Tymczasem w Zielonej Górze...

Nasze fotki z wypraw kolejowych i nie tylko... Pamiętaj tylko by podać źródło, jeśli to nie Twoje zdjęcia.

Moderator: mod-Galeria

ODPOWIEDZ
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

Re: Tymczasem w Zielonej Górze...

Post autor: slawek »

i jeszcze jeden smaczek, BR646 obsługujaca relację Zielona Góra - Rzepin - Frankfurt na przedniej szybie, na dole ma naklejkę z logo DB Regio oraz Przewozów Regionalnych :)

link do zdjec z lubuskim taborem, gdzie dobrze widac wspomnianego Stadlera :)

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1567489

Popularne na wielu naszych makietach BR642 czyli Desiro obsługujące trasę Drezno - Wrocław jako RegioEkspres też maja stosowny napis informujący o obsługiwanej relacji
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

Re: Tymczasem w Zielonej Górze...

Post autor: slawek »

BR646 DB został użyczony Przewozom Regionalnym do obsługi połączenia transgranicznego Rzepin-Frankfurt jakieś chyba pół roku temu albo jeszcze dalej. Powodem tego była niechęc Niemców do wpuszczania do siebie wagonów z obiegiem otwartym, które brudza im na stacji.

W obecnym rozkładzie jazdy jednostka ta obsługuje dwie pary połączenia Frankfurt- Rzepin- Zielona Góra i jest to jedyne połączenie Regio na tym przejściu granicznym

druga jednostka BR646 w czerwonym malowaniu DBregio użytkowana jest w kujawsko-pomorskim przez Arrivę. Są to jazdy obserwowane, i maja na celu uzyskanie bezterminowego dopuszczenia do poruszania sie po sieci PLK. Chciałem tutaj zaznaczyc, że składy te miały chyba uzyskac takie dopuszczenie ze 3 lata temu albo i dalej. koleje DB chciały je w trakcji ukrotnionej użytkowac do połączenia Berlin - Szczecin - Goleniów - Kołobrzeg. Pociag mial miec kategorie po polskiej stronie TLK, ale jakoś do dnia dzisiejszego te plany nie zostały zrealizowane.
Warto zaznaczyc, że składy te jak pociag okolicznościowy odwiedziły Piłę ( pociąg z Berlina przez Kostrzyn, Gorzów, Krzyż) były chyba w Międzychodzie ( przyjazd od strony Gorzowa przez Międzyrzecz, Skwierzyne ) i kurs z Berlina do Gorzowa równiez jako specjalny.

To chyba na tyle :)
Petrus
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2012, 12:13
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tymczasem w Zielonej Górze...

Post autor: Petrus »

Niedawno miałem przyjemność zobaczyć na stacji w Zielonej Górze taki oto spalinowy zestaw trakcyjny:
Zdjęcie
Z dużym prawdopodobieństwem kursuje na trasie Frankfurt n/Odrą - Zielona Góra. Niestety nie udało mi się na Wikipedii znaleźć nazwy tego składu... Oświeci mnie ktoś? ;)
Pozdrawiam
Petrus
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 15:19 przez Petrus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości