Ichu - Sztum

Nasze fotki z wypraw kolejowych i nie tylko... Pamiętaj tylko by podać źródło, jeśli to nie Twoje zdjęcia.

Moderator: mod-Galeria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Ichu - Sztum

Post autor: Adamczewski »

Ogólny widok na stację Sztum, patrząc od strony Kwidzyna. Plac po lewej stronie służy zazwyczaj jako postój dla ciężarówek, natomiast wyładownię po prawej zajmuje skup złomu. Od czasu do czasu na wyładowni również parkują ciężarówki i... Policja, która czai się na "bandytów" przechodzących przez tory...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 gru 2011, 10:05 przez Adamczewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Ichu - Sztum

Post autor: Adamczewski »

Jako że pogoda była w ostatnim tygodniu raczej sprzyjająca, postanowiłem trochę pofocić. Nie są to co prawda dzieła sztuki, po pierwsze zapomniałem wyłączyć nadruku daty na zdjęciach, po drugie kombinowałem z różnymi ustawieniami aparatu i za każdym razem i tak nie po mojemu, ale jak na pierwszy raz i tak nie jest źle...

Oto stacja Sztum i okolice.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I taka jeszcze niespodzianka (zdjęcie robione przez siatkę ogrodzeniową, ale może uda mi się pogadać z właścicielem posesji, notabene "Dworku Żeromskiego", i legalnie podejść do lokomotywki).
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 paź 2007, 22:23 przez Adamczewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Ichu - Sztum

Post autor: Adamczewski »

No proszę, swój, Powiślanin znaczy! :)
no teraz tym bardziej będę miał motywację żeby wybrać się z aparatem! ;)
BarTT
Posty: 294
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Ichu - Sztum

Post autor: BarTT »

Jak będziesz miał jakieś dodatkowe fotki to wrzuć proszę - bardzo chętnie zobaczę jak to w Sztumie wszystko teraz wygląda :) ciekawi mnie to tym bardziej, gdyż moja mama stamtąd pochodzi, a ja z Kwidzyna :P
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Ichu - Sztum

Post autor: Adamczewski »

Stacja Sztum - wiosna 2003 roku.
Obrazek Obrazek
Wyposażenie nastawni na stacji Sztum. Niestety, są to zdjęcia historyczne, mimo że dopiero sprzed 4 lat. Dzisiaj wygląda to tak:
Obrazek
A tutaj ta sama nastawnia z zewnątrz, widok od strony Ryjewa/Kwidzyna, w kierunku Malborka.
Obrazek
Udało mi się złapać jak SM42 przeciągała "Rumuna" do Malborka.
Obrazek

Więcej zdjęć wkrótce.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2007, 07:47 przez Adamczewski, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości