BarTTelo - SU160 i Stonka

Nasze fotki z wypraw kolejowych i nie tylko... Pamiętaj tylko by podać źródło, jeśli to nie Twoje zdjęcia.

Moderator: mod-Galeria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AgX
Posty: 82
Rejestracja: 28 sie 2011, 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

BarTTelo - SU160 i Stonka

Post autor: AgX »

Wczoraj mieliśmy okazję pokręcić się trochę po bocznych torach naszej stacji główniej w Białymstoku. Oglądaliśmy piękną lokomotywę SU160. Wyprodukowana jako piąta, podobno ma być wszystkich 12, a w Białymstoku będą dwie. Jeszcze lokomotywa jest testowana i sprawdzane są parametry po każdej jeździe. Niestety nie było technika, który zabrał klucze i nie mogliśmy zwiedzić jej w środku. Posłuchaliśmy trochę o niej, pierwszy raz widziałem hamulce tarczowe w lokomotywie. Mamy obiecaną kolejną wycieczkę ze zwiedzaniem środka i być może z małą przejażdżką :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Tuż obok była SM42, na której mój Mały Modelarz mógł poznać różnice między sterowaniem modelem a prawdziwą lokomotywą ;) Coś świsnęło a Bartek zadowolony, że hamulec zaciągnął, ale chyba i tak najbardziej podobało się trąbienie.

Obrazek Obrazek

Dowiedzieliśmy się jak sprawdzany jest stan techniczny wagonów. Widzieliśmy mycie wagonów. Byliśmy na inspekcji wagonów pasażerskich składu, który akurat przyjechał na stację. Poznaliśmy kierownika, a raczej kierowniczkę pociągu. Na koniec widzieliśmy podczepienie Stonki do wagonów pasażerskich, aż nas ciarki przeszły jak zobaczyliśmy jak to się odbywa.
Mój mały zachwycony i z niedosytem wrócił, nawet ja jako słaby entuzjasta kolei byłem zadowolony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości