czytaj dokładnie jak ktoś do ciebie dzwoni to sterowanie jest aktywne i nic się nie dzieje jak chcesz gadać to dla bezpieczeństwa stajesz na boku i se gadasz
Awatar użytkownika
biker
Posty: 411
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:20
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: biker »

Za jakiś czas smartfony będą leżeć po szufladach jako niepotrzebne i wtedy problem rozwiąże się sam. Smartfon manipulator bez karty sim. :)
fox
Posty: 215
Rejestracja: 20 sie 2006, 12:06
Lokalizacja: Rokiciny Podhalańskie
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: fox »

Czyli rozumiem, że na czas połączenia (od dzwonka) sterowanie jest niemożliwe? To w takim razie można spowodować ładną i kosztowną katastrofę kolejową. Nie wspominając o opóźnieniach w realizacji rozkładu.
kacper.szczecin
Posty: 106
Rejestracja: 30 paź 2014, 09:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: kacper.szczecin »

Ja miałem kilka takich sytuacji. Procedura jest prosta:
1. Odebrać;
2. Powiedzieć, że zaraz się oddzwoni;
3. Zatrzymać się na najbliższej stacji/bocznicy;
4. Zadzwonić;
5. Jechać dalej.
fox
Posty: 215
Rejestracja: 20 sie 2006, 12:06
Lokalizacja: Rokiciny Podhalańskie
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: fox »

Co się dzieje gdy ktoś zadzwoni na telefon maszynisty (żona, dziewczyna, teściowa, dziecko - niepotrzebne skreślić :D ) w czasie prowadzenia składu?
Pawelec
Posty: 484
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:25
Lokalizacja: Sz-n Śródmieście/Podjuchy
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: Pawelec »

Mialem okazje na dzisiejszym spotkaniu operowac (pierwszy raz zreszta w ten sposob) sterowaniem lokomotymy ze swojego smartfona za posrednictwem Z21. Oczywiscie po wczesniejszym wgraniu programu do sterowania - wywolalo to u mnie ogromne wrazenie z jaka latwosciowa mozna sterowac swoim skladem. Wiadomo, ze minusem jest to, ze bateria przy dzialajacym WiFi szybko sie wyczerpuje. Co do patrzenia w ekran to nie trzeba tak czesto zerkac na niego, chociaz pewne nawyki z operowania Multimausem lub Fredem zostaja. Plusem zas jest to, ze nic nie placze sie pod nogami.

P.S. Przepraszam za literowki, ale nie mam polskich znakow
Kedar
Posty: 61
Rejestracja: 07 lut 2015, 11:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: Kedar »

Jaka centralka i boostery to albo ktoś kto się zna musi się wypowiedzieć, albo dopiero jak będę w przyszłym tygodniu i sprawdzę podam. Te problemy były jak jeździły różne ilości pociągów, czy to 2 czy 8, bo chyba więcej nawet nie mieliśmy jednorazowo na makiecie.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: Misiek »

A jaka była centralka i boostery Loconet? I czy wtedy jeździło też "max 6 pociągów"
Kedar
Posty: 61
Rejestracja: 07 lut 2015, 11:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: Kedar »

Tzn. przy Loconecie grzały się wzmacniacze. Z tego co Maciej i Tadziu się dowiedzieli, to za bardzo się grzały. Kiedy już wszystko jeździło, mogłoby się wydawać prawidłowo, nagle wychodziły jakieś problemy, makieta stawała, pomagał tylko reset systemu. Właściwie to nie mamy pojęcia czemu występowały takie problemy, ja się na elektronice, ani nawet na elektryce nie znam, ale zatrzymanie bez powodu, albo wylogowanie wszystkich FREDów podczas jazdy nie jest czymś normalnym. Szczególnie, że chłopaki dokonywali pomiarów elektrycznych i wszystko było prawidłowo, a system miał problemy.
Teraz zamieniliśmy tylko Loconet na Z21 bez zmiany czegokolwiek w połączeniu modułów i na razie takich problemów nie zauważyliśmy. Jedynie kiedy na jakimś rozjeździe następowało zwarcie było zatrzymanie na makiecie, ale wiadomo to nie jest wina systemu, tylko Conradów, które mają problem z prawidłowym dociskaniem iglic.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: Misiek »

Kedar pisze:nie było żadnych komplikacji z systemem, jak w Loconecie.
Możesz rozwinąć temat?
Kedar
Posty: 61
Rejestracja: 07 lut 2015, 11:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: Kedar »

Działamy teraz z białym Z21 na naszych jazdach w Szczecinie. System ciekawy, cała makieta jest podłączona do jednego zasilania, wszystko jeździ bez jakichkolwiek problemów. Jeździło u nas teraz maksymalnie 6 pociągów na raz, nie było żadnych komplikacji z systemem, jak w Loconecie.
Sterowanie telefonem, czy tabletem różni się zdecydowanie od analogowych manipulatorów, ale wcale nie oznacza, że musimy siedzieć z twarzą wlepioną w wyświetlacz. Jak odpowiednio wyczuje się skale prędkości to też można jeździć wcale nie patrząc się na urządzenie.
Jedyny poważny minus jaki na tą chwilę zauważyłem, to możliwość podłączenia dwóch (nie sprawdziliśmy czy więcej też) urządzeń pod jedną lokomotywę. Nie powoduje to wyrzucenia dotychczasowego manipulatora, ani nie ma żadnej blokady wejścia na kanał przez nowe urządzenie. Zrobiliśmy tak, że Łukasz przyspieszał swoim Husarzem, a ja w tym samym czasie przełączałem światła i mogłem mu w każdej chwili zwalniać. Nie jest to dobre, kiedy ma się włączone za dużo aktywnych lokomotyw w swoim urządzeniu. Najlepszym rozwiązaniem, chyba przed zabawą poustawiać, kto jaką loką jeździ, a wszystkie pozostałe deaktywować u siebie, żeby nie ukraść komuś składu w trakcie jazdy.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: womo »

Wiesz z wiekiem będzie się coraz częściej szukać " po paluszku".
Wtedy kable będą jak najbardziej wskazane :)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: ArturSchŁ »

Misiek pisze:Przyzwyczailiśmy się do fredków/locomyszek...
Prawda, to najtrudniej zmienić.
Jednak plączące/plątające się kabelki, zajęte wszystkie gniazda w boxie, ....i z kabelkiem bywa różnie.
;)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2015, 08:16 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wireless is cool”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości