Pactra

Malowanie modeli / zmywanie farb, kolory, jakie farby zmywacze itd.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Pactra

Post autor: golab »

Ludmiła i Gagarin PolMiedzi w "mojaTT" malowane były Pactrami - przy odpowiednim rozcieńczeniu dla mnie są bez zarzutu (ja dodaję rozcieńczalnika z opóźniaczem Gunze - teko smrodlawego). Vallejo niestety jak dla mnie za delikatny, odchodzą przy maskowaniu, choć czarny i szary bardzo dobrze kryją - niestety model Air nie są błyszczące, a tylko takimi staram się malować.

Właściwości danej farby, jak przekonałem się na własnej skórze, zależą także od koloru. Pędzel bym sobie darował, aero nie jest takie drogie jak się wydaje, a efekt znacznie lepszy (kompresorek PARI za 70 zł + aero za 40)
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pactra

Post autor: PiotrT »

Dla mnie Vallejo ma jeszcze jedną zaletę. Opakowanie. Słoiczki Pactry po roku nieużywania cięzko odkręcić, poza tym wygodniej jak dla mnie wycisnąć jest sobie parę kropel do pojemniczka po lekach niż maczać pędzel w otwartym słoiku.
Do aerografu używam tylko Vallejo Air - dodatkowo je rozcieńczając.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pactra

Post autor: Gloow »

Ja malują też tylko pędzlem i podtrzymuje to co napisałem
TT-maniak
Posty: 193
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:29
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Pactra

Post autor: TT-maniak »

Zamierzam pomalować sobie mały wagonik tak dla treningu coś jak w tym poradniku. Malować mam zamiar pędzelkiem.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pactra

Post autor: Gloow »

Lepiej zamówić Valejo. Pactra się do niczego nie nadaje. Valejo dobrze kryją. ale uważaj bo zanim porządnie zaschną łatwo uszkodzić pomalowaną powłokę. Valejo jest dużo bardziej wydajna niż Pactra.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Pactra

Post autor: monique222 »

Z farbami Pactra to mam różne doświadczenia bo pracowałem na nich w modelarstwie okrętowym itp i powiem że nie są to najlepsze farby lepszy jest nawet humbrol. Zależy od zastosowania pod aero Pactra totalnie się nie nadaje pod pędzel jest oki jeżeli chcesz coś pod aero to polecam MM - Model Master. Jeżeli pracujesz na aero to też dużo zależy od aerografu bo jak masz coś z wyższego przedziału to i nawet Pactra jest oki :). I Pactra ma też zalety , mało śmierdzi i bardzo szybko schnie :). Zapewne każdy ma swoje zdanie, "co kraj to obyczaj" polecam Valejo choć też ma wady i zalety jak każda :) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 23:54 przez monique222, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pactra

Post autor: Marcin »

TT-maniak pisze:Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenie w tym temacie ?
Pactra to wg mnie największy szit jakim malowałem, szkoda kasy na to.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2013, 09:32 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
TT-maniak
Posty: 193
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:29
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Pactra

Post autor: TT-maniak »

Widziałem w poradniku kolegi merrego, że on używa do modeli farb Valejo. U mnie w pobliskim modelarskim są farby akrylowe Pactra. Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenie w tym temacie ? Czy lepiej zamówić na allegro te Vallejo.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2013, 09:31 przez TT-maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie / zmywanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości