Farby do malowania modeli

Malowanie modeli / zmywanie farb, kolory, jakie farby zmywacze itd.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Farby do malowania modeli

Post autor: KamilW »

Ja też używam Vallejo AIR, i szczerze polecam, bardzo dobre i niezbyt drogie farbki, dodatkowym atutem jest ich łatwa dostępność.
Awatar użytkownika
merry
Posty: 303
Rejestracja: 09 kwie 2008, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Farby do malowania modeli

Post autor: merry »

Jestem zadeklarowanym zwolennikiem farb akrylowych Vallejo. Dwie główne palety: Model Color z dużą liczbą kolorów i Model Air zawierająca specjalną gęstość pod malowanie aerografem.
Zalety:
1. Doskonałe pojemniki (z zakraplaczem umożliwającym wygodne mieszanie barw).
2. Bardzo dobre krycie (oczywiście kolory drażliwe jak czerwony i żółty kryją gorzej ale one w każdej palecie są problematyczne)
3. Niezły dobór kolorów
Dostepne na Allegro w dobrych cenach 7zł za 17ml (Uwaga: unikać sklepów modelarskich gdzie ceny są wariackie)
Awatar użytkownika
Piotr Sekuła
Posty: 113
Rejestracja: 05 cze 2009, 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Farby do malowania modeli

Post autor: Piotr Sekuła »

No i znowu... Dzisiaj w łapki dostały się akrylówki od Daler-Rowney... I właśnie - co o nich myślicie? Kupiłem 065 i 142, €2.50 każda. Trochę przesada jak na 8ml jakiejś farbki... Do tego specjalny pędzelek "0" za €3.50...

Nakłada się świetnie jeśli bierze się odrobinkę na pędzelek i końcówką pędzelka zachacza się o wodę (czarną/niebieską od farbki zresztą) i szybko i dokładnie nakłada się na powierzchnię malowaną - w tym przypadku n.p. dach modelu autobusu.

I jeszcze coś - jakie farby polecacie do papieru 160g/m²? Ja mam tutaj tylko właśnie Daler-Rowney w najbliższym znanym mi z takich rzeczy sklepie? Jakie są ceny, byle by nie przekroczyć €8 za sztukę? Wiecie, chciałbym malować modele z papieru, a jak już, to perfekcyjnie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie / zmywanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości