Wittfeld

Zeuke, BTTB, Rokal itd.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: Borczy »

Super się zapowiada ;)
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: clipers »

Projekt "poszedl" do trawienia. Kola szprychowe juz dotarly a takze lozyska kulkowe. Jesli wszystko pojdzie z planem prace rusza po nowym roku.
W zalaczniku rysunek sklejony z czesci , po projekcie z corela.
Załączniki
witt.pdf
(428.94 KiB) Pobrany 247 razy
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: krzysztof »

piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: piotrek092 »

Kolego Clipers, wejdź na stronkę czeską pojezdy.eu, tam masz wszystko: silniki, koła zębate, łożyska, kardany, gotowe przekładnie (w czeskim języku prevodowky TT). Znajdziesz tam wszystko do budowy napędu modelu.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: Borczy »

Aktualnie maluję Wittfelda dla kolegi w skali H0. Kalki mam więc jeśli to w czymś pomoże to mogę zrobić zdjęcia, zeskanować itd..
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: clipers »

Nie wiem czy ulatwi ale napewno pomoze. Teraz widze ze w modelu dwie przednie osie umieszczone w obrotowym wozku zapewne by ulatwic jazde na lukach. To troche komplikuje sprawe bo wyglada ze trzeba bedzie tam uzyc innych lozysk. Czy ktos z was juz kiedys z czyms takim sie spotkal? Czy w ogole takie male lozyska sa dostepne ?
Wciaz nie moge rozwiazc problemu z napedem . Bedzie musial byc umieszczony na pojedynczej osi a ja nic takiego nie moge znalesc. Myslalem ze moze gosciu z Hollywood foundry bylby w stanie cos pomoc ale on zawiesil tymczasowo dzialalnosc.
Szukam wiec porady w sprawie napedu i lozysk.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: krzysztof »

znowu się pojawia: czy to dla Ciebie jakieś ułatwienie?
https://www.ebay.de/itm/ETA-177-Bausatz ... rk:15:pf:0
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: clipers »

PS 4AM skończone? :)
skonczone :)
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: clipers »

Projektować będę w Corelu a potem trawić blachy. Ogólnie projekt nie wydaje się trudny . Szukałem napędu wczoraj ale narazie bez sukcesu. Najwygodniej byłoby zbudować trzy częściowa wersje i napęd wpakować w sierodkowy wagon . W skrajnych wagonach nie ma miejsca chyba na napęd w wózkach wiec będzie musiał być na pojedynczej osi.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: ArturSchŁ »

clipers pisze:Teraz musze tylko znalesc naped.
Zwróć uwagę, że prędkość podróżna to 60 km/h, Vmax to 70 km/h, choć późniejsze wersje osiągały także >100 km/h.
clipers pisze:Chyba zacznę ....
Pomyśl nad tym, by można było wykonać model w większej ilości egzemplarzy niż jeden.
Mam na myśli, by technologia nie była "ręczna" lecz "powtarzalna", czyli np w Corelu i lasercut lub fototrawienie.
Sam bym uzupełnił swą kolekcję o kolejny egzemplarz, a zapewne pojawi się kilku chętnych kolegów. :mrgreen:

BTW: Rothe zrobiło swój model w oparciu o płytkę PCB (laminat dwustronny), do której od góry i dołu są lutowane elementy napędu oraz koła:
Przechwytywanie.JPG
...do tego (nowego) kartonowa lub blaszkowa buda. :mrgreen:
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: Wojtek_Kraków »

Będziesz robił w PKP?
Skąd bierzesz kalki?
Pozdrawiam
PS 4AM skończone? :)
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: clipers »

Chyba zaczne i skoncze . Wszystko tam juz jest w wymiarach 1:120 - dzieki wielkie . Teraz musze tylko znalesc naped.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Wittfeld

Post autor: krzysztof »

swego czasu (jeszcze niedawno) one były na jebaju jako kity do samodzielnego montażu i pomalowania... spogladaj tam od czasu do czasu. na razie jest tylko gotowiec za 600 eurasów.
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Wittfeld

Post autor: clipers »

Witam
Poszukuje rysunków , zdjęć jak w temacie . W związku z tym ze firma Rothe już ich nie produkuje a ja chciałbym mieć taki w swojej kolekcji muszę zbudować sobie sam. Jeśli któryś z szanownych kolegów posiada ten model , proszę o kontakt na PW ( zdjęcia i niektóre wymiary będą bardzo pomocne )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytkowe rarytasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości