Wireless control is cool

wireless control is cool

Moderator: mod-Elektryka i DCC

Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1642
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: Misiek »

Jak u womo - trzeba patrzeć na telefonik. Przyzwyczailiśmy się do fredków/locomyszek, które mają pokrętło 3D.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: ArturSchŁ »

womo pisze:Jak dla mnie największym minusem jest to, że zamiast obserwować lokomotywy muszę co chwila spoglądać na ekran.
Wystarczy podnieść telefon na wysokość oczu !!
:mrgreen:
womo pisze:Drugi minus bateria. Przy zabawie u kumpla po pół godziny rozładował mi się jego tablet i pupa.
Tak, krótka bateria w telefonie, to ból !!
:/
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2374
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wireless control is cool

Post autor: womo »

Jak dla mnie największym minusem jest to, że zamiast obserwować lokomotywy muszę co chwila spoglądać na ekran. Jednak normalny manipulator ma guziki i nie muszę ich szukać wzrokiem. Jadę palcem i przełącza intuicyjnie.
Drugi minus bateria. Przy zabawie u kumpla po pół godziny rozładował mi się jego tablet i pupa. Ładowarki mają strasznie krótkie kable. Ciężko sterować czymś z poziomu podłogi.
Poza tym podoba mi się; ) Ale na razie jestem na poziomie kabla a i z tym mam duże problemy :)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2015, 13:48 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Wireless control is cool

Post autor: ArturSchŁ »

Marzy się nam, oderwanie się z manipulatorem do skrzynek - praca bez kabla.
Jednak nowe technologie łączą się z obawą o niezawodność i pewność działania rozwiązania.
O ile zabawy w domu z jedną czy max kilkoma lokomotywami nie nastręcza obaw, to już spotkania z wieloma lokomotywami powodują gęsią skórkę na karku w przypadku utraty panowania nad składem.

Pomyślałem, że ten dział może być wspólnym miejscem dla opisów, obaw i doświadczeń w sterowaniu bez kabla - niezależnie od sposobu komunikacji oraz systemu DCC.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2015, 09:29 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wireless is cool”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości