Marcin - galeria

Nasze fotki z wypraw kolejowych i nie tylko... Pamiętaj tylko by podać źródło, jeśli to nie Twoje zdjęcia.

Moderator: mod-Galeria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: oelka »

Mariusz pisze:W przyszłości faktycznie, nawet ich kopii w postaci modeli nie zrobimy sobie :cry:
Czasem warto pomyśleć o zachowaniu dokumentacji w postaci np. DTR.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 11:32 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: Mariusz »

Przyłączam się do smutnej wypowiedzi Marcina.
Odchodzą w niepamięć ostatnie zabytki techniki. Tak pojazdy, jak i budowle :cry:
W przyszłości faktycznie, nawet ich kopii w postaci modeli nie zrobimy sobie :cry:
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: Marcin »

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Oto, możecie już mówić BYŁE warsztaty naprawy parowozów w Gnieźnie. Ostatnie lokomotywy formują już pociąg zdawczy do Leszna. W szopie zostały tylko Ol49 -23 oraz Ol46-69. Też pojadą do Leszna jako zapasy części. Ol49-32 (wrak) zostaje tu i pójdzie pod palnik. Tender od Pt47-112 tez ma pojechać. Węglarka dwuosiowa nie wiem. Obie szopy są już wyczyszczone ze wszystkiego, maszyny i urządzenia wywieziono do Leszna. Po rozmowie z dyspozytorem stwierdzam że chyba pocięli na miesjcu Tkt48.
Generalnie to typowy przykład dziadostwa i debilizmu PKP. Dobry zakład z dobrą załogą i dużą wiedzą zostaje zlikwidowany w ciągu bardzo krótkiego czasu. Pośpiech w wywożeniu sprzętu i zwalnianiu ludzi jest tylko kolejnym dowodem na to że w tym miejscu ktoś ma plany na jakis kolesiowski biznes. Jak sie dzisiaj dowiedziałem ludzie dostali propozycje przejścia do szopy w Lesznie. Ciekawe jak ci ludzie mają tam codzień dojeżdżać? Poza tym załoga z Gniezna uważa Leszno za szopę gdzie pracują lewusy. Od długiego czasu nie mogą tam zrobić naprawy Ol49-111 oraz rozbabrali Pm36-2 i tak stoi do dziś. Perspektywa zaciągnięcia im tam tych dobrze zachowanych parowozów z Gniezna przeraża mnie.
Moim zdaniem PKP stara się za wszelką cenę uwalić czynne parowozy bo za dużo kasy na to idzie a premie dla wierchuszki byc muszą. Żenada, kolejna szopa znika, nikogo to nie rusza. Interlok jest za drogi jak na mozliwosci PKP więc odpada. Zostaje zasrane Leszno i co poza tym?
I tak ode mnie: zastanówcie się czy dobrze robicie produkując modele z V epoki, pstrokate i kuszące oko. Za chwilę jak ten syf na zgliszczach PKP się utrzyma to nie będziecie mogli nawet pofocić czynnego w miare oryginalnego parowozu aby miec wzór dla modelu.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: Marcin »

Zduńska Wola-Karsznice:
Okazyjnie również zahaczyłem tam o "skansen" (cmentarzysko, szrot, odstawka? co to jest??):
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Generalnie w Zduńskiej jest teraz siedlisko maszyn z Lotosa. Na zakładzie taboru stoi masa bezrobotnych ryflowanych ruskich szrotów dwuczłonowych, chyba nawet je tam tną. Poza tym naprawiają je tam. Na szopie nie fociłem bo teren okamerowany i jakiś ryj za mna łaził też.

I sam zbiór "zabytków":
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Parowóz poniżej to Pt47 z Bydgoszczy, przez lata ozdabiała teren stojąc za płotem niegdysiejszej zawodówki kolejowej przy byłym ZNTK. Ciekawe kto wpadł na durny pomysł stargania jej tutaj. Moim zdaniem obsługa w Bydgoszczy dbała o nią stanowczo lepiej.
ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

W tym całym zestawieniu stoi także Ganz. Niszczeje i juz widac ślady wizyt złomiarzy. Wszystkie drzwi rozwalone na oścież. Po wejściu od razu czuć klimat tamtych lat, charakterystyczny zapach wnętrza Ganza. Widac juz braki w silniku i na pulpitach. O dziwo kocioł Clayton'a kompletny !!! Nie wyjedzie już stamtąd, tory do niego są rozebrane.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

ET21- 1 nawet kompletna.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Stoi tez inny Ganz:
Pamietam jak to cholerstwo przyjeżdżało ze składem elektryfikacyjnym linii Aleksandrów Kujawski - Ciechocinek, strasznie hałaśliwe to było.
ObrazekObrazekObrazek

Generalnie na szopie panoszy sie PKP Cargo. Mała szopa przy skansenie jest w gestii Lotosu. Nie wiem kto zarządza skansenem ale za jakieś 5 lat nie bardzo będzie co dzieciom pokazać. Złomiarze mają tam nieograniczony dostęp. O teren nikt nie dba, trawa i małe krzaki już biorą we władanie lokomotywy. Tabor nie jest nawet w najprostszy sposób konserwowany. A maja parę cukierków tam. Z tego co widac to zbiór opuscił jakiś parowóz. Stał między Ty42 a Pt47 ale kto wziął nie wiem. Tak wygląda dbanie o zabytki w Polsce. Podejrzewam że Pan konserwator to jakis cieć z łapanki, albo zajmuje sie tylko [...ciach...] tam gdzie może kasę wyczesać.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 11:36 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: Adamczewski »

Codzienne korki na siódemce w Gdańsku przynajmniej umożliwiają kolejowe foto-stopy ;)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: Marcin »

Foty z wiadukty nad "Lotos Kolej" w Gdańsku:
ObrazekObrazek
Nowa zabawka rafineryjnych

Zielona Góra: duet Pol Miedzi kołuje ze składem pełnych cystern:
ObrazekObrazek

Toruń Miasto: FPL na torach postojowych w oczekiwaniu na powrót z pustym składem:
ObrazekObrazek
SWBT.S.A.
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2008, 09:17
Lokalizacja: ``````````
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: SWBT.S.A. »

Co do tej kamery z tyłu składu, TU na dole strony są dwa zdjęcia (z) tej kamery. Poza tym są tam inne ciekawe rzeczy.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: whosho »

No co Wy :) Przecież nawet oznaczenia literowe SpA wskazują, że to są powtarzacze... Po za tym chyba wszystkie semafory na PKP (za wyjątkiem semarofów SBL),posiadające czerwoną latarnie mają słupy malowane na biało-czerwono. To jakiś żart z tą dyskusją?
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 561
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: Kolejka »

Mnie to wygląda na pomarańcz. Z resztą podobnie wygląda sygnał w Tychach Mieście (mogę podejść i zrobić zdjęcie jak chcecie).
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: Marcin »

Bo jest !! Toż ja te foty robiłem i potwierdzam czerwoność górnej lampy :evil:
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: Mariusz »

Czerwone z białym na powtarzaczu ?? !! Chyba, że już tracę wzrok :mrgreen:
Masz rację Krzysiek. To by pasowało.
Marcin przefarbuj semafora aby był pomarańczowy, bo dla mnie jest raczej czerwony. ;)
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 561
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: Kolejka »

Przed stacją Tychy Miasto od strony Bierunia Sstarego też są takie sygnalizatory. I jak na wjazdowym jest czerwone to na tym jest pomarańczowe z białym, a jak jest jakikolwiek sygnał zezwalający na dalszą jazdę to świecą zielony z białym. Przykładowo tutaj na samym początku jest zdjęcie takiego sygnalizatora, podczas gdy na wjazdowym świeci tylko pomarańczowe (widać go w głębi zdjęcia).
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: KrzyszTTof »

Mariusz pisze:Ale jakie dziwne wskazania na tych semaforach, o ile są to semafory. Niech będą sygnalizatory na wszelki wypadek. ;)
No Mariusz ... Po tobie bym sie nie spodziewał...

Przeca widać jak na dłoni, że to są sygnały powtarzające. A wskazania jak najbardziej zgodne z E1.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 09:35 przez KrzyszTTof, łącznie zmieniany 1 raz.
BarTT
Posty: 294
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: BarTT »

Nie wydzierał się nikt, że zdjęć nie można robić? Ponoć na krokodyle to najlepiej z partyzanta polować :lol:

Czerwony gagar sympatyczny, fajne listwy ;)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Marcin - galeria

Post autor: Marcin »

Zgadza się na czole wagonu jest kamera. Sygnał po lewej ma czerwone u góry i białe u dołu. Co ciekawe sygnał po prawej wskazuje "przy tym Vmax przy nastepnym 40" a nastepny sygnał wskazuje "STOP" !!! :shock: Nie rozumiem tego, czy oni mają własne zasady sygnalizacji? wszak nie podlegają PKP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości